Star Realms

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Nasz ulubiony :) sklep łódzki naraziłem, ale dzięki ogłoszeniu na FGP łagodzę powolutku skutki nieporozumienia (liczonego w jednym pudełku z 24 bosterami 6X4 dodatków :P ).

Gra ma podstawkę 4 dodatki z serii Crisis dodatek Gambit (co ciekawe nie jest on identyczny z wersją elektroniczną, która zawiera szereg kart promocyjnych - realna tylko 3 kopie jednej karty promocyjnej zresztą bardzo fajnej)
Do znakomitej zabawy wystarcza podstawka ale ja (i Andy :)) już wsiąknąłem więc kupuję wszystko :).

Bardzo się cieszę, że gra Ciebie zainteresowała :). Warto ją mieć w realu i w wersji elektronicznej (nie tylko z powodu niedostępnych w tej chwili kart "promo" nie umieszczonych w realnym dodatku Gambit), bo rozgrywki on-line toczą się sprawnie i dają też dużo przyjemności.
Jeśli się zdecydujesz się na pełną wersję wirtualną (relacja jakość/cena rzadko spotykana) daj znać zagramy w necie.

Swoją drogą czapki z głów przed Andersem gra w necie znakomicie jakby znał Star Realms od dzieciństwa :).

PS. Wszystkie części kampanii podstawki i dodatku ukończyłem w "normalu" teraz przechodzę to samo w "hard", które w miarę nabywania doświadczeń nie jest takie straszne.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Star Realms

Post autor: Neoberger »

Strategos - Mam więc bezczelne pytanie. Z postu wywnioskowałem, że będziesz w Warszawie po 8 października. Czy w takim mógłbyś mi w tymże growym Panu zakupić podstawkę (o ile dotrze do tego czasu) i 4 dodatki (Gambitu tam nie ma), a jakbyś był w Warszawie to bym odebrał i... zwrócił walutę?

Zastanawiam się nad dodatkiem Events. Czy nie za bardzo miesza w grze.
Berger
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Odpowiem na privie.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Neoberger pisze: Zastanawiam się nad dodatkiem Events. Czy nie za bardzo miesza w grze.
Events działają podobnie jak karty handicapowe losowane dla obu stron w dodatku Gambit. Stanowią urozmaicenie rozgrywki i tworzą różne kombinacje zaskakujących wyzwań, które trzeba pokonywać.
Ale to jest istota tej gry widoczna w podstawce np. ciągła zmiana sytuacji na rynku co okresowo preferuje którąś ze stron, ja kupuje coś pod moje kombo i odsłania się fantastyczna karta pod kombo przeciwnika. Tak się cieszyłem a teraz żałuję że odsłoniłem akurat tę kartę i to w takim wydawałoby się kluczowym momencie.
Przeciwnik ma w kieszenie wygraną? Ależ nie, nie mamy co prawda tej wspaniałej kombiącej bazy, którą kupił ale "idziemy w niebieskie" i jest szansa na równie skuteczną tyle, że "mobilną" obronę.

Z "przytłoczeniem" losowością w Events można zresztą sobie poradzić, jak zwrócił kiedyś uwagę Andy, wprowadzając do rozgrywki mniejszą liczbę kart zdarzeń.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Star Realms

Post autor: Neoberger »

Pierwsze rozgrywki żywymi kartami (InPost działa w sobotę bo dzisiaj dowieźli?) za mną.
Gra jest... strasznie wciągająca i... nerwowa.
Zmiany zachodzą co chwilę i pewnie wraz z doświadczeniem człowiek się nieco opanuje.
W drugim starciu wygrałem kartą bazy FleetHQ, która dodaje każdemu statkowi 1 punkt walki i ma obronę 8 (chociaż nie jest outpostem).
Sama ta karta tak drażniła syna, że zaczął się poddawać, wmawiał sobie, że nie ma szans i dwa razy jak się pojawiła walił po 8 punktów siły by ją usunąć.

Z Gambitu (na razie nie korzystałem) fajne są dodatkowe 3 karty najemnych krążowników (włączyłem je do talii).

Wszystkim w domu gra się spodobała. Teraz jakieś koszulki znaleźć, jakieś pudełko i na półkę. :-D

Teraz czekam na dodatki.
Berger
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Twój syn podejmował właściwe decyzje, bardzo silne ( atakujące ) karty baz z białą tarczą (a ta jest bardzo niebezpieczna) powinny być w miarę możliwości (często niezwłocznie) szybko likwidowane chyba, że możemy sobie pozwolić na niewielką zwłokę (istnieje zawsze ryzyko, że przeciwnik obstawi bazy z białą tarczą bazami z czarną) bo mamy:
a/ silną obronę stałą w postaci baz z czarną tarczą
b/ mobilną obronę w postaci dużej ilości kombiących się niebieskich kart
c/ potężny atak ,który niedługo sprowadzi "autorytet" przeciwnika do 0

Te znakomite karty krążowników (właśnie je miałem na myśli w jednym z postów) to właśnie jedyne karty premium dołączone do realnego Gambita. Pozostałe są w wersji wirtualnej. (choć nie mam pewności czy wszystkie w ogóle premium)

Co do dodatków, tych już Twoich, to właśnie widzę je na mojej półce :P, dotrą zgodnie z planem "Operacja SR".
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Gra chyba się spodobała graczom bo:

http://www.starrealms.com/star-realms-c ... next-week/
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Pierwszy dodatek z cyklu Crisis dostępny do zakupu w odsłonie elektronicznej za niewielką kwotę wymaga zastąpienia starej wersji gry nową ściągniętą ze strony co następuje bez problemu (działa to jakbyśmy wprowadzali łatkę).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Star Realms

Post autor: RAJ »

Irytuje mnie tylko, że często układ kart jest taki, że już po dwóch trzech turach wiadomo kto wygra.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Moje zdanie :
Bywa i tak ,że jedna strona ma na samym początku handicap z uwagi na dostępne do nabycia karty i ilość złota "na ręce"ale dwie trzy / tury to jeśli chodzi o moje doświadczenia trochę za mało aby przesądzać o zwycięstwie . Takie niesymetrycznie wyglądające partie trzeba traktować jako wkalkulowaną od początku cenę zabawy w tego typu gry, bo potem i tak wspomina się przede wszystkim zupełnie inne epickie niekiedy partie o wyrównanym przebiegu lub mające za motyw skuteczną kontrofensywę.
Gram ostatnio sporo w Dominiona (też deckbuilder) on-line i tam też na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem .
Tu i tam są jednak metody redukowania przewagi choć w Dominionie jako ,że to bardziej złożona gra oczywiście bardziej zróżnicowane.

Żeby czerpać pełnię przyjemności z obu tych gier ( i innych podobnych) trzeba rozgrywać bardzo dużo partii co nie jest takie trudne bo obie gry są szybkie .
Ostatnio zmieniony piątek, 16 października 2015, 21:58 przez Strategos, łącznie zmieniany 3 razy.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Bardzo fajnie się grało dziś z naharem i liczę na wiele partyjek w przyszłości :) .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Star Realms

Post autor: RAJ »

Strategos pisze:Bywa i tak ,że jedna strona ma na samym początku handicap z uwagi na dostępne do nabycia karty i ilość złota "na ręce"ale dwie trzy / tury to jeśli chodzi o moje doświadczenia trochę za mało aby przesądzać o zwycięstwie .
Doprawdy? :) A jak przeciwnik po trzech turach ma dwie złomiarki i jedną wysoką kartę produkcyjną (3-4 złotka) a ty masz same blotki? :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: Strategos »

Doprawdy, są na ta takie sytuacje sposoby, to nie są szachy. Gdyby od takiego układu kart w pierwszych 2-3 turach wszystko zależało gra nie byłaby tak pozytywnie odbierana. Na początku też nie miałem wiary w siebie kiedy komputer zdobywał zaraz na początku złotonośną kartę i zaczął czyszczenie talii szybciej niż ja . Produkcja 3 sztuk złota przez kartę przeciwnika to jest problem ?!
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”