Europa Universalis III

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Re: Europa Universalis III

Post autor: Grohmann »

Projektując III autorzy wzięli pod uwagę wiele pomysłów fanowskich. W wielu rzeczach wyszło to grze na dobre, jest w logiczny sposób bardziej rozbudowana. Pojawiło się wiele fajnych smaczków. Można przekazywać prowincje itp itd. Ale nie mogę wybaczyć jednej rzeczy twórcom - >
Dlaczego regimenty uzupełniają się automatycznie tak jak ma to miejsce w Hearts of Iron i w dodatku gracz nie ponosi żadnych kosztów w gotówce za te operacje. W II trzeba było się wykosztować aby uzupełniać wojsko, wojny były drogie i było to mocno odczuwalne przez skarb państwa. A w 3 można nawet po udanym wylądowaniu w Anglii mieć uzupełniane regularnie pułki - absurd.
Przez ten element zupełnie straciłem serce do III. Pozostaje mi tylko łupanie w trochę już zacofaną II i życie w nadziei, że wyjdzie wspaniała IV :)
Get the graal or die tryin.
GhostPL
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 18:40

Re: Europa Universalis III

Post autor: GhostPL »

Witam
Można jeszcze zagrać z wami na Multi?
Sigon
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: środa, 14 stycznia 2015, 00:28

Re: Europa Universalis III

Post autor: Sigon »

Odkopuję.

Czy ktoś z Was pogrywa jeszcze w EU 3?
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Europa Universalis III

Post autor: adi2 »

Pamietam jak sie podniecalismy eu3 gdy mialo wyjsc. Gdy sprobowalismy zagrac w eu3 na mp to wyszly jej wszystkie babole takze wrocilismy do eu2 . Niby czytam,ze nowe dodatki ja ulepszyly ale odpalilem eu 4 pogralem trza przyznac niezbyt dlugo ale nie zauwazylem zmian a wrecz przeciwnie dodatkowo rozdrobnienie wielu opcji. To samo tez mozna w eu3 zaobserwowac. Jakies idee nowe, ktore dodaja 1% albo 2% do techow. KIedys byla jedna idee co dodawala 3% a teraz mamy dwie co dodaja 1 i 2 %;)W kazdym razie Eu3 jak i Eu4 to gry dla osob co lubia dlubac wiele godzin na singleplayer. Tacy skrybowie, administratorzy co to uwielbiaja sie bawic w klikanie masowe i wybieranie roznych opcji. Na plus pamietam byla tradycja militarna w eu3 ale sprawy militarne to katorga. Niby pozniej cos tam poprawili ale czytajac post kolegi wyzej jak i z wlasnego doswiadczenia widze,ze te poprawki tylko kosmetyczne;
Dlaczego regimenty uzupełniają się automatycznie tak jak ma to miejsce w Hearts of Iron i w dodatku gracz nie ponosi żadnych kosztów w gotówce za te operacje. W II trzeba było się wykosztować aby uzupełniać wojsko, wojny były drogie i było to mocno odczuwalne przez skarb państwa. A w 3 można nawet po udanym wylądowaniu w Anglii mieć uzupełniane regularnie pułki - absur
Najważniejszą zmianą w stosunku do EU II jest oderwanie państw od konieczności, czy też mocnej sugestii podążania przez nie drogą historyczną. Przykładowo z tego co pamiętam Polską trudno było zostać mocarstwem kolonialnym z uwagi na brak odkrywców. Byli oni przydzielani na zasadzie historycznej. W EU II, jak historycznie Porugalia w latach 70-ych XV w. miała dwóch odkrywców to i w grze miała ich dwóch, nawet nazwiska się zgadzały. Teraz, taka Polska, po podjęciu odpowiednich decyzji, zatrudnieniu odpowiednich doradców i generalnie dążeniu w tym kierunku może mieć tylu odkrywców na ilu sobie może pozwolić (za zatrudnienie odkrywcy "płaci się" kolonistami).
W eu2 mozna z kazdego kraju zrobic panstwo kolonialne i odwrotnie. Wystarczy zmienic DP :)
A jesli chcesz miec odkrywcow za liderow, to wystarczy ich wylosowac dzieki tej stronie;
http://www.europa2.ru/cgi-bin/league/le ... 3&lang=eng
Pozostaje mi tylko łupanie w trochę już zacofaną II i życie w nadziei, że wyjdzie wspaniała IV :)
A tam lupanie na sp, zapraszam do lupania z nami w eu2 multiplayer w 8-9 osob kampanie

Coś na ząb. Wojenka w poznym okresie kampy;
https://www.youtube.com/watch?v=fX72Kt9f6UQ

Nie ma z eu3 bo chyba nikt nie gra mp;);)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”