Armored Warfare

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Armored Warfare

Post autor: Telamon »

Do fazy OB zbliża się kolejna gra MMO gdzie będziemy mieli okazje grać stalowymi kolosami:
http://aw.my.com/us

Chcę. W. To. Zagrać. :P
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: Sarmor »

Dobrze rozumiem, że czołgi niszczy się zmniejszając im HP do zera, a nie trafiając w kluczowe podzespoły, jak w War Thunder?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: xardas12r »

Ja postawiłem sobie za cel zebrać sprzęt WP. Na razie mam PT-76;BMP-1:2S1. Przede mną: T-72 Ural;T-72M; BMP-2; Leo2A4 i Leo2A5 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: Telamon »

Pograłem odrobinkę w demo i spróbuje pobrać pełną wersję SD.

Zapomniałem już jak się przyjemnie grało w WoTopodobne produkcje, szczególnie "maluchami". Tu to wszystko jest tylko ciut lepiej z racji rozmaitych modułów np. na pancerzu czy rodzajów amunicji. To taki poziom obecnego pancernego War Thunder minus ciut małe mapy.

Moim zamierzeniem jest zdobyć łasicę i leoparda w ostatniej wersji. Zamiłowanie do maluszków mam z Wota, a tu jest ich duży wybór... poza tym w jednej z nielicznych jak dotąd partii udało mi się rozwalić 4 pojazdy wroga z tego ich szybkostrzelnego działka. :D
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: Telamon »

Pograłem jeszcze trochę i moje wrażenia są bardzo pozytywne.

- W grze nie ma martwych klas (jak to jest w War Thunder, gdzie panuje podział na myśliwce i ich cele). Wszystko w jakiś stopniu jest potrzebne i wszystkim można skutecznie grać.

- Jest kładziony pewien nacisk na współpracę - zwiad wyszukuje cele dla niszczycieli czołgów i artylerii, ta walki do "kamperów", a czołgi ciężkie idą w linii. Oczywiście podział jest o wiele większy z racji kilku gałęzi w obu drzewkach.

Bardzo podobała mi się gra zwiadowczym XM800, narzekałem jedynie na ograniczoną skuteczność w starciu z cięższymi pojazdami ale nadrabiał te wady mobilnością i zasięgiem widzenia. Niestety teraz jestem na etapie Swingfire... niedorobionym niszczycielem czołgów o prędkości ślimaka, z kiepskimi PPK potrzebującymi właściwie linii prostej między ja-cel aby w coś trafić. Wówczas dostaniesz kulę, a jeżeli nawet nie to celu i tak nie zniszczysz (lub nawet nie przebijesz). O ile oczywiście ten cel nie naciśnie gazu i nie ucieknie.

Leopardami gra się jak typowym czołgiem. Fajnie, skutecznie ale też nudnawo i przewidywanie.

Teraz natomiast gram Goździkiem - przyjemna, niestresująca rozgrywka choć może nazbyt monotonna. Nie ma tej czystej radochy co gra w zwiadzie.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: Telamon »

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: Telamon »

Lepiej by poprawili Swingfire'a. Ten wózek ma wyrzutnie pocisków umieszczone pod kątem. Niby fajnie, bo nie muszę się wychylać za bardzo aby odpalić pociski jednak... połowa moich strzałów leci w kosmos mimo namierzania celu! Można się wściec.

Ale już niebawem to: https://www.youtube.com/watch?v=V65rSKJ035E i prawdziwe działania czołgowozwiadowcze. :D
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Armored Warfare

Post autor: Michau »

Duzo sie dzieje ostatnio w AW, ostre promocje po 400%exp i 100%$ a nawet dzien premium za regularne logowanie. Widac "ida na noze" niemal z WOT-em choc ten drugi poki co za duzo sobie z tego nie robi. Moze bitwa o graczy wyjdzie obu gra na dobre. Tylko sprzetu mniej w porownaniu z konkurentem ale maja dodac chinskie czolgi w najblizszym tygodniu.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: Telamon »

Szkoda, że gra nie ma optymalizacji WoTa. Na moim sprzęcie gra Foxem przy 20-12 klatkach jest niemożliwa.
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Armored Warfare

Post autor: Michau »

Ponoc caly czas nad tym pracuja jak mowia. Ale fakt jest kilka map gdzie nawet na niskich detalach mocno spada liczba fps. Moze to jedna z chorob wieku dzieciecego.. zobaczymy. Poki co przy mniejszych fpsach chyba tylko pve zostaje. Fakt ze ciekawa odmiana, mozna grindowac grajac przeciw komputerowi, troche brakowalo mi tego w War Thunderze np. a moze po prostu moj skill jest zbyt maly..
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: Telamon »

Poki co przy mniejszych fpsach chyba tylko pve zostaje
Raczej MBT. Coś co jest powolne, wolno strzela ale ma moc i gruby pancerz. Takiemu pojazdowi 12 FPS nie robi krzywdy.
Ale pojazdem zwiadowczym, rozpędzającym się do 100 km/h Foxem nie da rady skutecznie grać. Uwielbiam walczyć lekkimi jednostkami, stosować rozmaite manewry, uniki, przekradać się aby ruszyć galopem na arty wroga... to się w WoTcie udawało gdyż był zrobiony na gorszy sprzęt, miał przeciętną grafikę. Póki co muszą nad tą kwestią popracować aby było przynajmniej podobnie jak w War Thunder.
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Armored Warfare

Post autor: Michau »

No i pojawil sie wkoncu nowy "wspanialy" patch.. tendencja gier typu podobnych podtrzymana- poki co jedyne co mozna powiedziec to to ze "zacheca" do kupna konta premium. Szumnie zapowiadany wzrost wynagrodzenia za misje PVE po dodatniu "kosztow logistycznych" wydaje sie kosmetyczny. Poki co sprawdzilem przy pojazdach 4 i 7 tieru, roznica jaka zauwazylem to okolo 5tys kredytow na plus. Tylko ze przy cenach czolgow po pare mln wydaje sie smieszna ta "podwyzka" ;)
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Armored Warfare

Post autor: Michau »

Czy PVE dobry czy zly to juz kwestia preferencji czego sie oczekuje od gry. Tez go uzwyam bardziej do grindu modolow niz zarabiania. Po prostu lepiej bylo juz bez tych kosztow eksploatacyjnych i przy dawnych dochodach. Grindujac moduly do challengera (7tier) ktore kosztuja (te najwazniejsze) 500-700 tys kazdy, jeden mecz za 30 tys (przy 3tys exp) to troche malo jednak. Oczywiscie mowie to z punktu gracza bez premium, a to zapewne zmienia postac rzeczy. Gra musi na siebie zarabiac wiec lepiej jak gracze kupia premium.
Graczem tez jakims wspanialym nie jestem, raczej sredniakiem z przeblyskami raz na rok ;) Zhalo nie jezdzilem, raczej lav-300 i szczerze mowiac musial to byc mega dobry wynik zeby 4tierem 200tys wyciagnac :) widac duuuuuzo musze sie jeszcze nauczyc :)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Armored Warfare

Post autor: RAJ »

Z okazji 2500 golda dla wota pojeździłem trochę i nie diabła mi nie idzie. Najczęściej kończę bitwy z 1-2 penetracjami. Nie mam pojęcia co się dzieje, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w Wocie nie miałem takich problemów...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Armored Warfare

Post autor: MKG »

Jakoś gra mnie na dłużej nie wciągnęła. Zbyt arkadowa jak dla mnie. Zdecydowanie zbyt często pancerz jest po to by fajnie wyglądał a celowanie jest banalnie proste i szybkie. Wystarczy się znaleźć w złym miejscu i jeb, sru, jebudu, ułamek sekundy i po bitwie, bo 3 cię zobaczyło i w dwie sekundy wycelowało i trafiło ze 100% skutecznością. To samo dotyczy przeciwników. Jakoś nie czuję w tym bitwy pancernej. Mechanika widzi-nie widzi zerżnięta z WoT jakoś też mi nie pasuje do całości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”