Master of Orion: Conquer the Stars

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Master of Orion

Post autor: Raleen »

Strategia turowa w kosmosie, bitwy też były turowe. Najlepsza z tego była częsc 2 i też najpopularniejsza chyba. Taka Cywilizacja w kosmosie. Bardzo ciekawe i chyba najlepsze w tej grze było budowanie statków kosmicznych - jak sobie stworzyłeś dobrą flotę można było ruszac na podbój Wszechświata, bardzo ważną rolę odgrywał rozwój technologiczny. Jego efekty były istotne właśnie przy budowaniu statków, bo wykorzystując poszczególne wynalazki można było stworzyc z nich naprawdę oryginalne kompozycje...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Doskonała gra :D . Jednak pojedynki turowe były zdecydowanie lepsze niż RTS owe w III- ce.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ogólnie trójka sporo popsuła - raz miałem tylko przyjemnosc pograc, ale poziom skomplikowania mnie trochę odrzucił i jednak szkoda jak w grach zmienia się to co w poprzedniej części było dobre tylko na takiej zasadzie, że trzeba dac coś nowego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Dla mnie 2 najlepsza.
Wielokrotnie wracałem do niej.
Taka czytelna i można budować swoje okręty i rozgrywać taktyczne starcia flot.
Mam 3 ale nie miałem czasu by sie w nią wgryźć.
Chyba że tak powiem bardziej realistyczna ale odstraszyła mnie że nie obejmę w niej wszystkiego.
Przeczytałem z 3 własciwie z instrukcji historie ras - bardzo zajmujace.
Wiec jednak głosowałbym za 2.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Podobno ma wyjść "Galactic Civilization 2".
Chciałbym ja kupić PL.
A wracajac do "Master of Orion" to w 3 cześci o ile pamiętam układy gwiezdne lub bitwy są przedstawione trójwymiarowo.
Niby realistycznie ale to ściemnia dla mnie rozgrywkę.
Wole klasycznie jak w 2 części.
A zresztą jak w Gwiezdnych wojnach galaktyki są ogromne i ogromnie dużo ras to taka ilość układów gwiezdnych jak tu a także jak przedstawione te w Gwiezdnych wojnach i do których to planet tam się wraca to kropla w oceanie.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Dla mnie niepowetowaną stratą w MO 3 jest niemożność walk w turach :cry: :!:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mi się graficznie bardziej podobały rasy z 2, a z tego co widziałem w "trójce" są strasznie udziwnione, tak jak by pod jakichś rpgowców to robili, a gra przy takim poziomie skomplikowania nie trafi raczej do tej grupy odbiorców. Z tymi rasami to już kwestia gustu, trudno dyskutowac.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Taaa 3-ka to wielkie nieporozumienia a co do 2-ki to też ją ciepło wspominam.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Master of Orion wróci jako MMO

Post autor: RAJ »

Wargaming zaczął prace nad MOO MMO.
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/mas ... tegii.html

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Master of Orion wróci jako MMO

Post autor: Strategos »

Tak, w steamie pojawiła się informacja na ten temat wraz z filmikiem:
https://www.youtube.com/watch?v=-0wVQSdUA0Y
Mam nadzieję na, choćby fakultatywny, tryb turowej walki gwiezdnych flot, jak w oryginale (jedynka).

Niestety tego trybu nie ma w bardzo fajnych skądinąd Galactic Cywilizations II i III.
https://www.youtube.com/watch?v=iwU6YFOq0Dw
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Master of Orion wróci jako MMO

Post autor: runnersan »

Moja ograniczona wyobraźnia, czarno widzi taki mariaż... To będzie Zarządzanie imperium/planetą jak garażem w czołgach i bitwy kosmiczne?
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Master of Orion wróci jako MMO

Post autor: Raleen »

Też znakomicie wspominam "Master of Orion II". Z MOO I miałem jakąś tam styczność, ale pobieżną. Potem widziałem jeszcze MOO III, ale ta wersja była już przekombinowana i czegoś jej brakowało.

Zapowiedzi o daleko idącym trzymaniu się oryginału są krzepiące, choć podzielam Wasze obawy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Master of Orion wróci jako MMO

Post autor: GRZ »

Jeśli sądzicie że z tego wyjdzie coś dobrego to jesteście naiwni. Kupili sobie po prostu znane IP i wycisną z niego każdy rubel.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Master of Orion wróci jako MMO

Post autor: WarHammster »

Gry MMO to czyste zło!
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Master of Orion

Post autor: Silver »

Wróciłem do tej gry.
Kupiłem tanio komputer na którym zainstalowałem zachowany jeszcze oryginalny Windows 98 i gra się uruchamia.
Brakuje mi tylko bardzo rozpisanego "drzewka wynalazków".
Może ktoś wie gdzie to znaleźć.
Już nie mogę się doczekać aż dojdzie do starć w kosmosie z udziałem zaprojektowanych przez siebie okrętów wojennych.
A jeszcze można spróbować zagrać od samego początku, od pierwszych wynalazków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”