Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 27 marca 2017, 02:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)
PostNapisane: niedziela, 19 marca 2017, 15:52 
Général de Brigade

Ja po drugiej rozgrywce jestem.
Wnioski są takie, że Alianci muszą używać logistyki do wycofania oraz do dodatkowych ruchów reorganizacyjnych.
Warto też przejąć najwcześniej jak się da inicjatywę żeby ruszać się jako pierwszy.
Super gra. Po drugiej rozgrywce jestem jeszcze bardziej nakręcony na kolejne partie.

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 10:23 
Chef de bataillon

Hmm, w sumie wycofanie nie zapobiega breakoutowi, więc bardziej atrakcyjne, przynajmniej czasami, wydaje się wzmacnianie z sąsiednich heksów.

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:29 
Sous-lieutenant

Wczoraj rozegraliśmy kolejną partię. Po VI etapie zakończyliśmy niestety zmagania. Niemcy zaczynali mieć wówczas coraz większe kłopoty. Francuzi przetrzymali germańską nawałę i dzięki coraz większym posiłkom odzyskali wigor. Szkoda, że nie dograliśmy do końca. Przy wojnie okopowej znaczenie lotnictwa wzrasta jeszcze bardziej, albo znajdzie się lukę w obronie wroga albo bije się głową w mur. Okazuje się, że ofensywna reorganizacja sił jest również bardzo ciekawym zagraniem.

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:58 
Chef de bataillon

Cytuj:
Pewne problemy stwarza mi rozumienie zaopatrzenia. Jeżeli przy alocate supply nie mam oos, ale potem stracę line of supply, to aż do kolejnego allocate supply poruszam się i walczę z pełną siłą?

Już sobie znalazłem odpowiedź: bloczki, które miały zaopatrzenie w fazie allocate supply, ale potem nie mogą przeprowadzić linii zaopatrzenia, mają restrykcje dotyczące ruchu, ale nie walki (jest o tym w Note przy 7.2).

PostNapisane: czwartek, 23 marca 2017, 09:36 
Chef de bataillon

Udało mi się rozegrać scenariusz I i wygrać Aliantami już na koniec 2 tury dzięki odpowiedniej przewadze punktowej. Stało się tak, ponieważ idąc zawsze jako drugi, robiłem przełamania w drugiej fazie akcji w turze i wchodziłem w nie nawet niewielkimi siłami. Z tego powodu wygrałem, mimo ogólnie sporej przewagi militarnej Niemców. Wydaje mi się, że scenariusze 1914 grane bez intencji pociągnięcia dalej, mogą być podatne na pewną growość. Po prostu ten, kto idzie ostatni, może zrobić atak Bonsai bez konsekwencji. Poza tym Alianci, jeśli chcą wygrać, muszą od razu zaatakować na południu.
Wykorzystanie LP na wycofanie (co nie zapobiega przełamaniu) ma sens, jeżeli wycofujesz się na pozycję z rzeką lub z większymi siłami. Jakieś 2-3 LP wykorzystałem do strategicznych przerzutów 5 SP z Paryża.
Gra daje takie małe satysfakcje: np. udało się uniemożliwić rozpoznanie, potem przeciwnik nawala artylerią (czyli poświęca cenne zasoby), obracasz boczek jak przy ponoszeniu strat, a po deklaracji infantry combat okazuje się, że miałeś tam jedynie deception.
Ogólne wrażenia wciąż bardzo dobre, choć wolność w przesuwaniu wojsk, jaką masz w fazie Strategic Reorganization, może na początku nieco przytłaczać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]