Field of Glory

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: J.Mad »

Posiadam podstawkę (98 zł, oczywiście przegapiłem promocję). Liczę teraz, że pogramy. Kupiłem tylko dlatego, że mają tę grę jeszcze ulepszać.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Field of Glory

Post autor: GRZ »

J.Mad pisze:Kupiłem tylko dlatego, że mają tę grę jeszcze ulepszać.
Przez takich ludzi jak Ty gry komputerowe są w obecnym stanie.
Ludzie! Kupujcie to co jest, a nie obietnice.
:roll:
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: J.Mad »

Zaryzykowałem. Chcę pograć w FoG 1.x i później w FoG 2.x. Jeśli okaże się, że będę mógł grać tylko w Fog 1.x, to uznam, że częściowo wtopiłem.
Niestety na obietnicach i reputacji muszą jechać mali, niezależni, początkujący, czy tworzący niszowe gry producenci. Bez tego rynek należałby tylko do rozleniwionych i niekreatywnych korporacji i byłyby tylko setne sequele tych samych gier i dodatków do nich, i to coraz to gorsze.
(Hm, cholera, przecież to FoG ma milion dodatków... Nieważne).
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: J.Mad »

Opisałem swoje wrażenia z kilku dni grania. Są pozytywne, tylko afera z mgłą wojny trochę mi tę przyjemność psuje. Jeśli gra będzie mi się podobać przez dłuższy czas, to myślę, że kupię jakiś dodatek.
https://strategiusz.wordpress.com/2015/ ... -wrazenia/
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Field of Glory

Post autor: Miras »

Dobry opis. Fajnie wyjaśniłeś kilka kwestii. Całość zachęca do zakupu gry. Napisz jeszcze koniecznie jakiś poradnik. Jak będę miał czas to może wrzucę na mój kanał naszą bitwę, chociaż nie mam czym się pochwalić :)
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: J.Mad »

Poradnik na pewno będę chciał jakiś zrobić, tylko muszę poznać lepiej grę i wyjść nieco dalej nad poziom nooba. Teraz miałbym tylko kilka wskazówek jak uniknąć najbardziej banalnych błędów. Mam za sobą 3 skończone gry multiplayer i jedną w toku. Prawdopodobnie ją przegram i będę miał wtedy 2 zwycięstwa i 2 porażki.

Ciągle nie umiem się zdecydować, który dodatek kupić. Prawdopodobnie każdy odblokowuje możliwość zakładania gier z mgłą wojny (jeden gracz potwierdził, że ma tylko dodatek Storm of Arrows i może zakładać takie gry).

Wersja beta 2.x jest dostępna od ściągnięcia i działa w niej klucz z 1.x, nie miałem za bardzo czasu się przyjrzeć, zauważyłem, że jest w niej dodatek Wolves From the Sea i może jeszcze jakiś. Grafika ta sama poza interfejsem.
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Field of Glory

Post autor: Miras »

A możesz podać link gdzie ściągnąłeś tą betę ? Ja kiedyś coś miałem, ale gra podczas startu wywalała komunikat o jakiś plikach i na tym się kończyło.

nahar --- To jest nas trzech. Może kiedyś będzie tylu że sobie ligę założymy :)
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: J.Mad »

http://www.slitherine.com/forum/viewtop ... 97&t=39843
pierwszy link z full version

Jak dla mnie to ta beta jeszcze nie jest grywalna, żeby się przesiadać. Grafika jednostek jest gorsza. obrazki te same, ale chyba nie dali antialiasingu czy czegoś. Animacje walki, a raczej animacje liczb oznaczających straty, są o wiele za szybkie. Menusy i buttony są jakby pod tablety robione. Jeśli przez to będzie więcej graczy, to dobrze. Ale za to informacje są wyświetlane w mniej czytelny sposób, i to wygląda ewidentnie na coś do poprawienia.
Z dodatków to oprócz wilków z morza są dwie wersje Oath of Fealth. (http://www.slitherine.com/games/fog_oathoffealty)
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Field of Glory

Post autor: Miras »

Dzięki. A jest już aktywna funkcja odtwarzania całej walki?
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: Cisza »

Obrazek

Dowództwo milicji z Norymbergi do Wojny Chłopskiej w Niemczech.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: AWu »

Bardzo fajni. Zwłaszcza brody i sztandar.
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Field of Glory

Post autor: Miras »

Pojawiła się finalna wersja przeróbki FoG-a --- http://www.slitherine.com/forum/viewtop ... 97&t=39843
Jeśli mam być szczery to dupy nie urywa. Więcej w tym kosmetyki niż jakiejś nowej jakości. Pozostaje czekać na FoG 2 od Slitherine.
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: J.Mad »

Wg mnie to jest jeszcze niedokończona wersja. Nie działają mi opcje wyświetlania zasięgu broni miotającej itp. Przycisk opcji zaawansowanych nieaktywny. Interface bitwy wygląda częściowo na niedokończony. Gra jest bez instalatora (to akurat mi nie przeszkadza, ale jest niespotykane) i ma domyślny panel wyboru rozdzielczości i ikonę pliku z Unity Engine.
Niestety usunęli już dodatki Wolves From The Sea i Oath Of Fealty, pewnie wcześniej były dodane tylko do testów albo przez pomyłkę.

Dobre jest to, że jest replay. Mógłby być lepszy, ale dobre i to.
Można też tworzyć gry z mgłą wojny, mając tylko samą podstawkę.
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Field of Glory

Post autor: J.Mad »

Wersja GC4a.
Widzę, że trochę ulepszyli położenie przycisku Quit.
Ale wciąż wygląda jak wersja debug, dlaczego napisy z punktami frakcji nie mają nawet kolorów jak kiedyś? Po co ten button Quit w ogóle straszy w miejscu, jakby był często używany? Po co przycisk pause podczas naszej tury i dlaczego nie zmienia się po naciśnięciu na przycisk unpause czy play, żeby było widać, że gra jest zapauzowana, a nie się zawiesiła? Dlaczego zasięg strzału nie jest pokazany konturami jak kiedyś tylko kolorem, który się nakłada na kolor zasięgu ruchu (pewnie kontur trudniej zrobić)? Gdzie jest zmiana kolorów podstawek (ja zmieniałem z zielonego na niebieski, bo tak mi lepiej wyglądało)?
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Field of Glory

Post autor: GRZ »

Bo i tak kupujecie ten chłam. :P
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”