Kosmiczne sandboxy

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Kosmiczne sandboxy

Post autor: WarHammster »

Ostatnie miesiące w wolnych chwilach, których mam już coraz mniej postanowiłem pobawić się w przestrzeni kosmicznej. Zorganizowałem sobie za pomocą Steamu kilka gier, Drox Operative, Distand Worlds i Elite Dangerous. Wszystkie te gry mają jeden wspólny mianownik, jednak bardzo różnią się od siebie:

:arrow: DO to swego rodzaju Diablo II w kosmicznej otchłani.

:arrow: DW to czysta strategia 4x, chyba najciekawsza, w jaką do tej pory grałem. Stelaris przy Distant World to niedorozwinięta gra. Distant World ma olbrzymią i złożoną mechanikę, która na początku przysparza nas o zawrót głowy, jednak jest podobna do systemów operacyjnych więc szybko się uczymy zarządzać GUI. Grafika jest 2D i to wystarczy, dzięki czemu możemy się cieszyć olbrzymim zakresem informacji w grze - wielkie galaktyki na 1500 gwiazd, czyli dziesiątki tysięcy obiektów i wszystko działa! Niesamowite! Możemy zagrać raczkującym imperium, kolonią, która dopiero co sięga gwiazd lub piratami o różnych zakresach działalności: szmuglerzy, raiderzy etc. Ekonomia w tej grze to majstersztyk. Dzięki polisom, możemy zarządzać swoim imperium: manualne sterowanie, podpowiedzi od doradców lub pozostawić wszystko w rękach naszych ministrów, a my sami będziemy mogli się cieszyć symulacją tętniącej życiem galaktyki. Osobiście część polis mam na full automatyczne, część manualne, np. podatki, floty, rekrutacja armii planetarnych itp. Część statków samodzielnie obiera sobie kursy lotów, patrole, eskorty etc. część stacjonuje przy strategicznych miejscach, podobnie jest z flotami.

:arrow: Na końcu zostawiłem sobie Elite Dangerous, następca Frontiera - nie wiem czy kojarzycie tą grę? ED to symulator lotów kosmicznych z olbrzymim światem, znaczy się w pełni (przynajmniej tyle ile się dało) odzwierciedloną galaktyką Drogi mlecznej. Czyli mamy tu do czynienia z ogromem informacji. Gram tą grę od tygodnia. Jest bardzo ciężka, a samo przejście poradników zajęło mi dwa dni. Dokowanie, walka, manewrowanie, wchodzenie w hiper skoki, wychodzenie z nich, skanowanie obiektów, górnictwo to rzeczy, które mogą na początku wyrządzić naszemu umysłowi wielkie szkody. Porzucałem grę dwa razy, jednak postanowiłem, że nie poddam się i nauczę się tej magii. Dziś ląduję w dokach bez większych problemów, mam na koncie kilku zestrzelonych poszukiwanych pilotów. Dorobiłem się nowego statku i oczywiście komputera dokującego, który wyręcza mnie w dokowaniu - chodzi o to, że większe stacje mają doki w różnych miejscach i nie zawsze je widać w miejscu (ciemna strona), w którym się zbliżamy do nich. Komputer dokujący naprowadza nasz statek w miejsce dokowania i tam ląduję. Nie zawsze się to udaje i wtedy trzeba przejść na ster manualny. Aktualnie dorabiam się na usługach transportowych i zwiedzam pobliskie systemy. Gra jest w trybie solo i multi. Co ciekawe, obok PCtowców, gracze z konsol również są częścią galaktyki, dzięki czemu świat żyje. Każdy z graczy ma wpływ na losy frakcji, wydarzenia itd. gra jest cholernie trudna, ale polecam. Niektórzy z Was grali w WT i wiedzą, jak ciężko się gra w trybie symulacyjnym, tu jest podobnie :).
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Kosmiczne sandboxy

Post autor: Philip79 »

Jeśli ktoś szuka dobrej strategii, to skromnie zapraszam na mojego bloga, tam zawsze opisuje jak trafie na coś wartego uwagi.
A propo samych sandboxów z otchłani kosmicznej to ostatnio trafiłem na coś oryginalnego pt "HeliumRain", polecam zobaczyć sobie jakieś gameplaye.

Pozdrawiam

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”