Shadow Tactics - Blades of Shogun

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Shadow Tactics - Blades of Shogun

Post autor: MKG »

Wyjątkowo mocno zniesmaczony przedstatnią odsłoną CoD (Black Ops III) oraz lekko znużony on-linowymi multiplayereami postanowiłem odrobinę zmienić klimat i zakupiłem grę Shadow Tactics. O ile dość sceptycznie podchodzę do gier promowanych jako spadkobiercy klasyków, muszę stwierdzić, że tym razem się nie zawiodłem.

W skrócie: ST jest to 100% mechika i założenia gier taktyczno-logicznych serii Commandos (części 1 i 2), przeniesione do Japonii wczesnej epoki Edo. Czyli mamy kilkoro specjalistów (dość standardowy zestaw: ninja, złodziejka, samuraj, snajper i panna od przebieranek), którzy mają możliwie sprawnie i dyskretnie wykonać jakąś brudną robotę (coś wykraść, kogoś utrupić, coś podsłuchać itp.). Oczywiście frontalna akcja w stylu "AAAADZZZIIIAAA!" powoduje praktycznie natychmiastową porażkę. Zamiast tego trzeba się skradać, kombinować, sprawnie i dystretnie usuwać strażników, koordynować akcje zespołu itd.

O ile jakoś fanem dalekowschodniego chlastania się ostrymi narzędziami jakoś specjalnie nie jestem, to klimaty ninja-akcji są naprawdę fajnie wykonane. Mapki i zadania są różnorodne i fajnie zaprojektowane, a sama grafika (quasi 3D w rzucie izometrycznym) jest na swój sposób przecudnie zrobiona: do tego stopnia, że na początku miałem wrażenie, że mapki są rysowane.

Polecam jako bardzo miły przerywnik na długie zimowe wieczory. Jak dla mnie duży kciuk w górę, jako dla osoby która ciepło wspomina pierwszych Komandosów.

http://shadow-tactics.com/
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Shadow Tactics - Blades of Shogun

Post autor: Philip79 »

MKG pisze:Wyjątkowo mocno zniesmaczony przedstatnią odsłoną CoD (Black Ops III) oraz lekko znużony on-linowymi multiplayereami postanowiłem odrobinę zmienić klimat i zakupiłem grę Shadow Tactics. O ile dość sceptycznie podchodzę do gier promowanych jako spadkobiercy klasyków, muszę stwierdzić, że tym razem się nie zawiodłem.

W skrócie: ST jest to 100% mechika i założenia gier taktyczno-logicznych serii Commandos (części 1 i 2), przeniesione do Japonii wczesnej epoki Edo. Czyli mamy kilkoro specjalistów (dość standardowy zestaw: ninja, złodziejka, samuraj, snajper i panna od przebieranek), którzy mają możliwie sprawnie i dyskretnie wykonać jakąś brudną robotę (coś wykraść, kogoś utrupić, coś podsłuchać itp.). Oczywiście frontalna akcja w stylu "AAAADZZZIIIAAA!" powoduje praktycznie natychmiastową porażkę. Zamiast tego trzeba się skradać, kombinować, sprawnie i dystretnie usuwać strażników, koordynować akcje zespołu itd.

O ile jakoś fanem dalekowschodniego chlastania się ostrymi narzędziami jakoś specjalnie nie jestem, to klimaty ninja-akcji są naprawdę fajnie wykonane. Mapki i zadania są różnorodne i fajnie zaprojektowane, a sama grafika (quasi 3D w rzucie izometrycznym) jest na swój sposób przecudnie zrobiona: do tego stopnia, że na początku miałem wrażenie, że mapki są rysowane.

Polecam jako bardzo miły przerywnik na długie zimowe wieczory. Jak dla mnie duży kciuk w górę, jako dla osoby która ciepło wspomina pierwszych Komandosów.

http://shadow-tactics.com/
Też skusiłem się na ta grę, bo swego czasu miedzy innymi spędziłem masę godzin przy klasyku i pierwowzorze, czyli starym commandosie.
Gra ogólnie jest fajna i całkiem dobrze zrobiona, jednak czegos mi brakuje w niej co by spowodowało, że będzie mi sie chciało grac dłużej. Nie wiem za bardzo co to jest, może trochę brakujetego klimatu feudalnej Japoni, bo commandos miał jak swój klimat II wojenny jak najbardziej. Może brakuje trochę lepszej fabuły. Trudno mi powiedzieć, może później napiszę cos więcej, bo na razie przeszedłem tylko kilka etapów.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Shadow Tactics - Blades of Shogun

Post autor: MKG »

Mnie się tam podoba.
Może trochę bardziej klimatem lżejsza od Commandos (rzekłbym że jest komiksowa) ale IHMO wciąga jak odkurzacz perukę teściowej.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Shadow Tactics - Blades of Shogun

Post autor: MKG »

To się pochwalę. Właśnie ponownie skończyłem grę: tym razem na poziomie trudności "Hardcore". 8-)
Już się ślinię się na drugą część!
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Shadow Tactics - Blades of Shogun

Post autor: Philip79 »

MKG pisze:To się pochwalę. Właśnie ponownie skończyłem grę: tym razem na poziomie trudności "Hardcore". 8-)
Już się ślinię się na drugą część!
A może po prostu zagraj w Satellite Reign, w którą grałem długo bo wciągneła mnie jak cholera. Kiedys była taka pozycja o nazwie Syndicate, jakieś 25 lat temu :lol:. Sattelite reign własnie z niej czerpie, poza tym mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że bije na głowę Shadow tactics, pod warunkiem, że lubisz klimaty akcji rozgrywanej w przyszłości. Jeśli pamiętasz film Łowca androidów, to tam jest właśnie przedstawione takie miasto.
Poza tym w odwrotności do Shadow T., masz otwarty świat i decyzje podejmujesz sam, w jaki sposób i kiedy wykonujesz misje. Właściwie gra lepsza pod każdym względem pod warunkiem, że akceptujesz inny klimat.

Nie patrzyłem jeszcze czy jest tutaj na forum wątek tej gry, bo przymierzam sie do wstawienia jakiejś recenzji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Shadow Tactics - Blades of Shogun

Post autor: MKG »

Mam od jakiegoś roku na twardym dysku, ale jakoś tak mało mnie na początku wciągnęło. Spróbuję ponownie.
Co nie zmienia faktu, że jest to zupełnie inna gra niż "ST:BotS"
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Shadow Tactics - Blades of Shogun

Post autor: Philip79 »

MKG pisze:Mam od jakiegoś roku na twardym dysku, ale jakoś tak mało mnie na początku wciągnęło. Spróbuję ponownie.
Co nie zmienia faktu, że jest to zupełnie inna gra niż "ST:BotS"
No bo jest w otwartym świecie i jest większa swoboda działania, doboru broni, ekipy itp.
Ale tak samo trzeba sie gdzieś zakraść, coś wykonać, planuje się likwidacje strażników, systemów alarmowych, tak aby nie wywołać alarmów, wykorzystanie umiejętności członków składu.
Mnie tez na początku jakos tak średnio sie podobała, dopiero jak zaczęło się badania nowych rodzajów broni, ulepszeń, to gra nabrała prawdziwego smaku. Spodobała mi się dopiero chyba za 3 podejściem, poza tym należę do graczy którzy jeszcze pamiętają zamierzchłe czasy i grę Syndicate, to dużo daje.

Jeśli chodzi o mechanike gry identyczną jak commandos i S Tactics i warte poświecenia czasu, to z pewnością warto by zobaczyć "Desperados" (na dzikim zachodzie), "Robin Hood: The Legend of Sherwood", kultowa gra taktyczna pt "Silent Storm", przy której zmarnowałem kilkaset godzin :).
Jest jeszcze jedna gra, która wyszła niedawno, z grafiką w konwencji krekówki/komiksu pt "Invisible Inc.", tylko, że jest to gra turowa, ale na prawdę oryginalna, polegająca na włamywaniu sie do korporacji, łamania zabezpieczeń, hackowanie komputerów itd.

Więcej dobrych gier nie znam w tym gatunku :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”