Gettysburg: the Tide Turns

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Gettysburg: the Tide Turns

Post autor: Philip79 »

Obrazek

Ze stajni Slitherine wyjechała nowa strategia. Określić ją wypadało by jako typowa gra planszowa, w której grafika pełni role drugoplanową. Akcja gry przedstawia wydarzenia z pod Gettyssburga.

Obrazek

Jest to strategia turowa, z dużym naciskiem na elementy taktyczne, ze względu na liczne cechy różnych rodzajów i zachowań jednostek. Skala starć jest duża i zamiast pojedynczymi żołnierzami, dowodzimy całymi dywizjami. Oczkiem w głowie autorów był realizm historyczny

Gameplay (first look) https://youtu.be/pOUYoILd1dY

Nietypowym elementem jest losowość inicjatywy. W normalnych turówkach kolejność ruchów jest ustalona z góry – najpierw rozkazy wydaje jedna strona, a po niej druga. Natomiast w Gettysburg: The Tide Turns silnik losowo decyduje o tym, które oddziały są w stanie wykonać ruch w dane turze. Wprowadza to do rozgrywki element nieprzewidywalności i wymusza elastyczność przy tworzeniu planów taktycznych. Gettysburg: The Tide Turns charakteryzuje się wysokim poziomem skomplikowania, ale autorzy przygotowali obszerne samouczki, które umożliwiają łatwe przyswojenie wszystkich reguł oraz informacji. Jednocześnie weterani gatunku mają także dostęp do danych dokładnie opisujących wszystkie zasady rządzące rozgrywką.


Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 2 sierpnia 2017, 20:03 przez Philip79, łącznie zmieniany 1 raz.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Gettysburg: the Tide Turns

Post autor: Szary »

Brałem udział w początku bestatestów papierowej wersji, całkiem przyjemnie się grało, ale duże scenariusze na papierze mogłyby zarżnąć człowieka...
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gettysburg: the Tide Turns

Post autor: Philip79 »

Szary pisze:Brałem udział w początku bestatestów papierowej wersji, całkiem przyjemnie się grało, ale duże scenariusze na papierze mogłyby zarżnąć człowieka...
Dużo jest zautomatyzowane, ale np jest wprowadzony system rzutu kostką, losujący inicjatywę ruchu poszczególnych dowódców.
W ogóle jest cała masa aspektów z pozostawionych z gier planszowych.
Poza tym jeszcze za mało grałem, a sama gra nie jest taka prosta jak by sie zdawała pod wzgledem taktycznym.
Ale jest ładnie opisujący tutorial zagadnienia taktyczne i interfejsu.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Gettysburg: the Tide Turns

Post autor: nexus6 »

Mam tą grę i podoba mi się. Kupiłem ją bo wydawca ten sam co od Drive on Moscow, który uważam za świetny. Po krótkim zapoznaniu się stwierdzam, że to jest jeszcze lepsze niż wspomniana przeze mnie gra (ale nie porównuję obu, bo obie to zupełnie odmienne mechaniki). Pod względem zasad Gettysburg jest prosty - w zasadzie to mamy możliwość tylko poruszania oddziałów i czasami pojawia się opcja wycofania lub podążania za wrogiem i to wszystko, ale taktycznie ta gra jest już bardziej trudniejsza.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gettysburg: the Tide Turns

Post autor: Philip79 »

nexus6 pisze:Mam tą grę i podoba mi się. Kupiłem ją bo wydawca ten sam co od Drive on Moscow, który uważam za świetny. Po krótkim zapoznaniu się stwierdzam, że to jest jeszcze lepsze niż wspomniana przeze mnie gra (ale nie porównuję obu, bo obie to zupełnie odmienne mechaniki). Pod względem zasad Gettysburg jest prosty - w zasadzie to mamy możliwość tylko poruszania oddziałów i czasami pojawia się opcja wycofania lub podążania za wrogiem i to wszystko, ale taktycznie ta gra jest już bardziej trudniejsza.
Zgadzam się, gra jest zbyt mało skomplikowana. Ale trzeba przyznać, że ma swój urok, co powoduje, że przyjemnie się gra.
Powinni ją nieco urozmaicić, wprowadzić więcej charakterystyk jednostek, bardziej złożona mechanikę, lepszy wpływ terenu na walkę. No można by wymieniać jeszcze trochę... a szkoda, bo jakby twórcy się bardziej przyłorzyli to mógłby być hit.

... a może własnie im chodziło o stworzenie takiej minimalistycznej strategii... kto wie :)
jednak na ten moment to mogli by zrobic przynajmniej konwersje na androida :)


ps. dzisiaj napisałem recenzje nowej gry "Field of Glory II" i jestem na prawdę bardzo mile zaskoczono, polecam rzucić okiem na tekst.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Gettysburg: the Tide Turns

Post autor: nexus6 »

Ale teren ma wpływ na walkę - wystarczy zajrzeć do manuala. A mechanika, cóż wszystko robi komputer, więc dla gracza to bez różnicy. Mi ta gra akurat odpowiada tkaka jako ona jest, przy jej prostocie mogę się skupić na samej taktyce. Być może pare funkcji jakie mógłby wykonywać gracz urozmaiciłoby grę, ale w tej chwili nie przychodzi mi do głowy co to mogłoby być.
A może jakąś partyjkę zagramy?

Konwersja na androida pewnie prędzej czy później się ukaże, tak jak ma każda wcześniejsza gra tego studia. Pierwsza gra jaką wypuścili była i jest tylko na tablet i to pewnie wyznaczyło kierunek serii, czy grom przez nich wydawanych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”