Sudden Strike / Blitzkrieg

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Sudden Strike / Blitzkrieg

Post autor: killy9999 »

Przeszukałem forum i nie znalazłem żadnego tematu na temat tych gier, co nie ukrywam jest dosyć zaskakujące. Sudden Strike to strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach 2WŚ. To co odróżnia ją od innych RTSów to całkowity brak budowania bazy - w końcu na froncie nie ma fabryk. Gracz otrzymuje jednostki do wykonania misji i z reguły na więcej nie może liczyć (choć czasami zjawiają się posiłki). Trzeba za to dbać o zaopatrzenie (artyleria bez pocisków wiele nie zdziała) i rozsądne gospodarowanie przydzielonymi oddziałami - frontalny szturm na umocnione pozycje będzie okupiony dużymi stratami. Ogólnie jest to jedna z trudniejszych strategii w jakie grałem (sprawy wcale nie ułatwia fakt, że można wydawać rozkazy w trakcie pauzy). Do tego bardzo sympatyczna grafika i dbałość o detale - Rosjanie w końcu mówią po rosyjsku, a Niemcy po niemiecku. W Sudden Strike zagrywałem się kilkanaście lat temu w liceum. Potem było sporo dodatków, w których sam się pogubiłem. Seria następnie zmieniła nazwę na Blitzkrieg. Za sprawą serwisu gog.com gram w Blitzkrieg Anthology (podstawka + dwa dodatki) i zabawa nadal jest tak samo dobra. Niedługo światło dzienne ma ujrzeć Blitzkrieg 3, chociaż na moim komputerze raczej mogę pomarzyć. Ktoś z forum jeszcze grał w gry z tej serii?
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Sudden Strike / Blitzkrieg

Post autor: Radosław Kotowski »

Och ja grywałem namiejętnie w Sudden Strike 2, ale zawsze przegrywało konkurencję z Close Combat.
Chociaż myślę że budynki były realistyczniej odwzorowane w Sudden Strike.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Sudden Strike / Blitzkrieg

Post autor: nexus6 »

Kiedyś grywałem multi i w blitzkriega i sudden 2 (więcej w sudden). Na fali sentymentu jakieś dwa miesiące temu kupiłem na steamie Blitzkrieg anthology, ale okazało się, że steam nie wspiera multipalyera. Coś mieli robić w tym kierunku, ale na razie cisza. A blitzkrieg 3 wygląda dla mnie szajsowato.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Sudden Strike / Blitzkrieg

Post autor: killy9999 »

Pamiętam, że w drugą część też grałem, chociaż całkowicie zlała mi się we wspomnieniach z pierwszą i nie pamiętam już co było w której. Grałem jeszcze w dodatek SS: Resource War.

W pamięci utkwiła mi misja z obroną Stalingradu przed Niemcami. Obrona polegała na wycofaniu się na linię Wołgi i zatrzymaniu tam niemieckiego natarcia, a następnie na sukcesywnym równaniu z ziemią kolejnych budynków w mieście przy użyciu katiuszy. Ktoś kojarzy która to część gry?
A blitzkrieg 3 wygląda dla mnie szajsowato.
Ja próbowałem podejść do drugiej części, ale wytrzymałem z grą jakieś 20 minut. Przejście na pełen silnik 3D zabiło ducha gry. Trzecia część prezentuje się w miarę elegancko, ale wstrzymałbym się z jakimikolwiek ocenami dopóki w nią nie zagram.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Sudden Strike / Blitzkrieg

Post autor: nexus6 »

Tak konkretnie to grałem nie w sudden 2 tylko w jego moda rwm.
Blitzkrieg 3 prezentuje się elegancko, ale tylko to. Poszli tą samą drogą co np. company of heroes czyli budujesz bazy które produkują ci różne jednostki (a sądząc po twoim pierwszym wpisie, to nie jest chyba to czego byś oczekiwał).
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Sudden Strike / Blitzkrieg

Post autor: killy9999 »

budujesz bazy które produkują ci różne jednostki
No tak, to faktycznie brzmi słabo. Szczęśliwie mam jeszcze do przejścia sporo w Blitzkriegu (każda z kampanii zaczęta i nieukończona) i dwa dodatki, więc grania starczy mi na lata ;)
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Sudden Strike / Blitzkrieg

Post autor: rastula »

Grało się. Spadochroniarze byli. Fajna gra...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”