Stara gra strategiczna z gatunku SF 2d

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Matrrix
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 15:34
Lokalizacja: Łask

Stara gra strategiczna z gatunku SF 2d

Post autor: Matrrix »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Bardzo spodobało mi się wasze forum tak więc postanowiłem poprosić was o pomoc. Mianowicie poszukuję pewnej gry której tytułu nie jestem wstanie sobie przypomnieć. Mam nadzieję że dzięki moim informacją pomożecie mi jakoś ją odnaleźć.
Zacznijmy od tego że mam obecnie 18 lat a w tę grę grałem w podstawówce tak więc z jakieś 8-10 lat temu [rok (2000, 2002)]. Nabyłem ją w jakimś czasopiśmie (była to pełna wersja).
Gra była futurystyczną strategią wojenną o klimacie SF (czołgi, mechy, statki latające, zero piechoty). Interfejs był dość przejrzysty i łatwy w obsłudze. Misję wybierało się z mapy świata zaznaczając odpowiednią lokację. W samej grze nie budowało się ani jednostek ani budynków. Podczas startu gracz posiadał przeważnie jeden budynek (coś jakby centrum dowodzenia) przeciwnik natomiast dysponował większym asortymentem jednostek. Zadaniem gracza było zniszczenie centrum dowodzenia przeciwnika. Nad każdym centrum dowodzenia gracz posiadał specjalną jednostkę (statek latający przypominający UFO - talerz który podczas przemieszczania obracał się wokół własnej osi) dzięki której mógł przejmować obce budynki. Na mapie zawsze było kilka neutralnych lub wrogich budynków o różnym działaniu. Były fabryki jednostek które po przejęciu SAME produkowały jednostki bez żadnych kosztów (można było owe jednostki ulepszać dzięki zgromadzonej gotówce tudzież energi - po ulepszeniu z fabryki wyjeżdżały już ulepszone jednostki. Budynków nigdy nie dało się całkowicie zniszczyć - po prostu jeżeli "zniszczyliśmy" budynek przeciwnika przechodził on na naszą stronę i produkował nasze jednostki. Co do budynków występowały również swojego rodzaju rafinerie które dostarczały złota (surowców - nie wiem jaki tam był przelicznik) dzięki któremu można było kupować wieżyczki obronne lub ulepszać jednostki. Poza tymi budynkami były również budynki specjalne umożliwiające nam np. Wezwanie bombardowania z powietrza lub desant nowych jednostek. Wspomnę jeszcze że w momencie rozpoczęcia rozgrywki mapa zawsze była odkryta - nie było w tej grze żadnego Fog War. W grze występowały tylko maszyny, nie było tam żadnych ludzi. Jednostki które można było spotkać to Mechy, Czołgi, Statki (UFO), Wieżyczki obronne. Z Wieżyczek pamiętam kilka rodzajów - zwykła wieżyczka - o mocy bojowej podobnej do podstawowego czołgu, wieżyczka plazmowa - o wiele mocniejsza niż przeciętne jednostki, wieżyczka przeciwlotnicza - na statek przeciwnika (UFO), wieżyczka z karabinem gatlinga - typowy minigun dalekiego zasięgu. W grze nie było żadnych robotników czy czegoś takiego. Statek (UFO) służył zarówno do ataku jak i do obrony - dzięki niemu można było ulepszać i naprawiać budynki. W początkowych misjach startowało się mniej więcej na takim samym poziomie jak przeciwnik ale bodaj od 4 misji trzeba było wykazać się nie małym sprytem by znaleźć lukę w obronie przeciwnika. Charakter tej gry był bardzo specyficzny gdyż rozgrywka ciągnęła się godzinami a nawet dniami (1 misja z 30 min, 7 natomiast półtora tygodnia po 4h dziennie). Była to typowa gra frontowa.

Teraz zbiorę najważniejsze informacje : Gra z czasopisma zakupiona w 2000-2002 roku (wydana prawdopodobnie przed 1998). Strategiczna SF wojenna 2d. Jednostki produkują się same. Jedynym budynkiem jaki można postawić jest wieżyczka obronna. Zadaniem gracza jest zniszczenie bazy przeciwnika korzystając z jednostek naziemnych wyprodukowanych w fabrykach naziemnych.

Zaznaczę że na pewno nie jest to gra Earth i Z (jest bardzo do niej podobna ale Z jest w 3d - Opis Z ).

Szukałem wszędzie w sieci i nie mogę tego znaleźć... Natrafiłem tylko na post jednego z graczy którym myślę pisze o tej samej grze - (Post )

Może ktoś zna, grał lub wie o co mi chodzi? Czekam na odpowiedzi.
Ezechiel
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 08:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Ezechiel »

Część z tego co mówisz pasuje mi do gry Reflux. Możliwe też, że masz na myśli którąś z serii Batlle Isle.
Matrrix
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 15:34
Lokalizacja: Łask

Post autor: Matrrix »

Nie jest to ani Reflux ani BI. Z tego co widzę Reflux jest zbyt zaawansowany jak na grę o którą mi chodzi. Moja gra jest pokroju Dune 2000 - powiedziałbym nawet że jest do niej bardzo podobna. Widok jest całkowicie z góry tak jak w Dune i jednostki tez nie zajmują więcej niż kilka pikseli. Dziękuję wam za odpowiedzi i zaczynam szukać tam gdzie polecił mi profes. Czekam również na kolejne sugestie.
Awatar użytkownika
gruby666
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 14:10
Lokalizacja: StormWind City

Re: Stara gra strategiczna z gatunku SF 2d

Post autor: gruby666 »

Poszukuje tej samej gry wlasnie. Zalozylem swoj wlasny watek na ten temat ale nie udalo sie nam znalezc tej gry.
mafius110
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 grudnia 2012, 22:00

Re: Stara gra strategiczna z gatunku SF 2d

Post autor: mafius110 »

Podbijam ten temat. Szukam dokładnie tej samej gry, sporo czasu już na to poświęciłem niestety bezskutecznie. Z tym że ja tej gry miałem jedynie demo i o ile dobrze pamiętam to było w gazecie CD Action.
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Stara gra strategiczna z gatunku SF 2d

Post autor: J.Mad »

Jeśli demo było w numerze 2000/11 CDAction albo późniejszym, to spisy zawartości CD/DVD są tu http://www.gry-online.pl/S048.asp?ID=1 możesz wyszukać każdy tytuł w wyszukiwarce, albo może sam Ci się przypomni jak go zobaczysz.
mafius110
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 grudnia 2012, 22:00

Re: Stara gra strategiczna z gatunku SF 2d

Post autor: mafius110 »

Po wielkich trudach odnalazłem tą grę - chodzi tu o "State of War". Także jeżeli ktoś również miał problem to dziękować wujkowi :D i w razie pytań PW. Dodam że jestem zachwycony - grafika jak na te lata mega a grywalność nie do opisania ;).

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”