Tanga 1914 (Legion Wargames)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Tanga 1914 (Legion Wargames)

Post autor: Leliwa »

"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Tanga 1914 (Legion Wargames)

Post autor: Bambrough »

Mnie intryguje bardzo również inna gra, którą Legion przygotowuje: http://www.legionwargames.com/legion_great_game.html Może mieć niesamowity klimat.

Relacje z testowych rozgrywek w Tangę wyglądają bardzo zachęcająco. Mam nadzieję wkrótce rozpracować dodatkowo Guns of the Askari, niedużą grę o wyczynach von Lettowa w Niemieckiej Afryce Wschodniej.
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tanga 1914 (Legion Wargames)

Post autor: wittwelsh »

Bardzo fajna sprawa, szczególnie ciekawią mnie potencjalne wieści nt. wojny mandżurskiej i ukraińskiej.

Ciekawe jak się sprawa ma z tytułem "Taczanka". O ile mnie pamięć nie myli, to kiedyś była taka gra o tej nazwie i to chyba nawet z okresu 1919-1921.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Tanga 1914 (Legion Wargames)

Post autor: Bambrough »

Dziś przyszła do mnie wreszcie gra. Standardowo bardzo ładnie wydana. Czytelna mapa z dużymi heksami i analogicznie dużymi żetonami. Zasady nie wydają się być zbyt skomplikowane i zawierają się tylko w 20 stronach, do tego oczywiście książeczka ze scenariuszami i wkładka z notą historyczną. Pełna kampania zakłada teoretycznie rozegranie 69 etapów. Ciekawe czy komuś uda się ta sztuka. Rozgrywka zapowiada się zacnie.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Tanga 1914 (Legion Wargames)

Post autor: Bambrough »

Przebrnąłem przez zasady i miałem zagrać w zeszłą sobotę, ale mój oponent wolał Axis & Allies 1914. Może wkrótce się uda to napiszę coś o odczuciach.

O testy morale trzeba chyba zapytać autora, co było jego intencją tworząc zasady. Być może poprzez rzut 2k6 chciał oddać podatność jednostek na ostrzał, zwłaszcza z karabinów maszynowych bo to dzięki nim najłatwiej odnieść trafienie w walce.

Do kwestii ZOC warto dodać, że oddziały posiadają ukierunkowanie. Możliwe jest zatem przyłożenie z flanki.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Tanga 1914 (Legion Wargames)

Post autor: Bambrough »

Wczoraj odebrałem od Konrada Guns of Askari i w czasopiśmie są dwie ładne mapki z Tangi:

https://lh5.googleusercontent.com/--_pT ... ga%2B1.bmp

i

https://lh4.googleusercontent.com/-vfo1 ... ga%2B2.bmp
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”