Wargame: Red Dragon

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Kolejna bitwa z Adim. Byłem diablo zmęczony ale dla rozrywki wziąłem najsłabszą nację czyli Skandynawię (bo pojedynczo te państwa są masakrycznie słabi i tylko w gromadzie w jakimś stopniu się uzupełniają). Też nie byłem nią dobrze ograny lecz ciekawość przeważyła.

Ta sama mapa.

Moje jednostki w powolnych transporterach nie dojechały na czas do miasta zatem znalazłem się w niekorzystnej pozycji czyli w lesie. Dragoni duńscy gwardią nie są, szybko zostali wybici choć odgryzali się VDV, T-72 i transporterom opancerzonym i trochę zabili. Umocniłem na tyle pozycję iż zdołałem zahamować postępy przeciwnika w centrum.

Bardzo we znaki dała mi się beznadziejna skandynawska obrona plot. Co trzeci pocisk rakietowy z wyrzutni HAWK (krótki zasięg) trafiał w cel... czyli za mało aby coś trafić, natomiast powolne działka plot różnego typu nie wystarczyły aby powstrzymać ataki samolotów wroga i tym samym wywalczyć przewagę w powietrzu aby moje lotnictwo mogło rozwinąć skrzydła.
Adi przypuścił dwa ataki lotnicze przelatując przez moją słabo bronioną flankę. Najpierw przyleciała hordę śmigłowców ze specnazem... prosto na moje tyły, w punkcie wychodzenia jednostek. Nim doleciały ja przywołałem chmarę tych słabych pelotek, które akurat na Mi-24 wystarczyły... trochę też pomógł duński F-16 (potem zestrzelony). Zaraz potem zmasowany nalot lotniczy, nie osiągnął celu lecz też nie został zmasakrowany przez co byłem nękany atakami z powietrza. W tej grze jest to więcej niż bardziej kłopotliwe o czym łatwo przekonała się moja bezradna piechota.

Bitwa skończyła się w połowie przez awarię sieci, pewnie z mojej strony choć robiło się coraz bardziej ciekawie i miałem odrobinę więcej zniszczonych punktów.. oraz atak wojsk wroga na flance. Skandynawią raczej już nie zagram, o ile jakoś się jej wad (pelota, samoloty "pplot", raczej czołgi, śmigłowce, średniej jakości artyleria) nie zrekompensuje jednostkami technologicznie bardziej rozwiniętych państw.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Tak sobie myślę - są na forum cztery osoby mające tą grę (ja, runnesar, philip i adi2).
Może byśmy się kiedyś (np. w te święta) umówili na wspólna grę? 2x2
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: adi2 »

W najblizszym czasie nie moge grac niestety. Net Telamonie naprawiony?
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Jakiś czas temu wymienili kable więc chyba już jest dobry aczkolwiek od dawna w nic nie grałem w necie.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

Szykuje się nowy, godny następca wargame, tym razem z okresu II wojny.
Myślę, że warto zwrócić uwagę na nowy produkt Paradoxu pt "Steel Division Normandy", jeszcze nie grałem dużo, ale pierwsze wrażenia opisałem tutaj:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=30&t=16773

Myślę, że wszystkim fanom Wargame przypadnie do gustu, ze względu na większy realizm, bardziej rozbudowany gameplay i kilka innych kwestii, które uwzględniłem w powyzszym wątku. Obecnie testuje grę i warto by porównać oba produkty, jeśli już ktoś grał w Steel Division.
Ja , jako fan wargame, uważam, że nowa gra z pewnością jest godna uwagi.

Jeśli już ktoś miał okazje pograć w obie gry to chętnie poczytam opinii.

Pozdrawiam.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Myślę, że wszystkim fanom Wargame przypadnie do gustu, ze względu na większy realizm
Większe co? :P

Realizm jest tam taki sam (np. paski życia na pojazdach), walki powietrzne dosłownie kopią tych z ery odrzutowców i pocisków wystrzel-zapomnij (myśliwiec wylatujący jako drugi wygrywa, absolutnie żadnych manewrów). Jednocześnie mniejszy poziom komplikacji z racji uboższej technologii sprzętowej, brak jednostek jak śmigłowce itd. Wargame przebija swojego następce epoką w jakiej dzieje się akcja.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:
Myślę, że wszystkim fanom Wargame przypadnie do gustu, ze względu na większy realizm
Większe co? :P

Realizm jest tam taki sam (np. paski życia na pojazdach), walki powietrzne dosłownie kopią tych z ery odrzutowców i pocisków wystrzel-zapomnij (myśliwiec wylatujący jako drugi wygrywa, absolutnie żadnych manewrów). Jednocześnie mniejszy poziom komplikacji z racji uboższej technologii sprzętowej, brak jednostek jak śmigłowce itd. Wargame przebija swojego następce epoką w jakiej dzieje się akcja.
grałeś w ogóle w Steel Division???
bo sadząc po komentarzach to odnoszę wrażenie, że skończyłeś na obejrzeniu gameplaya na YT i paru screenach, oraz co najwyżej recenzji z gryonline. :p
... skoro nie widzisz różnicy między tymi grami.

podstawowe różnice wymieniłem w temacie dotyczącym gry. :?
Ostatnio zmieniony środa, 12 kwietnia 2017, 01:52 przez Philip79, łącznie zmieniany 1 raz.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Tak, obejrzałem gameplaye - a jako iż faktycznie kilkaset godzin spędziłem przy wszystkich trzech częściach potrafię rozpoznać ich cechy w kolejnej części na pierwszy rzut oka bez wyciągania dwóch stów z portfela. Różnice są drobne, wręcz iluzoryczne na poziomie dotychczasowych (np. dodanie lotnictwa w Airland Battle oraz zmienienia mechaniki kampanii) nie ingerują w mechanikę. Co widać zwłaszcza na przykładzie walk w powietrzu.

Dlatego Wargame: Red Dragon je bije - oferuje więcej co przekłada się na bitwy multi, do której produkt stworzono.
Ostatnio zmieniony środa, 12 kwietnia 2017, 01:55 przez Telamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:Tak, obejrzałem gameplaye - a jako iż faktycznie kilkaset godzin spędziłem przy wszystkich trzech częściach potrafię rozpoznać ich cechy w kolejnej części na pierwszy rzut oka bez wyciągania dwóch stów z portfela. Różnice są drobne, wręcz iluzoryczne na poziomie dotychczasowych (np. dodanie lotnictwa w Airland Battle oraz zmienienia mechaniki kampanii) nie ingerują w mechanikę.
zauważyłem, że bardzo lubisz negować, to co piszą inni.
Tak na zasadzie "nie bo nie" :)

pozdrawiam :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Jakoś nie przypominam sobie abym negował ostatnio kogoś lub coś oprócz nonsensów na temat Steel Division. :P

Tak na marginesie mówiąc szkoda, że Parasdox położył swoje łapska na tej serii. Już na przywitanie wita nas "gratisowe" dlc w wersji delux, znając politykę tej firmy pojawi się zalew. Eugene przez większość czasu dodawała je za darmo.
Kosma
Caporal
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 13 czerwca 2014, 23:57

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Kosma »

A Ty wiesz, że gry figurkowe , planszowe i komputerowe to wogóle mało mają wspólnego z realiami pola bitwy?

Zgłoś się do MONu ,że jesteś mistrzem wojen żołnierzykami i żeby z Ciebie zrobili jenerała jakiegoś. :D
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Polski MON nie takie rzeczy robi.

Ja natomiast ciągle czekam na sensowną, szczegółową opinię na temat Steel Division. Wprowadziła innowacyjne zmiany w mechanice prowadzenia bitew, walki itd. Czym bije Wargame. :P
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:Polski MON nie takie rzeczy robi.

Ja natomiast ciągle czekam na sensowną, szczegółową opinię na temat Steel Division. Wprowadziła innowacyjne zmiany w mechanice prowadzenia bitew, walki itd. Czym bije Wargame. :P
wiesz co, kolega @Kosma dobrze ci napisał.
A ja najwyraźniej robię z siebie idiotę, będąc na tyle życzliwym, żeby kilka razy odpisywać ci na to samo pytanie.
Widocznie, nie doceniasz ludzkiej życzliwości i cierpliwości...
Polecam także wziąść do siebie sygnatury pod moimi postami.

pozdrawiam :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Ok. Daj znać jak Ci się znudzi erystyka i zechcesz przejść do konkretów tyczących się samej gry, które przedyskutujemy. Wszakże np. "zwiększony realizm" z czegoś wynika, to nie tylko puste hasło niczym z pudełka gry Fifa (każdego roku). ;)
Ostatnio zmieniony środa, 12 kwietnia 2017, 09:56 przez Telamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

A propo porównania Wargame z Steel Division to wystarczy zajrzeć na odpowiedni wątek. [ciach]

Dziękuję.

link [ciach]
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 74#p342374

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”