Kolony

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Pieron
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2017, 11:06

Kolony

Post autor: Pieron »

Cześć,

czy ktoś ze starszych graczy kojarzy grę Kolony z Atari? Była też wersja online parę lat temu. Została podjęta próba odświeżenia tej gry. Generalnie kolony to strategiczno-ekonomiczna produkcja. Polega na rozwijaniu swojej kolonii, handlu(giełda towarów, statki handlowe, imperium), polityce(pakty, sojusze) i prowadzeniu wojen z innymi(ataki konwencjonalne, rakietowe, wirusy, szpiegowanie). Można powiedzieć że to coś w stylu ogame albo plemiona tyle że turowe. Dlatego nie wymaga spędzania całego dnia przy grze. Każdy ma codziennie 12 tur do wykorzystania, kolejne są dodawanie każdego dnia o północy. Wtedy też następuje kalkulacja ataków, rankingu itd. Byłoby miło gdybym dostał tutaj jakieś uwagi na temat tej gry. Co jest ok a co można by poprawić. Adres: http://kolony.pl
nekhomanta
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 16:10
Lokalizacja: Basingstoke, UK
Kontakt:

Re: Kolony

Post autor: nekhomanta »

Pamiętam, grałem z kumplem na Atari. Spodobało mi się, a że akurat uczyłem się Pascala, to zrobiłem wersję na PC jako mój pierwszy większy projekt. Logikę generowania zasobów, częstotliwości lądowania statków handlowych czy cen robiłem analizując dane z wersji na Atari albo wymyślając samemu :)
nekhomanta
vtes.pl, karcianki.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”