Bounty Train

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Bounty Train

Post autor: Philip79 »

Obrazek
Trafiłem na nią całkowicie przypadkiem i przyznam, że na pierwszy rzut oka podszedłem z duża rezerwą, (ot taki klonik tycona). Tak więc, z braku laku przysiadłem i zacząłem zapoznawać się z rozgrywką i nie spodziewałem się, że tak gra, aż tak mnie wciągnie!

Obrazek

Bounty Train jest grą strategiczną o silnym charakterze ekonomicznym. Tak więc akcja rozgrywa się w połowie XIXw, czyli w okresie dynamicznego rozwoju koleji. Po ojcu dziedziczymy podupadająca firmę, posiadającą jedna, przestarzałą lokomotywę i jakiś tam wagon. Na szczęście poznajemy starego przyjaciela naszego ojca, który na początku pomaga nam w stawianiu pierwszych kroków (taki jakby tutorial).

Obrazek

Stacja w Bostonie, gdzie kazdy budynek pełni swoja funkcje: banki, urzędy, markety.
Rozgrywka głównie opiera się na handlu, różnorodnego towaru, tak więc odwiedzamy rynki, giełdy i szukamy intratnych interesów. Z czasem, oczywiście nasza przestarzała maszyna będzie wymagać remontu lub wymiany, a dokupić będzie trzeba także wagony różnego przeznaczenia, gdyż poza transportem towarów, trafiają się także pasażerowie, czy inne zlecenia. W każdym mieście mamy dostęp do rynku, zajezdni, gdzie możemy serwisować nasz pociąg. Z czasem ważna rzeczą staje się wynajęcie ochrony, gdyż dotarcie na tereny dzikiego zachodu, to już nie sielanka z jaka mamy do czynienia na początku gry w okolicach wschodniego wybrzeża.

Obrazek

Część mapy wschodniego wybrzeża. Na poszczególnych trasach widać kłódki, co oznacza, że trzeba wykupić licencję na handel na danej trasie.
Gra charakteryzuje się bardzo czytelna i przyciągającą oko grafikę, wszystko jest zrobione w delikatnym komiksowo-rysunkowym stylu z bardzo dużą dbałością o szczegóły. Na prawdę gra pod względem wizualnym prezentuje się pięknie.

Niestety nie zawsze jest kolorowo, zdarzają się napady na nasze pociągi, dlatego tak ważna jest dobrze wyszkolona ochrona.
Rozgrywka nie zalicza się do prostych, jednak z drugiej strony wymaga nieco żyłki do handlu, aby wiedzieć co gdzie zakupić i jak sprzedać z największym zyskiem. Zarobione przedmioty oczywiście przeznaczamy na rozwój firmy, zakup nowych lokomotyw, wagonów. Wszystkie maszyny mają obszerne statystyki i możliwości.

Obrazek

Zajezdnia. tutaj dokonujemy napraw, wymiany i zakupu różnego rodzaju wagonów, czy lokomotyw.
Bounty Train ma w sobie dużo z symulacji, gdyż maszyny posiadają szczegółowe statystyki, tak więc musimy brać pod uwagę ich możliwości przewożąc różnoraki towar. Kończąc opis tek gry, chciałbym jeszcze dodać, iż zdecydowaną zaletą Bounty Train, jest przepiękna grafika, wyjątkowy klimat,a jednocześnie wystarczająco wysoki poziom złożoności, aby gra nie znudziła się po kilku godzinach. Ja grałem zaledwie kilka godzin i udało mi się jedynie wykupić licencje na handel z kilkoma miastami, tak więc łatwo sobie wyobrazić jak wiele jest do zrobienia w tej grze. Dodać jeszcze wypadało by, że gra, jak na swoja jakość ma całkiem niska cenę, bo waha się w w granicach ok. 45 - 50zł ! Tak więc z ręką na sercu mogę powiedzieć, że pieniążki nie będą wyrzucone w błoto, jeśli ktoś interesuje się grami o charakterze ekonomicznym.

Pozdrawiam
Philip

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Bounty Train

Post autor: adi2 »

Ładnie wygląda :)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bounty Train

Post autor: Philip79 »

adi2 pisze:Ładnie wygląda :)
Gram w nią cały czas. W ogóle bardzo sympatyczna i oryginalna gra, nawet trudno ją porównać do czegokolwiek, najprędzej do Tycoona tylko, że ma, prześliczną grafikę, ciekawą fabułę i dużo cech z gier RPG, misje, postacie itd.

Jak coś to możesz też pisać na FB (link na dole), tam opisuje gry, które nadają się wg mnie do grania i można na nie wywalić kasę i nie żałować później :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”