Cywilizacja V

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 338
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja V

Post autor: gocho »

Jednych rzeczy nie lubię, (owa religia na ten przykład, jakieś bonusy są, ale wielkiego wpływu na grę nie zauważyłem
Ja zauważyłem. Można na ten przykład dużo szybciej rozwinąć ludność jeśli wybierze się odpowiednie bonusy żywnościowe i ma się odpowiednie "surowce" na starcie. Można też sporo kasy zarobić z dziesięciny na przykład. To jeszcze nie jest jakieś super genialne odwzorowanie, ale jednak jakieś jest.
AI Sąsiad ostatnio mnie mocno zaskoczył bo do stolicy mojej religii wrzucił mi własnego proroka i nagle z miasta gdzie było 11 moich wyznawców i 1 jego, zrobiło się miasto z przewagą wyznawców jego religii. I co ciekawe okazało się, że budując misjonarzy, buduje misjonarzy jego, a nie własnej religii - co zauważyłem dopiero gdy próbowałem odrobić straty w swoim mieście - okazało się, że dorabiam wyznawców wrażej religii :) Dodatkowo utraciłem wszelkie bonusowe punkty religii z pustyń, więc tym posunięciem całkowicie zblokował moją przewagę religijną ... no i dziesięcina przestała tak żwawo płynąć.
Ja chciałbym większego wpływu religii w kolejnych odsłonach.
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja V

Post autor: WarHammster »

Biorąc pod uwagę, że religia w dziejach człowieka wywierała wielkie piętno na rozwój i decyzje też myślę, że powinna zostać bardziej rozwinięta w kolejnych dodatkach czy poprawkach lub w odsłonach.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Cywilizacja V

Post autor: Anders »

Gra jest w promocji na steamie (wersja ze wszystkim za 10 EUR). Zastanawiam się, choroba. Najbardziej kusiłaby mnie Civilization: Beyond Earth, prawdę mówiąc, ale nie ma jej na promocji :(
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Cywilizacja V

Post autor: Strategos »

Moim zdaniem za tę cenę zdecydowanie warto.W dodatku masę fajnych materiałów około i "modowych" uzbierało się w warsztacie steama. :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja V

Post autor: WarHammster »

Piszę się ale nie mam dodatku z Polakami. Najlepiej kontaktować się ze mną przez FB: Sławomir Chomiczewski.

Pozdrawiam.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Cywilizacja V

Post autor: Anders »

Ja dodatek mam, ale nie ogarniam tej gry. Nie mam pojęcia co warto, a czego nie warto w niej robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”