Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest piątek, 24 listopada 2017, 05:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: War Thunder
PostNapisane: niedziela, 29 stycznia 2017, 05:45 
Sous-lieutenant

Telamon napisał(a):
1,5 roku temu decydował Battle-Rating. Samoloty rzucało o maksymalnie 1 poziom do góry lub w dół, z reguły przy zbyt dużej ilości maszyn jednej z frakcji.

Więc Mig-3 mógł się bić - i często tak było - z He-51. Problem stanowi dopasowanie BRu maszyn pod najbardziej masową grupę klientów chcących w trybie bezmyślnym poczuć się jak "asior" więc maszyny z późniejszych lat wojny wrzuca się do niskich BRów, a gdy dana frakcja jest już zbyt bardzo zgnębiona (np. Niemcy) dostaje swojego kozaka (FW-190) i bawi się z nim przynajmniej przez jakiś czas. Poza tym maszyna zawsze może zostać pokaźnie ulepszona przy braku podwyższenia BRu - tak było z F6F, P-38 i P-39...

Przypomina mi się taka sama manipulacja jak w wocie, że jak komuś za dobrze szło to rzucalo go na dół stawki, a ofermy, żeby nie zniechecili się za szybko, rzucalo na górę żeby mogli se wygrać.

Znajomy nawet napisał książkę o oszustwach matchmakingu.
Np jak dobrze grałeś to zeby ujednolicić statystyki pogarszali celność albo dla gorszych wprowadzali tzw "noob protect" gdzie trudniej bylo zniszczyć maszynę takiego delikwenta.

Mówiąc w skrócie, to specjalnie przygotowane skrypty decydowały ile bitew możesz wygrać.

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/

PostNapisane: niedziela, 29 stycznia 2017, 10:37 
Général de Division Commandant de place

A tutaj działa (działało) to prościej - rzuca do bitew tak aby zapewnić liczniejszemu narodowi rozrywkę, niezależnie od wyników gracza i rzezi jaką w danym starciu uczyniłem.
Żadnych innych utrudnień - i tak w dwa dni na FW-190 uzbierałem 60-70 zabójstw choć intensywnie nie grałem ani z jednego typu maszyn nie korzystałem. Wówczas miał BR 3.3.

PostNapisane: poniedziałek, 30 stycznia 2017, 22:02 
Sous-lieutenant

Telamon napisał(a):
A tutaj działa (działało) to prościej - rzuca do bitew tak aby zapewnić liczniejszemu narodowi rozrywkę, niezależnie od wyników gracza i rzezi jaką w danym starciu uczyniłem.
Żadnych innych utrudnień - i tak w dwa dni na FW-190 uzbierałem 60-70 zabójstw choć intensywnie nie grałem ani z jednego typu maszyn nie korzystałem. Wówczas miał BR 3.3.

Nie czytałem ostatnio forum Warthunder, w tych działach, gdzie gracze piszą o jakichś tam podejrzeniach manipulacji (oczywiście poza marudzeniem gimbusów, że ich oszukują bo nie potrafią grać) :D .
Właściwie mnie osobiście to o uszy obiło się tylko kilka spraw:
1. Te z podrasowywaniem samolotów i czołgów ZSRR (ale to chyba każdy mi mówił)
2. Oraz to co pisaliście wyżej w kwestiach losowania na podstawie b.rating i Er (@Profes mi tłumaczył ale ja i tak nie do końca załapałem, bo jestem zamotany nieco czasami :lol: ). No ale to przecież nie jest to krętactwo tylko ich metoda losowania, którą maja prawo uważać za słuszną.

(a w Wocie był przecież zwykły szwindel, bo ludzie wywalali dużą kasę na premki)

Gajin musiał jakieś wnioski wyciągnąć bo przecież oni planując czołgi u siebie, uważnie obserwowali to co się działo w Wocie (a to chyba był właśnie ten okres "szumu" na temat nieuczciwego zmanipulowanego matchmakera.
Nie chcieli popełnić tego samego błędu, że wielka firma musi przyznawać oficjalnie graczom, że postępowała nie do końca "fair", tłumacząc to zachętą i podnoszeniem morale dla nowych graczy.

Ja osobiście WT, pomimo, że jest trochę zastanawiających aspektów, uważam za grę o niebo lepszą i "czystszą" od wota.
Jednak bardzo boleje i brakuje mi systemu klanowego i "clan wars" :(
Ogromna rzesza graczy jaka jest w Wocie wynika z ogromnych nakładów na kampanie marketingowe.
Gaijiin jest firma o wiele mniejszą w porównaniu do wargaming i maja graczy głównie dla tego, że jest to bardzo dobrze i realistycznie zrobiona gra. :D
Mam nadzieje, że poprawią większość niedociągnięć i wpłynie to na zadowolenie graczy bo gra jest tego warta..

Ps. szukam partnerów do gry w plutonach, niedawno zainstalowałem WT i wiele się zmieniło.

PostNapisane: środa, 1 lutego 2017, 09:45 
General

Zagrałem wczoraj na arkadówce dwie bitwy lotnicze i stwierdziłem, że jeszcze tak do końca nie zardzewiałem :) Porażka i zwycięstwo; przy zwycięstwie trzecie miejsce w teamie więc nienajgorzej jak na człowieka po ponad rocznej przerwie od latania; jeszcze wiem którym końcem do wroga.

PostNapisane: środa, 1 lutego 2017, 17:46 
Sous-lieutenant

Profes79 napisał(a):
Zagrałem wczoraj na arkadówce dwie bitwy lotnicze i stwierdziłem, że jeszcze tak do końca nie zardzewiałem :) Porażka i zwycięstwo; przy zwycięstwie trzecie miejsce w teamie więc nienajgorzej jak na człowieka po ponad rocznej przerwie od latania; jeszcze wiem którym końcem do wroga.

Na arcadówkach gra się zupełnie inaczej, ale wkurzało mnie to, że był totalny chaos. Po 4 samoloty leciały za jednym i samo o siebie się rozwalały, albo to co wkurza najbardziej czyli tzw "rammerzy".

Nie wiem czy grywasz na historykach ale napiszę ci:

W historykach, gra układa się zupełnie inaczej. Chociażby z uwagi na to, że ma się tylko jeden samolot i zaczyna się o niego dbać, zwracać uwagę na paliwo, amunicję, dlatego już nie ma strzelania na pałę, każdy gracz który zacznie grać historyki, wcześniej czy później zrozumie, że powinno się strzelać krótkimi seriami (tych pocisków jest na prawdę mało, szczególnie do działek), a powrót na lotnisko nie zawsze jest łatwy, bo często są tacy, którzy własnie latają nad lotniskiem wroga, polując na bezbronne ofiary. podchodzące do lądowania.
Nie ma już celowego "rammowania", chyba że wypadki, ale rzadko raczej.
Gracze zaczynają ze sobą współpracować, używać radia, a nie spamować. Już rzadko zdarza się, aby po kilka samolotów leciało za jednym (zbyt duże ryzyko kolizji ze swoim), lepiej np oddać serię i odpuścić i tak zaliczy asystę i punkty.
Nie ma już ciśnienia na fragi bo to zawsze równa się utrata pocisków, lub, że ktoś ci wejdzie na ogon, jeśli zbyt długo będzie sie prowadzić walke kołową, no i utrata, prędkości i wysokości, które są najważniejsze.. W zależności od samolotu często taktyka boom and zoom, czyli szybki atak z góry i ucieczka jest najskuteczniejsza. Idealne do tego są obydwa niemieckie myśliwce.
Nie pamiętam, juz jak było w arcadówkach, ale tam sie chyba ganiało fraga do samej ziemi. Na historykach zostawia sie go w spokoju jak widać już, że spada (szkoda amunicji), a i tak zaliczy zestrzelenie i asysty.

Natomiast wszyscy wkurzają się na ruskie samoloty, które są po prostu najlepsze na tych trochę wyższych tierach. Ja np nimi nie latam, bo bardziej mnie irytuja niż dają satysfakcję..
Ostatnio latam na niskich tierach (pierwsze jednopłaty), jakoś ciekawiej mi się gra, niż tymi samolotami na wysokich tierach, uzbrojonymi po zęby. Jak-9T, ma już chyba działko 45mm :lol: ale to juz przesada bo jest zbyt niecelne i szybkostrzelnosć zbyt mała.
Chyba niemieckie, ulepszone z nowymi pociskami działka 20mm są najlepsze.

Na symulacjach zagrałem tylko parę razy i to myszką, tak wiec nie wiem jak wyglada tam gra, ale z pewnościa jest bardziej poukładana niż w pozostałych trybach.

Powiem ci, że w WOCIE mi zawsze brakowało takiego trybu, żeby było mało pomidorów i oszołomów, czy spamerów. No to zrobili historyki, ale to zupełnie nie poszło w tą stronę co trzeba i chyba stało się niewypałem.

PostNapisane: środa, 1 lutego 2017, 20:59 
General

Grywałem na historykach ale szybko dałem sobie spokój - nie moja bajka i nie te umiejętności. Arcade jest w sam raz, żeby zagrać raz czy dwa przed snem.

PostNapisane: środa, 1 lutego 2017, 22:09 
Sous-lieutenant

Profes79 napisał(a):
Grywałem na historykach ale szybko dałem sobie spokój - nie moja bajka i nie te umiejętności. Arcade jest w sam raz, żeby zagrać raz czy dwa przed snem.

Ja też jak zaczełem grac pierwsze bitwy na historykach, to po pierwsze nie umiałem nawet porządnie wylądować :)
Najgorsze chyba było brak celownika wspomagającego :D to właściwie jest chyba najtrudniejsza kwestia bo w dużej mierze polega na wyczuciu. Znam gości którzy potrafili zdejmować myśliwce działkami z 1km. Ja z zasady otwieram ogień jak jestem poniżej 500m.
W historykach zaczynają się już tzw "zasady", bez których zrozumienia, za cholere nie da sie dobrze grać.
Później trzeba po prostu zrozumieć, że wygrywa ten który ma przewagę wysokości i prędkości.
Następnie trzeba nauczyć się to wykorzystywać.
Z zasady samoloty dzielą się na te zwrotniejsze (Japonia), zwykle słabo opancerzone, doskonałe do walki kołowej. A maszyny posiadające dużą prędkość wznoszenia i dobre właściwości nurkowania, zwykle są używane do latania ponad całym towarzystwem i jak sokół, czy tam orzeł :D (lub ryjówka :lol: ) obiera sobie cel i z dużą prędkością nurkuje, oddaje serie z działek i wykorzystuje tą prędkość, żeby szybko uciec z powrotem do góry. Specjalistą od tego typu strategii jest raczej zdecydowanie Focke-Wulf Fw 190.

Ja gram głównie taką strategią, bo zawsze wolę coś zaplanować i dopiero uderzyć, za to raczej kiepski mam refleks i w walce kołowej wychodzi mi gorzej bo trzeba mieć oczy na około głowy. Z jednej strony skupiony na celu, a z drugiej pilnować swojego ogona.

To, że WT jest bardzo dobrym symulatorem, świadczy chociażby fakt, że wszystkie zasady weteranów wojennych, oraz podstawowe manewry, doskonale sprawdzają się w grze.

Ja np dziwie sie tym co graja na symulacjach, jak oni widzą te samoloty bez markerów, no i maja tylko kamerę z kokpitu. Tracker wydaje się tu nieodzowny bo trzeba non stop się rozglądać. No i porządny joystick z dużą ilością przycisków. Ale to za wysokie progi dla mnie. :) Na historykach jestem raczej średni.

PostNapisane: czwartek, 2 lutego 2017, 23:34 

Cytuj:
Później trzeba po prostu zrozumieć, że wygrywa ten który ma przewagę wysokości i prędkości.

Eh, gdyby nie wojna na Ukrainie to byśmy sobie polatali. Połowa graczy nie rozumie tych elementarnych zasad...

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2017, 01:00 
Sous-lieutenant

Telamon napisał(a):
Cytuj:

Eh, gdyby nie wojna na Ukrainie to byśmy sobie polatali. Połowa graczy nie rozumie tych elementarnych zasad...

A co ma do rzeczy ta nieszczęsna wojna na Ukrainie? :)

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2017, 02:50 

Kiedyś już pisałem - rosyjska gra, wpływy do rosyjskiej kasy, a ta idzie na różne cele. Nie będę się w ich produktami bawił póki się w Donbasie na dobre nie uspokoi, choćby to miało potrwać 10 lat. To nawet kwestia szacunku dla samego siebie...

Innym oczywiście nie bronię, ale sam nie tknąłem gry od półtorej roku.*

*W sumie i tak mało gram. W ciągu pięciu miesięcy jakieś 7 godzin łącznie...

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2017, 14:15 
Sous-lieutenant

Telamon napisał(a):
Kiedyś już pisałem - rosyjska gra, wpływy do rosyjskiej kasy, a ta idzie na różne cele. Nie będę się w ich produktami bawił póki się w Donbasie na dobre nie uspokoi, choćby to miało potrwać 10 lat. To nawet kwestia szacunku dla samego siebie...

Innym oczywiście nie bronię, ale sam nie tknąłem gry od półtorej roku.*

*W sumie i tak mało gram. W ciągu pięciu miesięcy jakieś 7 godzin łącznie...

Pierwszy raz się spotykam z bojkotem poprzez grę :roll:

[...]

PostNapisane: środa, 15 lutego 2017, 09:08 
Colonel Général

Dalszą dyskusję nt. konfliktu w Syrii prosiłbym prowadzić w dziale "Współczesne konflikty zbrojne". Tam też przenoszę dalsze posty dotyczące tej tematyki:

viewtopic.php?f=56&t=16639&p=338987#p338987

Ten dział jest poświęcony grom komputerowym.

Natomiast na temat konfliktu na Ukrainie dyskusja prowadzona jest w zamkniętym dziale, i tylko tam - ze względu na kontrowersje, które wzbudzał ten temat na forum. Każdy chętny, który życzy sobie uzyskać dostęp do tego działu, powinien zgłosić się do mnie na PW.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 15 lutego 2017, 15:19 
Sous-lieutenant

Raleen napisał(a):
Dalszą dyskusję nt. konfliktu w Syrii prosiłbym prowadzić w dziale "Współczesne konflikty zbrojne". Tam też przenoszę dalsze posty dotyczące tej tematyki:

viewtopic.php?f=56&t=16639&p=338987#p338987

Ten dział jest poświęcony grom komputerowym.

Natomiast na temat konfliktu na Ukrainie dyskusja prowadzona jest w zamkniętym dziale, i tylko tam - ze względu na kontrowersje, które wzbudzał ten temat na forum. Każdy chętny, który życzy sobie uzyskać dostęp do tego działu, powinien zgłosić się do mnie na PW.

I słusznie, bo media już porobiły ludziom papkę w głowach w kwestii Ukrainy.
Doszło już do pomieszania agresji z jakąś paranoją.
W połączeniu z zerową wiedzą na temat realnej sytuacji geopolitycznej, oraz brak jakiejkolwiek wiedzy z zakresu historii, daje okropny koktajl wybuchowy, tworząc czystą socjopatologię.
Wystarczy spojrzeć na komentarze pod filmami tematycznymi na YT.

Pozdrawiam i przepraszam za offtop. :)

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 16:10 
Major en second

Jakoś pociągnęło mnie znowu do latania ;-)
Chciałem sprawdzić czy da się latać bombowcami, no i wyszło że trochę się da - nawet mimo tego że totalnie wyszedłem z wprawy ;(
Załącznik:
28sierpnia.jpg
28sierpnia.jpg [ 133.58 KiB | Przeglądane 334 razy ]

Załącznik:
28sierpnia2.jpg
28sierpnia2.jpg [ 130.34 KiB | Przeglądane 334 razy ]

Załącznik:
28sierpnia3.jpg
28sierpnia3.jpg [ 120.05 KiB | Przeglądane 334 razy ]

PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 17:45 
Sous-lieutenant

Dzisiaj w nocy zainstalowałem WoTa i WT, nawet ściągnełem dodatkowe kokpity, mam zamiar coś pograć i chętnie z kimś polatam w plutonie. Chyba w pierwszej kolejności, też mam zamiar polatać cięzkimi bombowcami z nowymi kokpitami, poza tym widzę, że wszedł patch z wojskami "makaronieri" :) więc chyba szybko z powrotem nie skasuje WT, bo przeciez trzeba będzie jeszcze obadać nowe czołgi

Co do wota to także chetnie pogram z kimś kto jest na bieżąco i wyjaśni mi uprzejmie zmiany jakie nastąpiły w ostatnich "latach" !!! :lol: (bo chyba ostatni raz grałem.... kurcze, nie pamiętam, ale chyba wtedy wot był jeszcze czarno biały) :lol:
Mam nadzieje tylko, że jeszcze nie upośledziłem sie totalnie. :oops:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]