Fall Weiss 1939

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

Do pobrania stąd: http://stare.e-gry.net/gry/kampania-wrzesniowa
Jakby co mogę też wysłać na maila, ale musisz mi przypomnieć adres. Mój dawny krajarex już nie istnieje, jakby co, pisz na krajarek@gmail.com
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Niestety nie udało mi się odpalić tej starej wersji Fall Weissa, stary komp się rozsypał a na nowym nie działają mi emulatory.
Jak ktoś ma ochotę to zapraszam z okazji zbliżającego się września na rozegranie partyjki w ta jakże pasjonującą gierkę.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Antioch Seleucyda »

Na steamie pojawił się Hanibal i Partowie, dlc do Alea Jacta Est. 15 ojro w promocji.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Hannibal kojarzy mi się ze świetną planszową grą strategiczną "Hannibal ante portas" wydaną bodajże w na początku lat 90-tych.
Paluszki lizać strategia. Pamiętam jak trzeba było wybrać między szturmem miasta lub blokadą. Pierwsze dawało szybkie zdobycie miasta ale za cenę dużych strat drugie bez strat ale za to czekało się parę miesięcy. Te przeprawy przez góry w których traciło się czasami wszystkie słonie i kawalerię. I jak trzeba było kombinować z poborem żeby nie zabrakło kasiorki. A te bitwy ehh łezka się w oku kręci. :D
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

Tak sobie czeszę czasami internet w poszukiwaniu Września 1939 i parę rzeczy ostatnio znalazłem: Trzy tytuły dot. Kampanii Wrześniowej są dostępne na androida. W kolejności obrazków poniżej:
- Wargame Poland 1939
- Invasion on Poland 1939
- Wargames of 1939

Ale najciekawsza rzecz, to nowa kampania do starego Steel Panthers (w wersji winSPWW2) - 4 scenariusze dotyczące 10BKZmot Maczka. Jeszcze nie grałem, ale na pewno spróbuję :)
Całe winSPWW2 do darmowego ściągnięcia oczywiście tutaj: http://www.shrapnelgames.com/Camo_Works ... _page.html
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Silver »

Ja zawsze chętnie w Stalowe Pantery pbem, w scenariusze z 1939r. zagra. Ale najlepiej te tworzone przez siebie bitwy.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Piskor »

W "Wargames of 1939" akurat grałem. Warta polecenia ze względu na temat i prezentację tematu. Dość ciekawym jest fakt, że gra uwzględnia polskie pociągi pancerne.
Niemniej jednak dla rasowych strategów gra nie będzie niczym wartym uwagi z powodu wprowadzenia wielu niehistorycznych elementów, jak choćby możliwość rekrutacji wojsk w bezpośredniej okolicy bitwy pod Mokrą (wersja darmowa umożliwia rozegranie tylko tego scenariusza), nie wyłączając także sił pancernych po obu stronach...
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Odświeżyłem sobie właśnie grę FW 1939 Dawno nie grałem więc musiałem sobie przypomnieć jak ją się odpala :) Jak ktoś jest chętny do rozegrania dowolnego scenariusza z tej świetnej gierki wojny obronnej 1939 roku to zapraszam.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Co by temat nie umarł ;-) stworzyłem 2 nowe scenariusze: Przedmoście rumuńskie oraz całkiem fikcyjny - Ofensywa polska na Prusy Wschodnie.
Grizom
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 18:38

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Grizom »

A czy ma może ktoś instrukcje do gry i mógłby ją przesłać na adres Skidiversion@gmail.com grę ściągnąłem ale nie do końca jeszcze rozumiem mechanikę.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Grizom pisze: środa, 10 stycznia 2024, 00:32 A czy ma może ktoś instrukcje do gry i mógłby ją przesłać na adres Skidiversion@gmail.com grę ściągnąłem ale nie do końca jeszcze rozumiem mechanikę.
Ja mam instrukcję i wyślę Ci ją na maila. Jakby co to pytaj się czego nie rozumiesz. A tu masz filmik który trochę wyjaśnia mechanikę: https://www.youtube.com/watch?v=I3BhKBlEht8&t=1s
Jednak nie mogę wysłać jest jakiś błąd i odrzuca wysłaną wiadomość.
Grizom
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 18:38

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Grizom »

Może za duża wielkość pliku i dlatego odrzuca, a jest możliwość wysłania zdjęć np. na whatsapa mój nr 502478891.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Niestety nie mam whatsapa. Zrobimy inaczej teraz na próbę wysłałem Ci tylko 3 zdjięcia z instrukcji zobaczymy czy przejdą a jak nie to udostępnie skany na dysku google.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Raleen »

Wrzućcie jakąś relację z rozgrywki, ewentualnie same screeny, może ktoś prędzej się zachęci.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Mówisz i masz ;-) Niektóre Screeny z rozgrywki scenariusza "Katastrofa A.Prusy"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”