Fall Weiss 1939

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

System może nawet i fajny jest w tej grze, ale co do "historyczności" to jest całkowita dowolność, przynajmniej w przypadku Polski. Jak zobaczyłem czołgi T-26 w szeregach polskich to wymiękłem :D. Także co do map z tego co widziałem na tych zrzutach to też wiele niezgodności np pod Wyszogrodem nie ma mostu a nawet drogi prowadzącej do Sochaczewa (a przecież było i jedno i drugie).
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

Fan39 pisze:Witam kolegę z serii zaciętych gier w Fall Weissa :)
Pierwsze słyszę o takiej grze na dyskietce masz ją jeszcze?
No właśnie nie mam :(
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Szkoda bo można by z ciekawości pyknąć w ten zabytek ;) i zobaczyć co tam ciekawego było.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Strategos »

Neoberger pisze:A co sądzicie o tej grze?
http://www.slitherine.com/games/DC_Blitz
Fan39 pisze:System może nawet i fajny jest w tej grze, ale co do "historyczności" to jest całkowita dowolność, przynajmniej w przypadku Polski. Jak zobaczyłem czołgi T-26 w szeregach polskich to wymiękłem :D. .
Kupiłem, gra podoba mi się. System naprawdę fajny (jest np. możliwość zagrywania kart politycznych oraz taktycznych - tymi ostatnimi mają szanse "dysponować" dowódcy. Zarejestrowałem się na stronie z bankiem scenariuszy i ściągnąłem miedzy innymi atak na Czechosłowację w 1938 (teraz go rozgrywam). W każdym scenariuszu jest kilka opcji hipotetycznych (w przypadku Czechosłowacji np. atak Węgier czy też ochotnicy z ZSRR ,użycie niemieckich spadochroniarzy) itp.).

Zastanawiam się czy owe "polskie" czołgi T-26 nie są po prostu przewidziane w kompletnie "odjechanym" wariancie, w którym Stalin pomaga Polsce. Symptomatyczne jest nieodwzorowanie mapy wschodniej Polski co oznacza, że najprawdopodobniej w żadnym wariancie nie zobaczymy sowieckiej agresji na Polskę (tak zwycięża odwieczna sowiecka propaganda nawet w grach...)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

Fan39 pisze:Szkoda bo można by z ciekawości pyknąć w ten zabytek ;) i zobaczyć co tam ciekawego było.
Przeczesuję co jakiś czas internet, ale bezskutecznie. Znalazłem przy okazji taka gierkę pod Atari (ale i tak nie wiem, jak to uruchomić):
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Radosław Kotowski »

Jaka armata !!! :lol:

Jest jeszcze "Piotrków - Droga na Warszawę".
Zawsze chciałem zagrać w Fall Weiss ...
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Raleen »

Ale jaka fajna, napoleońska ta armata :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

Radosław Kotowski pisze: Zawsze chciałem zagrać w Fall Weiss ...
Nic (prawie) prostszego jak spróbować.
Piotrków też zrobiła ta sama firma, ale nie wiem czy piszesz o tym samym.

A armata rzeczywiście rządzi. Podobnie zresztą jak reszta grafik :)
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Radosław Kotowski »

Chodziło mi o ten sam Piotrków, były również Ardeny tej firmy, od których rozpoczęła się moja przygoda ze sztuką wojenną. :)
Jak my tu przetrwaliśmy?
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

O widzę że ruszył się temat :) Po primo panie Radosławie marzenia można spełniać. Ja chętnie pogram z Tobą w Fall Weissa 1939. Po sekundo - drogi kolego Jarku (bodajże, bo tak dawno temu graliśmy w Falla że mogłem zapomnieć jak masz na imię :D ) można spróbować odpalić tę gierkę z tą przepiękną armatą w dosboxie może pójdzie albo na symulatorze atari (mam takie cuś). Po tercjo - kolego Strategos zainteresowałeś mnie tą grą gdy wspomniałeś że są opcje polityczne i np. Czechosłowacja 1938, bo w Polskę 1939 to nie zagram skoro nie ma wschodnich terenów ;) Wiela kosztuje to cudeńko: Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris? I jeszcze jedno można w nią grać np. w kampanie Bałkańską czy na paryżewie się kończy?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Strategos »

Obecnie kosztuje około 37 euro.
Za tę cenę otrzymujesz Kampanię polską, francuską i hipotetyczną "Lew Morski". Możesz je grać osobno lub połączone w jeden ciąg wielkiej kampanii.
Do tego jako scenariusz Bzura i niemiecki atak na Holandię ( dla mnie właściwy praktyczny tutorial bo oficjalny to raczej wstęp do wstępu :)) oraz kampania wrześniowa ale zmodyfikowana (jeszcze się nie przyjrzałem co proponują w tym innym ujęciu)
W każdej kampanii jest dużo ciekawych wariantów politycznych czy wiążących się z ustawieniem wstępnym wojsk.

W banku scenariuszy jest hipotetyczny niemiecki atak na Czechosłowację w 1938 (mod działa bez problemów) oraz na Szwajcarię w 1940 roku a także zmiana oznaczeń "flagowych" jednostek w tym na niepoprawne politycznie.

Bałkanów nie ma (myślę, że tylko na razie).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Neoberger »

Gra jeszcze dwa tygodnie temu była 10 dolców tańsza na stronie:
http://www.slitherine.com/games/DC_Blitz
Jest to jeden z trzech komponentów "imperium" Matrix Games, a nie sklep lub pośrednik.

Gra ma już 5 lat więc nie wiem czy będą następne części. Była gra o ataku na Kaukaz, ale jakoś mi się nie spodobała.

Generalnie silnik i system to przetworzona gra:
http://www.matrixgames.com/store/405/Ad ... tics:.Gold
Nie mogę jej ograć tak jest fajna. Tyle, że trudna i ciągle mnie leją. :-) Jest też trochę scenariuszy do niej.

Na Warszawę zapoluję, bo się zdecydowałem dzień po promocji i błagania nie wzruszyły Amerykanów.
Berger
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Strategos »

Neoberger pisze: Była gra o ataku na Kaukaz, ale jakoś mi się nie spodobała.
Przyjrzałem się materiałom w sieci na temat "Decisive Campains : Case Blue" i poza skalą TDW nie ma chyba wyraźnych różnic więc być może Blitzkrieg też Ci się nie spodoba, choć może właśnie na mniejszych obszarach operacyjnych gra obiektywnie zyskuje.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

Fan39 pisze:o sekundo - drogi kolego Jarku (bodajże, bo tak dawno temu graliśmy w Falla że mogłem zapomnieć jak masz na imię :D ) można spróbować odpalić tę gierkę z tą przepiękną armatą w dosboxie może pójdzie albo na symulatorze atari (mam takie cuś).

Coś tam popróbowałem, ale skończyło mi się na opcji wyboru przeciwnika: komputer/gracz. Dalej ni chu... nie chciało ruszyć. Nigdy w życiu nie miałem atari, stąd może moja niewiedza. (ale miałem za to commodore c64 :) )
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

A skąd dorwałeś tą gierkę ? A może lepiej będzie jak prześlesz mi na maila (domyślam się że zajmowała pojemność 1-2 dyskietek więc nie będzie żadnego problemu) to spróbuję ją odpalić na symulatorze atari . Ja nie miałem ani atari ani Comodore ale za to namiętnie grałem na nich u kumpli :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”