Rule The Waves

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rule The Waves

Post autor: runnersan »

Hiszpania, albo Konfederacja :)
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Rule The Waves

Post autor: RAJ »

Wkurzyłem się. Co z tego, że mam w rejonie w cholerę większa flotę, do bitwy bierze mi 1CL przeciwko jego CL, CA i DD.
Co to ma za sens? Po kiego mi te wszystkie BB itd.
Poza tym co z tą bitwą? Okręt przeciwnika ma max v=22w ja mam 28w, ustawiam te 28 a i tak nie mogę go dogonić.
Bez sensu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: Telamon »

Jakieś propozycje co do kraju, który byłby ciekawy? Chcę się też pobawić opcjami.
Turcja albo Chiny!
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rule The Waves

Post autor: runnersan »

Ja wbrew pozorom miałem całkiem pokaźne starcia. Oczywiście były potyczki sił lekkich, ale co jakiś czas miałem duże bitwy toczone z wykorzystaniem większości sił. Tak się upewnię, nie wysyłasz swoich pancerników na misje typu ochrona wybrzeża? Mam wrażenie, że w większych bitwach biora udział te okręty, które nie mają ani zadań typu ochrona wybrzeża, ani raiding itp.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Rule The Waves

Post autor: RAJ »

Mają misję AF. Typowa sytuacja - na Karaiby Francuzi przysłali 1B, 2CA, 2CL, 6DD. Ja zrobiłem kontrę 2BB, 4CL, 10DD.
Bitwa: 1 mój CL przeciwko 1CA, 1CL, 3DD.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Rule The Waves

Post autor: Anders »

Spokojnie, jak Ci się trafi fleet battle to będzie inaczej :D Mnie się zdarzało zatopić w jednej bitwie kilkanaście ciężkich okrętów (Brytyjczycy kiepsko opancerzali BC i BB... pancerz poniżej 10" to w latach 20 kryminał nawet przy prędkości badań 90% - no może 9,5" w BC jest jeszcze w miarę, ale to hazard trochę).

Mam straszny zapieprz w pracy, więc AAR zrobił się dość oględny... ale może to nadrobię. A może dopiero w następnej grze.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Rule The Waves

Post autor: RAJ »

Znalazłem coś takiego:
http://nws-online.proboards.com/thread/ ... chnologies
http://nws-online.proboards.com/thread/ ... ip-designs
MAJOR TECHS - so critical you'd be smart to plan research around getting them
Tech Lv. Name Effect
Machinery 5 Steam Turbines Good CAs are Possible (@27knots, it's ~1500t less than before)
Fire Control 11 Director Fire Long Range Duels Possible
Fire Control 17 Imp.Director Allows Director on DDs
Damage Control 4 High Cap.Pumps I Can often survive 200 Flooding
Damage Control 6 Torpedo Prot.II Can often survive 2-3 Torpedo Hits
Ship Design 3 3+ Centerlines T. BBs Possible
Ship Design 5 Crossdeck Fire Allows quality BBs (1st economical 8 or 10 gun broadside)
Ship Design 14 AON Armor Decent BB Armor now possible (@30kt it saves ~2kt, or +1 Turret)
AP Shells 4 Ballistic Caps Armor Penetration is almost doubled
Light Forces 3 900t Destroyers The first truly effective destroyer (can use Director later)
Torpedo Warfare 9 Wet Heater Torp. Torpedoes are now a threat even during the day
Submarines 9 Medium Subs Unrestricted Submarine Warfare now works!

USEFUL TECHS - these are good thresholds, but situational or depend on playstyle & taste.
Tech Lv. Name Effect
Machinery 7 Oil Firing Stokers no longer get tired. Great IF you have oil
Turrets 9 Imp. Triple Turs. Iowa-style 3x3 is now effective instead of jamming all the time
Ship Design 6 Superimposed X T. \ Together, these give you much better damage Fore & Aft
Ship Design 9 Superimposed B T. /
Ship Design 13 Superimposed CAs Great if you like late-game "Supercruisers"
Tactics 3 Imp. Signaling Ships stop acting like idiots so often in large fleets
Tactics 4 Scouting Force 2 Flagships - GREAT in Admiral, mediocre in other difficulties
Tactics 5 Mine Rails Mine Cruisers! Except mines aren't so hot overall

Protips:
All Fire Control advances are pretty awesome, I single out director because it's most noticeable.
If you're a weak nation, you can pick Refit Nation, select the UK, and always have the best Fire Control
To keep building armored BCs after 1915, limit them to 6 or 7 guns on 2 turrets. If they're A/B, it's an 'All Forward' layout that grants a small weight bonus.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Rule The Waves

Post autor: RAJ »

Brakuje mi w tej grze zaznaczenia okrętów, że operują jako jedna eskadra. Wysłałem 2BB i eskortę 2CL, 4DD na morze przeciwnika żeby wymusić bitwę ciężkich okrętów a w bitwie udział biorą tylko 1CL, 3DD a walczą przeciwko 1BB, 1B, 1CA (na szczęście jak ich spotkałem to już noc była). Co gorsza dowodzenie mam na 1CL, który jest bezbronny wobec tych okrętów, a 3 DD zamiast pójść do zwarcia i storpedować (co nawet próbowałem wymusić pływając LCem pomiędzy okrętami Japończyków), kręcą jakieś smętne piruety i nic nie robią. Dobija mnie to. W sumie nie wiem po co budowałem te wszystkie BB i BC.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Rule The Waves

Post autor: RAJ »

Znowu się wściekłem. Wziąłem CSA i poszedłem w siły lekkie, podwodne i torpedy (cała reszta na low). Bitwa - moje 3 nowe dd 900t, 31w, nie były w stanie dogonić i storpedować starego B (poniżej 20w), który je rozstrzelał. Jakoś zdumiewająco skutecznie przed nimi uciekał a równocześnie ostrzeliwał je burtową secondary z kazamat. Moje 40 OP topiło tyle samo co 10 gorszych OP wroga. Podaruję sobie dalsze granie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: Philip79 »

A gdyby ktos znalazł chwile czasu i napisał bądź nagrał taki poradnik wyjaśniający podstawy rozgrywki, mechaniki gry.
Był bym niezmiernie wdzięczny, z reszta nie tylko ja. :)

Pozdrawiam

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: Rule The Waves

Post autor: kolosm »

No byłoby faktycznie dobrze, lub chociaż jakiś obiecany AAR!
Co ważne lada moment bo 25 kwietnia wychodzi RTW 2 :)
Ktoś coś?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Rule The Waves

Post autor: Silver »

Tym razem postaram się kupić - mam nadzieje, że będzie to proste.
Zbyt bardzo interesuje się marynistyką bym tego miał nie mieć. A jeszcze na takim szczeblu.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Rule The Waves

Post autor: Silver »

Czy ktoś chciałby sprzedać tą grę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”