Arnhem - moja pierwsza strategia

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Arnhem - moja pierwsza strategia

Post autor: RAJ »

A grał ktoś w Batalion Commander? Ja na Atari grałem. Pierwsza strategia z czasem rzeczywistym z prawdziwego zdarzenia. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arnhem - moja pierwsza strategia

Post autor: Philip79 »

RAJ pisze:
Philip79 pisze:Timexa, którego znienawidziłem od razu za te paskudne gumowe klawisze, ale od Spectrum chyba niczym się nie różnił, z tego co pamiętam.
Naprawdę tak ciężko skorzystać z googla lub choćby zajrzeć na wiki?
A gdzie walnąłem gafę? Bo piszę wprost z pamięci, tak więc to co było 30 lat temu mogę nie pamiętać dokładnie? :D
Bardzo dobrze wspominam "Desert Rats". Można było stać się fanem Rommla.
Też się grało :D
To były bardzo podobne gry, pod względem interfejsu, chyba tej samej firmy (nie chce mi się sprawdzać teraz).

Obrazek

Nie mogłem się powstrzymać od wstawienia screena, bo aż łezka w oku się kręci :lol:

Obrazek

A to był "loading screen", pamiętam, że zawsze zastanawiałem się co przedstawia ;)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Arnhem - moja pierwsza strategia

Post autor: RAJ »

W tym, że ja dwukrotnie już pisałem, że Timex miał lepszą grafikę a ty dwukrotnie powtarzałeś, że to było to samo.
No więc nie do końca.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arnhem - moja pierwsza strategia

Post autor: Philip79 »

RAJ pisze:W tym, że ja dwukrotnie już pisałem, że Timex miał lepszą grafikę a ty dwukrotnie powtarzałeś, że to było to samo.
No więc nie do końca.
Ja nie zauważyłem różnicy, gry wyglądały chyba tak samo. To było kupę lat temu, poza tym byłem przekonany, że to są identyczne sprzęty tylko robione w różnych krajach. Przed Timexem, miałem ZX Spectrum+.

A na czym polegała ta różnica? Ja słyszałem tylko coś na temat różnic w pamięci ROM, że nie wszystkie gry było kompatybilna na oba kompy. A tak to kolorów chyba miały tyle samo, rozdzielczość też przecież była identyczna.


Tak poza tematem pamietam jak ze spectrum nabijali sie posiadacze Atari i Commodore 64. W ogóle całe wojny były :D
A te sprzety wydaje mi sie miały gorsza grafikę, szczególnie Atari, z tym, że oba miały lepszy dźwięk.
Ale do spectrum mozna było podłączyć (w tą szynę gdzie był kempston joystick) coś takiego co zwało sie bodajże "AY", a mówiło się "ajgrek" i wtedy Cpectrum na miała o wiele lepszy dźwięk. :D
Poza tym jak Atari i Spectrum nie miały tzw "TURBO" to gry wgrywały się o wiele dłużej niż na spectrum.


Tyle co pamietam z tamtych zamierzchłych czasów :lol:

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Arnhem - moja pierwsza strategia

Post autor: RAJ »

Miał kilka modyfikacji, między innymi tryb multicolor. Sprowadzało się to do tego, że ZX definiował obraz z bloków 8x8 pixeli w jednolitym kolorze. Dla Timexa w takim bloku 8x8 każdy pixel mógł mieć inny kolor.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Arnhem - moja pierwsza strategia

Post autor: rastula »

Grało się...

A tu można pograć w przeglądarce:

http://torinak.com/qaop#!arnhem
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arnhem - moja pierwsza strategia

Post autor: Philip79 »

RAJ pisze:
Philip79 pisze:Timexa, którego znienawidziłem od razu za te paskudne gumowe klawisze, ale od Spectrum chyba niczym się nie różnił, z tego co pamiętam.
Naprawdę tak ciężko skorzystać z googla lub choćby zajrzeć na wiki?
A najlepiej to w ogóle nie rozmawiać tylko szukać sobie w google? ;)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”