Close Combat Gateway to Caen

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: AWu »

Mnie bardziej ciekawi strzelec Benedykt XVI :>

Ale zachęciłeś mnie do tej gry.
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: czarek0402 »

Miras, moje uwagi, oczywiście nic do Ciebie, bardziej chyba dla mnie. Ciężko to ogarnąć naraz wszystko. Gra z żywym przeciwnikiem byłaby dopiero fajna. ;)

1. Rozmieszczenie początkowe graczy wymusza jakby szybki ruch wzdłuż głównej drogi, z resztą dla obydwu stron. Tutaj można spodziewać się z skąd nadejdzie przeciwnik. Jak dla mnie nie powinienem widzieć, skąd startują Alianci, wtedy nie ma jakiegoś przysłowiowego wyścigu szczurów do celów punktowanych. Tutaj kluczowa była farma na środku mapy. Mogłoby być losowe wejście, np. z południowego wschodu wzdłuż drogi. A jak grasz Aliantami, dla Niemców odwrotnie. :idea:
2. Teren na północy sprzyja piechocie, teren na południu dla wojsk pancernych. Jakby widzę, 3 zgrupowania bojowe, czołgowe z piechotą. Zgrupowanie powinno się poruszać razem, nie osobno. Jeden drugiego osłania i wspiera w ataku i obronie. Ten Pz-IV samotny jadący na południe, potem na wschód to ... gwóźdź do trumny dla niego! ;)
3. Wszystkie wojska ustawiłeś wzdłuż osi północ południe, w pierwszej linii, nie ma jakiegoś odwodu, np. 1 czołgu z drużyną piechoty. Wymusiło to atak na całej szerokości frontu. W razie problemów nie masz wsparcia od tyłu w danym punkcie. W Bougy było super stanowisko dla działa ppanc, dla ckm, trzymało w szachu skrzyżowanie od wschodu w razie czego. Nawet natarcie Aliantów nastąpiło w jednym punkcie na środku. Atak kilku czołgów alianckich z piechotą mógłby być masakryczny ... wsparcie swoją artylerią, super dał efekt! ;)
4. Przy ataku na Abattoir wydałeś rozkaz przemieszczania piechocie i poszedłeś na północ wydawać dalsze rozkazy. A tam był otwarty teren ... byłaby katastrofa jakby przeciwnik ustawił się z rkm-i na farmie, do tego wsparł ogniem moździerzy, granatników! ;)
5. Ten Pz-IV w starciu z Shermanem V miałby większe szanse jakby się odsunął na bok lub cofnął, odsłaniając pole ostrzału dla Stug-a z tyłu. Nie pamiętam czy był ruch czołga na biegu wstecznym, armatą do przodu?! Razem Im byłoby łatwiej. A raczej Twój czołg dostał, raczej od ciężkiej artylerii od góry niż od strzału bezpośredniego? ;)
6. Czekamy na następny film. :)
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Miras »

Ciesze mnie, że film Wam się podobał.

czarek---- Ta mapa jest chyba jedną z kilku dedykowanych pod multi. CC ma to do siebie że po strefach rozstawienia możesz zorientować się gdzie jest wróg lub skąd będzie nacierał. Szkoda że nie ma tu możliwości pojawienia się na mapie wsparcia jednostek po kilku minutach walki. Co do gry z żywym przeciwnikiem to jeśli tylko ktoś znajdzie się chętny to jestem na tak :)
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: runnersan »

Goerka jest teraz w Humble Bundle za 11$ wraz z innymi
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Miras »

Dokładnie. Kupujcie i będziemy walczyć. Promocja tylko do 10 czerwca!
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Miras »

Co chłop mnie teraz przewalcował w multi to szkoda gadać :) Niestety ujawnia się tu pewna wada takich potyczek. Konkretna mapa ma przypisaną sztucznie pewną ilość jednostek dla danej strony i gracz nie może już z tym nic zrobić. O ile podczas walki z kompem można to zrekompensować to z drugim człowiekiem nie bardzo. Dochodzi więc do sytuacji w której Niemcy mają full jednostek i 6 czołgów a Brytole połowę składu i tylko 3 maszyny. Wynik takiego starcia łatwo przewidzieć. Tworząc więc bitwę w multi trzeba tylko wiedzieć jaki scenariusz komu daje przewagę i gitara. Nie rozumiem dlaczego twórcy nie dali graczom pełnej swobody w doborze składu jeśli idzie o bitwy multiplayerowe.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: GRZ »

Ummm nie możesz w multi grać stworzonymi przez siebie bitwami w których dobierasz strony? Nie masz pełnej swobody, ale wiesz że 2 pancerna będzie miała sprzęt a jakaś milicja nie.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Miras »

Skopali to. W starszych częściach pamiętam, że były punkty za które mogłeś sobie kupić jednostki. A tutaj dostajesz gotową pulę i co najwyżej możesz kilka z nich zamienić np z Sdkfz na działo, albo z moździerza na sekcję Piat i tyle. Co gorsze niektóre bitwy nie są zbalansowane i np jedna strona może mieć nawet 6 czołgów a druga jeden albo dwa. Z kompem to można sobie tak grać, ale z człowiekiem to Cię rozjedzie jak walec :)

PS. Coś nagrałem to może później wrzucę na mój kanał.
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Radosław Kotowski »

To rzeczywiście nieciekawie. :?
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Miras »

Teraz naturalnie ilość grających wzrosła. Grając w multi trzeba albo trafić na uczciwego gracza albo samemu być hostującym czyli mieć wpływ na to jaka mapa będzie grana.
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Miras »

Bitwa w multi. Zapraszam do obejrzenia ---- https://youtu.be/DsDVu19oDKg
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: GRZ »

Widać że przeciwnik nie zna gry. Jednak nawet grając z doświadczonym graczem wydaje mi się że obrońca powinien mieć słabsze siły żeby to działało. Następnym razem polecam bój spotkaniowy.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Antioch Seleucyda »

Grę to znam, ale map nie znam i cierpliwości brakowało.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: GRZ »

To co żeś się czołgiem pchał w krzaczory zamiast piechotą wybadać pozycje wroga? :P
Następnym razem MUSISZ pokazać rozpiski po (albo edytować i przed) bitwie. Bo wydaje mi się że nawet grając lepiej alianci mieli by duży problem. Dodatkowo artyleria dla obrońcy to spora pomoc. Na początku bitwy atakujący jest tak upakowany że dobrym zgadnięciem można bitwę niemalże wygrać.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Close Combat Gateway to Caen

Post autor: Miras »

Tak jak pisałem wcześniej, multi trochę jest skopane. Dobór jednostek jest mocno ograniczony i trzeba grać tym co przewidział twórca mapy. Nie pisze też czy to będzie atak, obrona czy bój spotkaniowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”