SW Rebellion PC

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

SW Rebellion PC

Post autor: Fan39 »

Jak w tytule chodzi o grę z rodziny Star Wars. Wyśmienita strategia z 1999 roku. Stara to prawda, ale dla szukających gier bez graficznych cudów (które moim zdaniem czasami nawet przeszkadzają) do ostrego główkowania i jednocześnie lubiących tematykę GW niezastąpiona. Żeby wygrać trzeba dobrze rozplanować dyplomację, odpowiednio ustawić produkcję przemysłu, umieścić na strategicznie ważnych planetach garnizony wojskowe i obronę planetarną, wykorzystywać umiejętnie floty kosmiczne. Odpowiednio dobrać dowódców (są bardzo ważni). Walki w przestrzeni kosmicznej też trzeba przemyśleć. Sabotaż i szpiegowanie to też podstawa w tej grze. No i mądrze wykorzystać głównych bohaterów takich jak imperator Palpatine, lord Vader i z przeciwnej strony Luke, Leia, Han Solo, Chewbacca, Mon Mothma. Link dla zainteresowanych tą grą https://www.youtube.com/watch?v=mqQOORCO-sU żeby sobie popatrzeć jak wygląda rozgrywka. Jeżeli są chętni do gry przez internet bardzo chętnie zagram. Do tej pory nie znalazłem żadnego Polaka który gra w nią w sieci, są prawie z całej Europy i z USA a z Polski nikogo. Nie ma u nas fanów tej gry?
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: SW Rebellion PC

Post autor: adi2 »

Pamietam gre. Ale wole nowsza wersje Star Wars ; Empire at War.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4572
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: SW Rebellion PC

Post autor: Fan39 »

Też mam tą grę ale nie przypadła mi do gustu zagrałem w nią może ze 2 razy i odłożyłem. W porównaniu do Rebelliona brakuje mi w niej dyplomacji , sabotażu i ogólnie klimatu który ma stary Rebellion. Ogólnie wszystko co było fajne skopali w tej nowej wersji.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: SW Rebellion PC

Post autor: Umpapa »

Akurat parę tygodni temu ponownie odpaliłem SW Rebellion. Świetna gra.

Mój ulubiony myk: oczyścić Corruscant z myśliwców (nie zajmować), zawiesić na orbicie Corruscant Luka z Infiltratorami (działającymi jako decoy'e), zanim przybędzie flota z odsieczą przećwiczyć Luka w konfrontacji z Imperatorem (każda misja oczywiście będzie nieudana - Imperator wykryje Jedi). W ciągu kilku misji masz Luka Jedi Master z Combat 800+. :P A potem zakładasz akademię Jedi i szkolisz naraz wszystkich uczniów jedną misją. Powtarzasz, aż wszyscy Twoi uczniowie są Jedi Master. Leia z Dyplomacją 400+ albo Chewie z Combat 1000 są nieźli. :D

Chętnie bym zagrał na sieci, ale musiałbym mieć czas. Musielibyśmy się zgrać czasowo. :P
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: SW Rebellion PC

Post autor: Fan39 »

O widzę że kolega jest specem w tej grze :shock: Ja jestem na etapie poznawania gry bo mimo że dużo już w miarę o tej grze wiem to cały czas mnie zaskakuje. Grałeś już kiedyś z kimś? Proponuję umówić się na priv albo od razu podam swój numer gg : 7402717 bo nie mogę doczekać się komunikatu w grze pisanego po polsku :) Jaką stroną lubisz grać najbardziej?
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: SW Rebellion PC

Post autor: Umpapa »

Nie mam gadugadu od 10 lat. Via PW wyślę namiary na mnie, OK?

Obojętne, mogę grać oboma stronami. :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: SW Rebellion PC

Post autor: Fan39 »

Namiary dostałem wiadomość wysłałem :) Ja ostatnio lubię grać Imperium i dawać łomot rebelianckim szumowinkom (ale to wychodzi mi tylko z komputerem) a szczególnie łapać księżniczkę i trzymać ją w lochach Coruscanta 8-)
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: SW Rebellion PC

Post autor: Fan39 »

Jeżeli jest ktoś jeszcze chętny spróbować swych strategicznych umiejętności w tej grze z "żywym" przeciwnikiem to zapraszam. Nie pożałujecie bo ta gra w multiplayer wciąga niesamowicie. Lubię szczególnie jak za pomocą sond szpiegowskich odkrywam planetę na której znajduję się kwatera główna rebelii i czy zdążę swoją flotą przylecieć nad nią zanim rebelianci jej nie przeniosą w inne miejsce :D
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: SW Rebellion PC

Post autor: Fan39 »

Jeżeli macie GameRanger i lubicie tą strategię ale graliście tylko z komputerem to zapraszam na partyjkę mój nick Slovian :) Pewien komentarz który znalazłem o tej grze który w całości popieram bo sam to przeszedłem - "Podchodziłem do niej kilka razy, aż w końcu zaskoczyłem i dałem się jej oczarować. I wtedy było już po mnie. Chociaż na poczatku odpycha interfejsem i mechanizmem rozgrywki (rzeczywiście dużo w niej z karcianek) to później jest już lepiej i lepiej i jeszcze lepiej...Warto dać jej szanse mimo, ze pierwszy kontakt może być dość oschły i ciągłe pytanie "o co kaman?" jest nagminne."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”