Combat Mission

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Combat Mission

Post autor: WarHammster »

Coś ze mną nie tak. Wchodzę w Gry komputerowe i widzę nowy temat "Cud na Misią"... nie to Combat Mission :(.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Combat Mission

Post autor: Maćko »

Xardasie znaczy się że w sprawie AI pisałem rację? To normalne że kampania jest niegrywalna?
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Combat Mission

Post autor: xardas12r »

3 misję które grałem AI nieźle kminiło. W jednej miało uciec z kotła i się udało (dynamicznie zmieniało kierunki ewakuacji). W kolejnym zanim zaatakowali mój blockpost, najpierw mię otoczyli. W trzecim gdzie miałem wsparcie lotnicze rozpraszali siły.4 nie grałem bo mi się amunicja skończyła.
Obrazek
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Combat Mission

Post autor: Miras »

Poniżej możecie sobie obejrzeć mój film z Combat Mission: Battle for Normandy. Walka z jednym z graczy w trybie PBEM. Granie z komputerem w zasadzie nie ma sensu, chyba że w ramach treningu.

http://youtu.be/zwZw9D7TX2M
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Combat Mission

Post autor: Michau »

Witam!
Czy mial ktos moze okazje zagrac w combat mission black sea? Troche poczytalem, poogladalem i zastanawiam sie czy warto w to inwestowac? A moze bardziej Graviteam tactics? Jest ktos w stanie dokonac porownania? Ktora bardziej grywalna, realistyczna itp?
Dzieki z gory za pomoc!
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Combat Mission

Post autor: Miras »

Możesz sobie zagrać w demo CMBS i sprawdzić. Z mojego doświadczenia wynika że Combat Mission jest bardziej grywalne i łatwiejsze w opanowaniu. Graviteam Tactics posiada bardzo zagmatwany interfejs i trzeba sporo się nagimnastykować aby wszystko zrozumieć. Dodatkowo GT to bardziej planowanie na mapie taktycznej niż dowodzenie poszczególnymi czołgami czy drużynami piechoty. Realizm pola walki w obu tych produkcjach stoi na wysokim poziomie. Ostatnia ważna rzecz to fakt że GT to gra w czasie rzeczywistym, natomiast w CM masz tzw system WEGO z cofaniem i oglądaniem każdej akcji z różnej perspektywy. System real time także jest ale wśród graczy jest mało popularny. Aha no i kwestia multiplayera. W CM masz multi PBEM, w GT brak jest trybu rywalizacji z żywym przeciwnikiem. W mojej opinii to duży minus. Ale wybór należy do Ciebie...
Awatar użytkownika
Rio
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2015, 13:55

Re: Combat Mission

Post autor: Rio »

W produkcji jest teraz CM Ardeny 1944 ;)
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Combat Mission

Post autor: runnersan »

Ja się już pogubiłem w tym co robi Battlefront. Jakieś płatne patche, trzeba kombinować czy ja jestem kompatybilny z potencjalnym przeciwnikiem... Nie fajnie...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Rio
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2015, 13:55

Re: Combat Mission

Post autor: Rio »

No niestety, o ile można jeszcze przełknąć iż gry podzieli na poszczególne obszary geograficzne Europy Zachodniej to już dzielenie Normandii na wojska USA i wojska Wielkiej Brytanii to trochę przegięcie :x
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Combat Mission

Post autor: J.Mad »

Ja to w ogóle nie potrafię się zmusić do grania w nowe CM. Grafika w tej grze działa mi na nerwy jak nie wiem co. Wszystko jakieś takie mdłe. Drzewa pojawiają się w określonej odległości od kamery, a wiadomo, że chyba każdy normalny gracz oddala ją, żeby ogarnąć całość pola walki. I na połowie mapy są drzewa, a na połowie nie ma. Na mocniejszych kompach też tak macie?
Awatar użytkownika
Miras
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 16:00
Been thanked: 1 time

Re: Combat Mission

Post autor: Miras »

U mnie są wszędzie. Chyba że włączysz aby pojawiały się same pnie bez koron liści to wtedy gdy zbliżysz kamerę tak się dzieje. Ale ogólnie masz rację. Cały ten engine jest lekko kulawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”