Gry AGEOD

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Leliwa »

Niestety nie ma już.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Gry AGEOD

Post autor: Antioch Seleucyda »

Spóźniłem się jak zwykle. Pozostaje póki co katować podstawkę i czekać na jakąś extra kase.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Neoberger »

Kupiłem sobie Terror Hannibala.
W wojnie z barbarzyńcami grając Rzymianami zostałem rozmaślony.
Powstańcy na Sardynii byli słabi, ale mnie ciągle brakowało zaopatrzenia, a konsul nie chciał szturmować Olbii.
Na głównym froncie Goniłem armią konsularną masy Galów i innego cholerstwa, ale w systemie AGEOD komp często się rozdziela, jest go wszędzie pełno i najpierw wojsko się zasapie w pościgu, a potem trafi na jakąś wielką piąchę. Tak było i tym razem. Jest to najsłabsze w silniku gier AGEOD. Z tego powodu Kampanie Napoleońskie są zupełnie beznadziejne i służą tylko jako wątpliwe źródło OdB.

Same scenariusze odnoszące się do II wojny punickiej nie powaliły mnie jakoś.
Taki sam smak nudy miałem gdy grałem w Birth of Rome.
Zdecydowanie lepsze są wojny partyjskie.
Berger
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Szary »

Co jest nie tak z "Kampaniami Napoleońskimi"? Bo miałem się na nie czaić równolegle z "Alea iacta est", które ma chyba najsensowniejszy teraz stosunek ceny do wartości.

Grał ktoś może w "Revolution under Siege"? Jak wrażenia? Bo spotkałem się z zarzutami pewnej monotonii.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Neoberger »

Szary - Kampanie napoleońskie.
Idziesz po głównej drodze, kontrolując tylko sąsiednie obszary tak jak było w realu. Nagle na tyłach pokazuje się grupa przeciwnika, która oblega ci jakieś miasto z bazą zaopatrzenia i odcina twoim oddziałom zaopatrzenie. Wrogie korpusy krążą jak hordy tatarskie po całym obszarze. Może to się sprawdzało w Wojnie secesyjnej, ale nie jest to prawda w epoce napoleońskiej.
Dla mnie to było dosyć nierzeczywiste.

Rewolucja w oblężeniu. Ta gra mnie bardzo wciągnęła. Ale grałem głównie w Wojnę polsko-radziecką. Wyniki bitew - rosyjska ruletka. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego raz w tej samej sytuacji przegrywam, a raz wygrywam. Ale i tak się dobrze bawiłem.
Natomiast scenariusze w Rosji to koszmar. AGEOD wymyśla sztywne scenariusze kampanijne. Działasz na danym odcinku frontu. Planujesz coś. I nagle... Event. Nie masz połowy dowódców albo kilku oddziałów. I tak cały czas. Mnie to najbardziej wkurzało, wielość celów i latające cyrki przeciwnika będące akurat tam skąd odszedłeś i odbijające ci miasta.

Przyznam się, że dla mnie system AGEOD sprawdza się w czasach starożytnych, ale zupełnie nie radzi sobie z operacjami i kampanią. Ale pewnie nie umiem po prostu grać w te gry. :(
Ale coś musi być na rzeczy bo zmienili silnik i teraz robią gry w stylu Pierwsza Wojna lub Wojna secesyjna II.
Berger
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Leliwa »

Birth of Rome 50% niżej w tym tygodniu u Matrixa.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Gry AGEOD

Post autor: Antioch Seleucyda »

BOR-a kupiłem na steamie.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Gry AGEOD

Post autor: Antioch Seleucyda »

Na rozgrzewkę wybrałem trzecią samnicką. Po początkowych trudnościach Samnici dali się oblec i eksterminować. Poczekam parę tur na ich sojuszników. Ta gra ma to do siebie iż czasem SI daje sobie spuszczać straszliwy łomot, a czasem spuszcza człowiekowi straszliwy łomot :-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Leliwa »

A może wzajemnie spuścimy sobie łomot. Wiadom, że mało jest rzeczy przyjemniejszych niż lanie z rąk kolegi.
Ja lubię górali, również samnickich.
Potrzebuję tylko kogoś kto posiada konto PP, aby kupił dla mnie w tym tygodniu download version w Matrix lub Slitherine oczywiście z szybką refundacją (pewniejszą niż Skarb Państwa).
Jak taki chętny się znajdzie, to podam mu mój e-mail w prywatnej wiadomości.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Gry AGEOD

Post autor: Antioch Seleucyda »

leliwo - bardzo chętnie zbiorę lub spuszczę ci łomot. Niestety nie mam dostatecznej ilości biletów NBP na koncie z którego mogę dokonywać płatności, więc w tym niestety nie pomogę.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Leliwa »

Ha, zatem poszukam innego źródła finansowania.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Gry AGEOD

Post autor: Antioch Seleucyda »

Daj znać jak już będziesz miał BOR-a :-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Neoberger »

Też mam takie wrażenie, że w Alea Jacta Est albo gra idzie wyśmienicie i łomocze się kompa po całości, albo prawie od początku coś skwierczy w naszej strategii i klęska będzie zupełna.
Silnik?
W BOR Rzymem wygrywam większość scenariuszy z I wojną punicką. Tylko raz miałem jakieś zacięcie na Sycylii i wojna przeniosła się do Italii, a potem z górki.
Scenariusze celtyckie są niesamowicie zaskakujące. Raz uda się przywalić główne zgrupowanie i potem jest już tylko zbieranie resztek, a czasami armie konsulów dostają wciry, kolejne miasta padają i brakuje czasu by jakoś odpowiedzieć wrednym wytapiaczom żelaza.
Silnik?
Natomiast Terror Hannibala mnie zaskoczył. W każdym scenariuszu dostaję jako Rzym w nosa. Forma mi spadła albo polepszyli AI, albo nie trafiłem na dziurkę w silniku, która pozwoliłaby pokonać głóna armię przeciwnika.
Najlepsza seria z serii na tym silniku. Po prostu pycha. :ugeek:
Berger
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Gry AGEOD

Post autor: Antioch Seleucyda »

Scenariusz III wojny Samnickiej rozegrany do końca. Z aktywnym graczem Rzym będzie miał nieliche kłopoty :-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Gry AGEOD

Post autor: Leliwa »

Tak jak w rzeczywistości. Sentinum była ciężką bitwą dla Rzymian.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”