Fall Weiss 1939

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

Pamięta ktoś jeszcze ten tytuł? Jakiś czas temu, trochę z sentymentu, odkurzyłem sobie po latach. W sumie chyba do dziś nie powstało nic porównywalnego w skali. Gra ma swoje wady, ale ja ją lubię za rozmach przedsięwzięcia. Przygotowuje się do rozegrania kampanii z rozstawieniem wojsk według pomysłu mjr Porwita, tymczasem takie małe wprawki, zapraszam:
www.fallweiss39.blogspot.com
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

A ja zapraszam wszystkich fanów wojny obronnej 1939 do rozegrania gry Fall Weiss 1939 przez neta . Z panem "krajarkiem" rozegraliśmy już 2 scenariusze "Bzura" i "Katastrofa Armii Prusy" grało się rewelacyjnie (przynajmniej dla mnie ;) ) nie ma porównania do gry z komputerem a emocji było mnóstwo. Co prawda wad w tej grze jest dużo ale dla fanów Kampanii wrześniowej nie powinno robić to aż takiego wielkiego problemu w końcu jest to jedyna gra o tej tematyce (nie liczę jakiś modów do innych gier ) Można wczuć się (grając Polakami ) jak ciężko było zatrzymać chociaż na chwilę wojska Werhmachtu i spróbować szczęścia pobić odziały niemieckiej 8 Armii w scenariuszu "Bzura" których to planów nie udało się zrealizować we wrześniu 39 . Można również sprawdzić swój talent taktyczno - strategiczny :D Wszystkich zainteresowanych zapraszam do pisania na gg 7402717 . Szczegóły i wszystkie inne sprawy związane z grą tam sobie omówimy .
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Witam ponownie w tym wątku . Celem informacji i zachęty dla przyszłych graczy tzw. info ;) Udało się łącznie zebrać 4 graczy którzy postanowili spróbować swoje zdolności taktyczno-operacyjne . Aktualnie trwają zażarte walki w necie w scenariuszach : "Zamieszanie pod Różanem" , "Katastrofa Armii Prusy" , "Twierdza Śląsk" oraz "Bzura" a także jeden scenariusz całej kampanii wrześniowej :D
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Paweł Sulich »

O, to prosimy o raporty, screeny i inne takie :)
Czy tę grę można gdzieś jeszcze kupić?
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Raczej już nie można jej kupić. W razie czego służę pomocą przy jej szukaniu . Co do screenów to chętnie bym je zmieścił bo kompletuje je "ku pamięci" :D ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić . Raporty hmm 5 rozgrywek jest w trakcie, jedna tylko się zakończyła- "Zamieszanie pod Różanem" Polacy wygrali ale ledwo ledwo. Właściwie do ostatniej tury nie było wiadomo kto wygra , Niemcom zabrakło 2-3 tur do wygranej . Z pozostałych rozgrywek - "Bzura" scenariusz wg mnie najlepszy oprócz kampanii (który też jest na tapecie :D) , jest w tej chwili bardzo płynny. Polacy z furią i rozmachem idą na szerokim froncie do przodu a Niemcy "robią bokami" żeby ich powstrzymać. Ja gram Niemcami i jestem pod wrażeniem taktycznego warsztatu przeciwnika :) Jest to chyba najlepszy jak do tej pory gracz z którym walczyłem .
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Raubritter »

Ech, przypomina się opowieść kolegi o jego rozgrywce, w której dzielny polski pociąg pancerny w ciężkich walkach opuścił tory i wycofał się do rzeki Osy. Zająwszy dogodną pozycję w rzece, przez kilka kolejnych etapów ostrzeliwał Niemców, dzielnie stawiając opór hitlerowskiej nawale :-) U mnie kiedyś bohaterski niemiecki oddział przeciwpancerny zatrzymał natarcie dwóch silnych polskich pułków piechoty zadając im ciężkie straty.

Ale to tylko tytułem żartu, gra jest fajna i klimatyczna. Gdyby nie brak czasu, może nawet bym do niej wrócił.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

No oczywiście nikt nie mówi że ta gra nie ma baboli (ma jak jasna cholera ) ale można je zminimalizować np. pociąg wystarczy sprawdzić jak jedzie przed odpaleniem fazy walki i będzie wiadomo bo to widać i jeżeli chce sobie popływać np. po Osie to go puszczamy ręcznie a nie automatycznie i już pojedzie normalnie . A co do tych działek p.panc to czegoś takiego nigdy nie spotkałem za to natrafiłem na inne śmieszne rzeczy . Co do czasu to nikt nie mówi że jeden scenariusz musi się skończyć w ciągu jednego dnia . Ze znajomymi z którymi gram lub grałem była max 1 tura na dzień a te 15-20 min dziennie to chyba każdy znajdzie :)
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

No i przegrałem :( Impet uderzenia Armii Poznań dowodzonej przez mojego przeciwnika "netowego" był piorunujący . Polacy zdobyli Łęczyce , Sochaczew , Łowicz , Uniejów , Poddębice , Ozorków . Z największym trudem odziały 8 Armii obroniły Aleksandrów Łódzki . Po przyjściu posiłków w postaci drugorzutowych 213 i 221 DP Wehrmacht z trudem odzyskał inicjatywę w południowo-zachodniej części frontu a po przybyciu 1 D.Panc z mozołem zaczął wypierać Polaków z utraconych miejscowości odzyskując je wszystkie w niezwykle zażartych bojach . W dniu 15.09 polskie odziały A.Poznań i Pomorze znalazły się w gigantycznym okrążeniu pomiędzy Wisłą a Bzurą (w okolicach Łowicza wojska niemieckie zdobyły niewielki przyczółek oraz także niewielki pod Wyszogrodem) . Na zachodzie linia frontu biegła od Wisły w okolicach Modlina poprzez puszczę Kampinowską aż do Warszawy gdzie odziały niemieckie były w odległości około 2-4 km od Starówki w części południowej . Niestety straty Wehrmachtu (w zdecydowanej większości poniesione w pierwszych dniach) były tak duże że przekroczyły tego dnia max limit strat w związku z tym Polacy wygrali ...
Ogólne straty przedstawiały się następująco : Polacy - ~136 000 żołnierzy , 266 dział , 158 czołgów . Niemcy - ~70 000 , 61 dział , 120 dz.ppanc , 196 czołgów .
AdrianSiereczko
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: środa, 15 sierpnia 2012, 15:46

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: AdrianSiereczko »

Można gdzieś ściągnąć tą grę?
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Chyba tylko ode mnie :D Daj swoje namiary a prześlę ci ją po kosztach ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Telamon »

https://www.facebook.com/FallWeissGame

Ostatnio wyszła reedycja tejże gry. 40 zł.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Strategos »

Dzięki za info, mnie stara edycja nie chodziła od dawna komputerze! Czy można nabyć tę grę tylko w formie zamówienia z wysyłką czy też pojawiła się w sklepach z grami komputerowymi?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Telamon »

W sklepach idzie kupić, widziałem w Saturnie

http://www.ceneo.pl/26309783

Musisz szukać takiej książko-gry w Gamebooku. Wrzesień'39
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Darth Stalin »

IMHO będzie normalnie dostępna jako ten "Gamebook". Czyli pozostaje się przejść do Empiku czy w podobne miejsce i już... :geek:
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Strategos »

Czy w istocie jednak jest to reedycja tej gry czy nowy pomysł?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”