Nieśmiertelna Cywilizacja : odsłona czwarta

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Dorwałem gierkę i tak jak było z częściami 1,2 i Alpha Centauri nie mogę się oderwać :). Nacjonalistyczne, liberalne gospodarczo, wolne religijnie Chiny zniszczyły właśnie Mongołów :twisted: :!:

Gra chodzi przyzwoicie na moim 1,6 Ghz + 448 MB Ramu + 64 Mb Nvidii :]
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Nico pisze:448 MB Ramu
Jak Tyś to posklejał? 256+128+64? :shock: :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

512 MB RAMu - 64 MB RAMu zjada karta NVidia ;) , która nie ma własnej pamięci, a korzysta z komputera.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Zintegrowana! :idea: I wszystko jasne! :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Nico pisze:Gra chodzi przyzwoicie na moim 1,6 Ghz + 448 MB Ramu + 64 Mb Nvidii :]
Gra chodzi przyzwoicie (Huge planet, 8 cywilizacji) tylko do około 1800go roku. Potem po poziomej pochyłej ;). Gra się już z szybkościa Atari XL/XE :P.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
tomasdivius
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 9 listopada 2006, 11:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tomasdivius »

Witam!

Jestem tutaj nowy, ale pozwole sobie tez napisac kilka slow :), poniewaz ta gra dla mnie jest czyms wyjatkowym, spedzilm przy kazdej czesci sporo czasu, nawet przy nieudanej 3 czesci. Uwazam ze 4 czesc jest kwintesencja tego co dotychczas udalo sie zebrac z poprzednich czesci. Zaluje bardzo ze nie mam obecnie duzo czasu bo pogralbym sobie w ta gre wiele dni. Jednak wiem jedno na zawsze bedzie dla mnie najlepsza strategia na swiecie :)
Zycze kazdemu by zagral w ta extra gre, wlasnie dostalem dodatek do civ 4 zobaczymy jak tam sie maja sprawy :)

Pozdrawiam :cool:
Amor vincit omnia
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Sprawy dodatku mają się bardzo dobrze, polecam stronę ze świetnymi modami ,można grać np Polakami .

http://forums.civfanatics.com/takeoverA ... .php?f=143
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Wspaniały mod do dodatku Civ IV Wralords . :D
Poptrzcie na nowe cywilizacje i nowe twarze . Wprowadzono ciekawe innoweacje. Wynajdowanie lotnictwa czy czołgów uwzglednia postęp techniczny. Możemy polatać sobie najpierw Zeppelinami czy Camelami a na ziemi wypróbować pionierskie czołgi z serii Mark zanim pojawią się najnowoczesniejsze narzędzia zniszczczenia .Oprócz masy sprzętu , nowych surowców i budynków są nowe wynalazki i nowe cuda swiata ,a grając Polakami usłyszycie komendy po polsku ...
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Już wiemy, że ta gra jest kwintesencją wszystkiego co najlepsze ;). Czy Sie Meier nie przymierza się może do zrobienia Alpha Centauri 2 :> ?
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

A propos tej Alfa Centauri.
Która giera jest lepszejsza Master of Orion czy ta wspomniana?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Z serii Master of Orion na pewno najlepsza jest Master of Orion 2 :)

Obie gry :Alfa Centauri oraz Master of Orion II są nadal wysoce grywalne mimo upływu lat(choć grafika MoO II jest siermiężna) . Niektóre pomysły z Alfy wykorzystano z powodzeniem w Cywilizacji IV zaś idee Master of Orion II utrwaliły się w kosmicznych turówkach ,a te zarzcone moim zdaniem mają wciąż szanse na reaktyacje ( np walki taktyczne zaprojektowanych samodzielnie przez graczy statków kosmicznych)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Napewno Alpha Centauri jest DUZO bardziej rozbudowana, no i akcja sie dzieje na jednej planecie. Master of Orion to podoboj galaktyki :).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

Nico myślałem, że tam też się galaktykę podbija. :cool:
Spoko nie grałem w Alfę C.
Co do serii MoO to na studiach z kumplem (oj ponad dekadę temu) grało się na umór w MoO 1. Dwójki nie widziałem na oczy. Mam też trójkę, ale jakoś nie umiem się przemóc do gry (tzn. co zacznę, to po kilku/nastu turach koniec).

ps. w jedynce grałem na poz. niemożliwym, ale edytowałem dwie planety i można było pograć, bez pomocy nie było szans.
ps2. dobra koniec z mej strony off topa :roll:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Trójka Oriona jest zdecydowania przekombinowana i ogólna grafika moim zdaniem się szczególnie nie poprawiła. Zwłaszcza rysunki przedstawicieli ras jakoś pamiętam, że mi nie przypadły do gustu.

Między Master of Orion II a Master of Orion III jest taka przepasc jak między Warcraftem I a Master of Orion II :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”