Drive on Moscow

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Drive on Moscow

Post autor: nexus6 »

Sympatyczna gierka dla fanów gier typu impuls-area. Dla mnie jakby żywcem przeniesiona z gier planszowych (grałem tylko w Breaktrough Cambrai i jak dla mnie Drive on Moscow niewiele jej ustępuje). Podobnie jak w Cambrai ilość impulsów na turę jest płynna. Proste zasady, ale jak to w grach tego typu, trochę (a nawet więcej) trzeba pogłówkować. Grałem tylko z AI, ale podejrzewam, że z żywym przeciwnikiem gra jest o wiele bardziej emocjonująca. Do mankamentów można zaliczyć brak pbem (ale głowy za to nie dam), jest za to możliwość grania online (może i słusznie, bo jak to w grach z impulsami za często trzeba wymieniać się swoimi ruchami).

http://www.matrixgames.com/products/550 ... n.the.Snow

Za tą cenę myślę, że warto. Jest jeszcze wczesniejsza gra z tej serii Battle of the Bulge, ale nie grałem. Wydaje mi się jednak, że w Drive on Moscow uniknięto błedów, które popełniono tam (czytałem, że ktoś narzekał na overrun w wykonaniu piechoty - tutaj z niczym takim na razie się nie spotkałem)
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Drive on Moscow

Post autor: nexus6 »

Mały update - już wiem jak wygląda multiplayer. Skrzyżowanie pbem i gry online - można grać jak klasyczne pbem, a jeśli po obu stronach są gracze to można grać nie wychodząc z gry (oczywiście trzeba odczekać swoje aż przeciwnik zrobi swój ruch). Wszystko odbywa się na serwerze wydawcy a powiadomienia o ruchu przeciwnika przychodzi na adres email. Na razie przeciwników nie brakuje - z pięcioma prowadzę 10 partii (po jednej na każda stronę).
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Drive on Moscow

Post autor: Miras »

Właśnie zastanawiam się nad zakupem tej gry. A powiedz mi czy można to odpalić w rozdzielczości full HD i jak wygląda tworzenie bitwy tzn czy jest jakiś generator map czy walczy się na gotowych scenariuszach?
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Drive on Moscow

Post autor: nexus6 »

Tak, można w HD. Generatora map nie ma. Jest kampania i 2 lub 3 scenariusze cząstkowe. Gra naprawdę wciąga. Za te pieniądze to spokojnie można brać. Jest tylko jeden feler - od czasu do czasu pojawia się bug, który uniemożliwia kontynuowanie pbem. Wiem, że wydawca ma coś z tym zrobić i mam nadzieję, że szybko się upora.
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Drive on Moscow

Post autor: Miras »

Ok. A jak z doborem jednostek do bitwy w multi ? Każdy gracz samo sobie dokupuje za jakąś określoną ilość punktów, czy też gramy tym co jest z góry przygotowane ?
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Drive on Moscow

Post autor: nexus6 »

Tym co jest przygotowane. Serio, są gry impuls area, gdzie przed bitwą można dokupować jednostki?
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Drive on Moscow

Post autor: Miras »

Tego nie wiem. Pytam bo w grach które preferuję jest to fajna sprawa kiedy sam decydujesz co wystawiasz i niejednokrotnie determinuje to styl gry i taktykę.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Drive on Moscow

Post autor: nexus6 »

Nabyłem wcześniejszą grę z tej serii - Battle of Bulge. Słabsza od Moskwy. Jak Moskwę oceniłbym na 9/10 to Bulge gdzieś tak na 6-7/10. Ciut mniejsza mapa, trochę mniej jednostek i gra sprawia wrażenie o mniejszej regrywalności. Słabe AI, jedyny sens to grać pbem. Wkurza mnie jedna rzecz - po zakończeniu gry pojawia się kartka z wynikami, która przysłania prawie cały ekran i nie ma już możliwości rzucenia okiem na mapę (w przeciwieństwie do Moskwy, jakieś wnioski wyciągneli). Grając dwa razy przeciwko AI (na każdą stronę) gre zakończyłem zaskoczony automatem i nawet nie miałem możliwości spojrzenia na mapę, aby zobaczyć co się stało. W sumie za te pieniądze to i tak nie żałuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”