Walec Parowy 1914 (PTH, Muzeum Region. Ziemi Limanowskiej)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Islam Gerej III »

Myślę, że nikt nie był w stanie jeszcze w nią zagrać gdyż odebrałem pierwszą partię w sobotę w nocy a następnie przekazałem wydawcy. Opisze szczegółowo grę ze zdjęciami pod koniec tygodnia. Myślę, że wyrobicie sobie wtedy zdanie na temat owej "żenady" ;)

Pozdrawiam

Ps. oczywiście wedle woli nie będziemy publikować na forum zapowiedzi nowych tytułów, których nie będziemy dystrybuować ;)
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Islam Gerej III pisze:Myślę, że nikt nie był w stanie jeszcze w nią zagrać gdyż odebrałem pierwszą partię w sobotę w nocy a następnie przekazałem wydawcy. Opisze szczegółowo grę ze zdjęciami pod koniec tygodnia. Myślę, że wyrobicie sobie wtedy zdanie na temat owej "żenady" ;)

Pozdrawiam

Ps. oczywiście wedle woli nie będziemy publikować na forum zapowiedzi nowych tytułów, których nie będziemy dystrybuować ;)
Dzięki. W takim razie czekam , a gdyby udało się nawet wcześniej niż końcem tygodnia wcale się nie pogniewam :) Zapowiadała sie interesująco, dlatego jestem ciekaw efektu końcowego.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 90 times
Been thanked: 196 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: adalbert »

Islam Gerej III pisze: Ps. oczywiście wedle woli nie będziemy publikować na forum zapowiedzi nowych tytułów, których nie będziemy dystrybuować ;)
Gwoli komentarza: Zrobicie, jak uważacie, bo to jest tylko i wyłącznie wasza decyzja, ale pewnym forumowiczom chodziło raczej o to, że - jak to ktoś ujął - "narobiliście smaka", a dopiero na koniec daliście bardzo istotną informację o sposobie dystrybuowania. Rozczarowanie graczy jest zrozumiałe.
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Islam Gerej III »

Rozumiem. Nie znaliśmy na początku strategii dystrybuowania wydawcy ;)
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Dave »

Szanowny Chanie - czekamy na recenzję - ja dziś też pozyskałem kontakt do Prezesa PTH.NT - i zastanawiam się nad kupnem gry drogą wysyłki - jednak przed tym chciałbym o niej wiedzieć coś więcej. Zdjęcia i krótki opis systemu rozgrywki byłby wskazany. Jeżeli gra będzie miała prostszy mechanizm to tym lepiej bo może uda mi się żonę do okopów zapędzić - oczywiście po przeciwnej stronie ;)
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Takze motywujem do opisu
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Islam Gerej III »

Tak jak wspomniałem mam taki zamiar. Opiszemy mechanikę i zaprezentujemy zdjęcia. Na pewno jednak nie wcześniej niż w piątek, gdyż póki co pracujemy przy innym projekcie ;)
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Trudno, musimy poczekać ale podchodzi to pod znęcanie psychiczne hehe
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 maja 2014, 22:24 przez piwoslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Raleen »

Chyba jednak, z tego co widzę, gra będzie jakoś tam dostępna do kupienia, może nie do końca oficjalnie, ale jednak, więc główne zmartwienie graczy odpada.

Natomiast ja wrócę jeszcze na chwilę do sposobu promowania tej gry, o którym było na początku, a który najoględniej mówiąc nie był zbyt rzetelny i słusznie budzący negatywne reakcje wśród graczy, którzy grają w gry wojenne. Po co to było, skoro w założeniu gra nie była robiona na rynek? Tego typu działania marketingowe mogą mieć jakiś sens, gdy grę daje się do normalnej dystrybucji i sprzedaży, a tutaj gra robiona jest nie do powszechnej sprzedaży (w założeniu).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Szanowny Chanie mam nadzieję że pamiętasz o obietnicy czekamy dziś na prezentację :)
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Islam Gerej III »

Tak, tak pamiętam. Nie mam póki co jednak zdjęć. Jak uda mi się zdobyć dzisiaj aparat to opublikuję wieczorem.

Udało się, z góry przepraszam za jakość zdjęć:

http://graniec.blogspot.com/2014/05/wal ... -1914.html
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Dave »

Wielkie dzięki za szerszą informację o grze. Właśnie złożyłem zamówienie. Gra wygląda na interesującą i grywalną, do tego bardzo ładnie wydana. Dzisiaj wprowadzam brata w tajniki BATTLE CRY i mam nadzieję, że jak złapie bakcyla to następny będzie WALEC PAROWY :)

Pozdrawiam
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Szary »

Da się kupić w Muzeum w Limanowej. Co do kosztów przesyłki, to poprosili, bym zadzwonił w poniedziałek. Jeśli jest ktoś chętny na zamówienie grupowe, to możemy choćby na tym przyoszczędzić.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: Neoberger »

Aaaaaaaaaa
Armia Rosyjska i ja jeszcze tego nie mam?
Chcę to kupić!!!
:-)
Berger
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: Walec Parowy 1914

Post autor: piwoslaw »

Obiecałem sobie już nic nie zamawiać czekając na Piekło okopów i Race to Berlin oraz mając na uwadze zakup jeszcze dwóch zapowiedzianych dodatków do już posiadanych gier, ale jak znam życie pewnie się skuszę i w poniedziałek także zamówię echhhhh trzeba zacisnąć pasa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”