Wargame: Red Dragon

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

[ciach]

Ja posłużę się obrazem:

https://www.youtube.com/watch?v=8oqc15SyxVM

https://www.youtube.com/watch?v=5qVlxGquY50

Gameplay tego samego gracza z omawianych, można przewinąć i porównać poszczególne akcje.
Najbardziej istotna różnica to wywalenie rozsądnych punktowanych strategicznych stref na rzecz bezsensownej kontroli całej mapy. Teraz duże pole ze stogiem siana i krową jest więcej warte niż skrzyżowanie bądź miasteczko (to ten zwiększony realizm). AI komputera pomijam - to gra multi, a nawet najbardziej sprytne AI nie zastąpi kombinowania żywego przeciwnika. Stąd gameplaye z multi.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze: [ciach]

Ja posłużę się obrazem:

https://www.youtube.com/watch?v=8oqc15SyxVM

https://www.youtube.com/watch?v=5qVlxGquY50

Gameplay tego samego gracza z omawianych, można przewinąć i porównać poszczególne akcje.
Najbardziej istotna różnica to wywalenie rozsądnych punktowanych strategicznych stref na rzecz bezsensownej kontroli całej mapy. Teraz duże pole ze stogiem siana i krową jest więcej warte niż skrzyżowanie bądź miasteczko (to ten zwiększony realizm). AI komputera pomijam - to gra multi, a nawet najbardziej sprytne AI nie zastąpi kombinowania żywego przeciwnika. Stąd gameplaye z multi.

[ciach]

bez urazy ale nie oglądaj za dużo gameplayów z komentarzami na YT bo 90% ludzi którzy to opisują to skończone barany nie mające pojęcia o grach, za to doskonale robią z siebie pajace na sznurkach prześcigając się w tandetnym poczuciu humoru od którego normalnym ludziom otwiera sie nóz w kieszeni.

Powiem ci tyle, wybacz ale piszesz kompletne brednie, z jakimiś stogami sian, krowami i strefami. :)

Natomiast zwiększone AI ma na celu ulepszenie rozgrywki single (pewnie planują kampanie single), z uwagi na to, że ludzie maja już dosyć takich multi, w tego typu grach, czego przykładami jest kompletna porażka kolejnych dlc medal of honor 2, wargame, men of war assault squad, które posiadają co najwyżej opcje "skirmish" i są kompletna klapa poza wykozystaniem ich w e-sporcie lub na turniejach.

Gracze czekaja na kampanie single player jak za dawnych lat.... to jest fakt.

Prawda jest taka, że zrobienie porządnej kampanii single wymaga o wiele więcej wkładu i pracy niż robienie sieczek dla bezmózgowców na multiplayer. Podejrzewam, że jeśli Paradox, w pełnej wersji nie zrobi kampanii single to gra będzie kolejną klapą jak wymienione wyżej gry, bo multi nie różni się wiele od starcrafta, a to maja być gry taktyczne.

A skąd ten wniosek??? dlatego, że juz w "becie" włożyli dużo pracy w AI komputera (po co mieli by to robić pod multi?)
Po prostu jak gra wyjdzie z bety powinni oferować kampanie dla single player. Oczywiście multi pozostanie. Ale na rynku musi być powrót do kampanii single, bo tego chcą gracze, zmęczeni już tą sieczką.

porównaj sobie pierwszą część wargame, do kolejnych "air land battle" i "red dragon", która część była największym hitem???

Owszem multi jest niezbędne i będzie, ale RTSy taktyczne bez porządnych kampani single to już wypalona sprawa.


Są gry które sprawdzają się w multi doskonale i tak zostanie, ale tego typu gry o których teraz mowa potrzebują dodatkowo kampanii single i to dobrze zrobionych. Gracze chcą powrotu do gier typu blitzkrieg, pierwszej części medal of honor, pierwszych części men of war czy też początków wargame. I myślę że paradox ma taki zamysł, bo nie poszedł jeszcze nigdy na łatwizne, robiąc grę wyłącznie pod multi.


Ty natomiast popełniasz podstawowy błąd patrząc wyłącznie pod katem gry w multi.
Nie pisze tego aby cię zdyskredytować, po prostu wiem co piszę, bo pracuje w tym ponad 10 lat a rynek gier obserwuję od początków lat 90tych.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Raleen »

Philip79 pisze:Ciesze się, że przynajmniej ktoś tutaj ma wpływ na twoją cyniczną i retorykę. :)
Miało nie być wycieczek. Proszę o spokój, tak byśmy nie musieli interweniować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

Ty potworze!!! :lol:

Ale tak poważnie, nie rozumiem jednej kwestii. Człowiek wchodzi na forum, aby porozmawiać na interesujący go temat, bądź podzielić się czymś, lub zapytać o jakąś kwestię. W każdym razie wszystko toczy się na zasadach kultury, etyki i szacunku do drugiej osoby, nawet w przypadku gdy ktoś się nie zgadza z drugą osobą.

Gdy nie zgadzamy sie z czyims zdaniem, wtedy piszemy:
"Ja uważam, że..." albo "moim zdaniem...."
i to są podstawowe zasady prowadzenie kulturalnej dyskusji.

Natomiast w przypadku gdy ktoś się nie zgadza z czyimś zdaniem i pisze w stylu: "chyba cię poj...ło" "jesteś idiotą..." "jesteś chory...", lub po prostu wyśmiewa cynicznie czyjeś zdanie, lub poglądy, to takie zachowanie, nie tylko jest przykre dla odbiorcy, ale także irytujące.

Chciałbym nadmienić, że powyższy akapit nie tyczy się żadnej konkretnej osoby i ma charakter jedynie edukacyjny.

Co się tyczy mnie, to moją podstawową zasadą, zarówno w życiu prywatnym jak i w sieci jest szacunek do drugiej osoby, bez względu na jego poglądy. Ale też tego samego wymagam od innych rozmówców.


Pozdrawiam.


I bardzo przepraszam za offtop.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: xardas12r »

Kupiłem sobie niedawno tę grę. Muszę zainstalować, ograć się trochę (do tej pory grałem w pierwszą część jedynie) i zagrał bym z chęcią z kimś z forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

Mogli by zrobić porządna kampanie single.
Nie wiem, może jestem jakiś inny, ale w takie gry mogę pograć sobie multi kilka razy, ale tak na prawdę wciągały kampanie z fabułą, nawet jeśli to gra strategiczna i gramy przeciwko AI. :)

Teraz większość gier nawet w ogóle nie ma kampanii single, jak np świetny RTS "Company of Heroes 2", szkoda trochę :(

Gra multi to już czyste zmaganie z przeciwnikiem, nie ma już miejsca na oglądanie grafiki, czy przeglądanie i analiza jednostek czy budynków, gracz skupiony jest już wyłącznie na jednym aspekcie gry, czyli zwycięstwie.
A szkoda, bo moim zdaniem, gry komputerowe nie powstały tylko po to aby je przejść i wygrać, ale żeby jakoś je odczuć, doświadczyć, nawet jeśli chodzi o strategie (ja tam klimat potrafiłem sobie znaleźć nawet w Panzer General, gdy dograłem autentyczne dźwięki, parametry jednostek, czy mapy oparte na autentycznych zdjęciach lotniczych z okresu II wojny. Może dla tego nigdy jakoś nie ciągnęło mnie do multi, oczywiście poza strategiami pochodzącymi od gier planszowych w których grafika i dźwięk pełnią rolę drugorzędną.

Siem nieco rozpisałem... :P

Pozdrawiam. :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: runnersan »

Tam jest całkiem fajna kampania single player. Z obroną Korei, czy walkami o Hong Kong.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Ja mogę z Xardasem zagrać, choć najpierw muszę pobrać grę i przypomnieć sobie kilka ruchów.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Philip79 »

runnersan pisze:Tam jest całkiem fajna kampania single player. Z obroną Korei, czy walkami o Hong Kong.
W red dragon jeszcze jako takie kampanie są.
Ja swego czasu najdłużej czekałem na Company of Heroes 2 ze wszystkimi dlc, zakładałem, że każdy następny będzie miał swoją kampanie, a tu taka lipa.

Ja w sumie też mógłbym pograć jak coś.
Kurcze mam nawalone gier na dysku i nie wiem w co grać :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Jakby runnersan jeszcze zagrał to możemy stoczyć bitwę 2 vs 2. Ja zamawiam niebieskich. :P
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: xardas12r »

Jak ktoś kiedyś określił na forum, mam mentalność "Sowieckiego generała". Czerwoni. Tak dopytam - tu też trzeba odblokowywać za gwiazdki sprzęt do talii?

W sobotę/niedziele bym pograł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Wszystko masz odblokowane odgórnie.

Ja próbuje to teraz pobrać... 17 gigabajtów.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: xardas12r »

No to dwie potyczki za mną. mam mieszane odczucia co do dwóch kwestii:

1. Talie. W pierwszym mi się to bardziej podobało - że umieszczałem typ pojazdu w talii, a konkretny model i wyszkolenie dobierałem już w polu.

2. Nie wiem czy lotnictwo to już nie za dużo. już pierwszy Wargame był dynamiczny, tu samoloty wprowadzają dodatkowy chaos. Nie wiem jak w to jeszcze się okręty będą wpisywać...

Za to tabele wyposażenia są bardziej kompletne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: Telamon »

Samoloty są fajne choć można z ich użycia zrezygnować, rekompensując ich brak silną obroną przeciwlotniczą. Aczkolwiek samoloty bywają przydatne choć są z pewnością kłopotliwe w użyciu. :P

Ja dalej pobieram tą grę. Jeżeli chodzi o graczy to zapewne ad2 również skusiłby się na partyjkę.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Wargame: Red Dragon

Post autor: xardas12r »

Ja koło 21:00-21:30 będę mógł pewnie. Czy myśliwiec ma jakąś przewagę nad dwoma pół plutonami Os?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”