Field of Glory

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Field of Glory

Post autor: Miras »

Dzięki poczytam sobie.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: WarHammster »

AWu pisze:Wiesz ile figurek można za to kupić :lol:
To ja podziękuję za wirtualnego FoG'a. Pograć pograłbym w bitewniaka ale nie mam armii i raczej jej nie będę mieć. Zbyt dużo rozpoczętych projektów, wolno maluje a w FoGu z tego co już zobaczyłem potrzeba dość sporo modeli, i to jeszcze w 15mm. Ile może kosztować armia do FoGa, pomalowana i niepomalowana?
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: Telamon »

Obrazek

Opcja dla nie mających czasu i pieniędzy - armia rzymska z I p.n.e.
Koło 260-300 zł (mówię o najlepszych dostępnych figurkach, poza tym są całkiem ładne zestawy jak od Warmodelling z gotową armią). Tak naprawdę dolny limit to jakieś 12 podstawek legionistów, 4 jazdy ciężkiej, 6 oszczepników i ufortyfikowany obóz - około 180 zł max.

Możesz wystawić najlepszą piechotę epoki (elitarnych legionistów w pancerzach, zdyscyplinowanych, walczących mieczem i rzucających oszczepami w szarży), możesz dołączyć katafraktów i konnych łuczników z Armenii, słonie etc. Armie maluje się prosto - piechota jednolita, w jednakowych np. białych tunikach, tarcze pozbawione wzorów. Prościej nie można, a uzyskujesz świetną armię.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: WarHammster »

Dzięki Telamon za informację.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Field of Glory

Post autor: Pablo »

Jakby było kilku chętnych to i ja bym się skusił. Może jakaś kampania by z tego wyszła.

Kiedyś grałem w DBA Online, które było jednak bardziej dokładnym odwzorowaniem gry figurkowej.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: AWu »

Kampanię to by można zagrać figurkami!
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Field of Glory

Post autor: Miras »

Telamon pisze: Opcja dla nie mających czasu i pieniędzy - armia rzymska z I p.n.e.
Koło 260-300 zł ...
I ktoś tu twierdzi że wersja cyfrowa jest droga :shock:

A powracając do tematu to jesteśmy w podforum o grach komputerowych i proponuję skupić się na elektronicznej wersji FoG-a żeby nie robić offtopa. Jeśli znajdą się chętni którzy kupią grę to mogę osobiście zorganizować i poprowadzić turniej łącznie z tabelami wynikami i regulaminem.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: Telamon »

I ktoś tu twierdzi że wersja cyfrowa jest droga
Napisałem bardzo wyraźnie - mowa o najlepszych (jeżeli chodzi o masowość) dostępnych figurkach pod epokę.

http://www.scotiagrendel.com/Xyston/

Xyston jest dość drogi (zależy od sklepu) ale wygląda niczym 28mm. Są i o wiele tańsi ale to z reguły odbija się na jakości. Armie rycerskie prawdopodobnie byłyby jeszcze tańsze z racji ich kosztów punktowych ale też krajowego producenta figurek do epoki (QR).

W tym miejscu warto wspomnieć iż figurki mogą być używane w innych grach (np. DBA, Impoteus), dają przyjemność człowiekowi z malowania i nie tracą na wartości jak gry komputerowe.
Było pytanie, dałem odpowiedź. Osobiście z pewnością nie skuszę się na wersję elektroniczną - pieniądze zmarnotrawione, parę chwil radochy zanim gracze się wykruszą i tyle tego. Żebym mógł stoczyć bitwę Greków Sycylijskich z Etruskami (obiema stronami) muszę kupić dwa dodatki etc, paranoja. Te 180 zł wolę przeznaczyć na choćby trochę hoplitów dla Pyrrusa tudzież dwa legiony rzymskie. :P
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Field of Glory

Post autor: Miras »

Wykruszyć się nie wykruszą bo widzę cały czas nowe bitwy w poczekalni a wystarczy rzucić wyzwanie to po kilku godzinach masz już przeciwnika. Natomiast na oficjalnym forum ciągle organizowane są jakieś turnieje. Jedyny problem to te armie, które są w określonych dodatkach. Jednak zapewniam Cię, że zanim opanujesz armię każdej dostępnej nacji w RoR tak aby wygrywać regularnie z innymi graczami to upłynie tyle czasu że zdążysz nazbierać na kolejny dodatek :)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Field of Glory

Post autor: Pablo »

Miras pisze: Jednak zapewniam Cię, że zanim opanujesz armię każdej dostępnej nacji w RoR tak aby wygrywać regularnie z innymi graczami to upłynie tyle czasu że zdążysz nazbierać na kolejny dodatek :)
Oj nie wywołuj wilka, bo tu ludzie mocno ograni w te i inne gry historyczne. Swoją drogą jak oglądałem twoją bitwę, to poziom skomplikowania zasad na PC w stosunku do wersji książkowej wydaje się niewielki. Szkoda, że nie ma wersji demo.

No i jeszcze Matrix wydał, dobry i sprawdzony Close Combat. Ciężko się będzie zdecydować na FoG-PC w tych warunkach, chociaż nie ukrywam, że chętnie bym zagrał.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Field of Glory

Post autor: Pablo »

Warto zwrócić uwagę, że Slitherine przymierza się również do wydania FoG-a w czasach renesansu. Będzie się to nazywało Pike and Shot.

Patrząc na bitwę pod Lutzen wygląda to bardzo miodnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: AWu »

Graficznie nie poszaleli.. tyle modeli na podstawkę co w bitewniaku.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Field of Glory

Post autor: Pablo »

Jak chcesz mieć wypasioną grafikę to proponuję Wiedźmina III ;) .

Tutaj raczej chodzi o coś innego.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: AWu »

Wiedźmina mi nie potrzeba w takiej grze, ale mogli be wysiłku zilustrować wersję 10mm albo 6mm podstawkowania, wyglądało by to jakoś tak bardziej bo ja wiem.. epicko niż 15mm
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: Raleen »

Mnie zastanawia co ten obrazek ma wspólnego z bitwą pod Lutzen, bo nie widzę tam np. w ogóle cesarskiej kawalerii, a sądząc po otoczeniu wygląda to na lewe skrzydło Protestantów i prawe Katolików.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”