Triumph of Chaos (CoA)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Triumph of Chaos (CoA)

Post autor: Strategos »

Rosyjska wojna domowa w najnowszym projekcie firmy Clash of Arms.
System punkt linia punkt + karty.
Śliczne te karty ! Zadawalają koneserów ( chyba najlepiej opracowane w grach tego typu)
Mapa , moim zdaniem brzydsza niż w Reeds.
Być może będziemy mieli dwie świetne gry o rewolucji zarówno dla miłosników wspomnianego systemu jak i heksów(Reds!)

www.triumphofchaos.com
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Mam wrażenie, że już kiedyś dzieliłeś się z nami uwagami na temat tej gry. Przeszukałem forum, ale chyba ten post pogrążył się w nicości w czasie pamiętnej przeprowadzki. :( Pamiętam, że Twoje opinie były bardzo pochlebne.
Ale na stronie gry jest uwaga, że ukazała się ona w czerwcu, więc pewnie wtedy omawiałeś jej zapowiedź.
Gra wygląda imponująco! Karty i żetony fantastycznie zaprojektowane, ilość postaci i wydarzeń zapiera dech w piersi. Mapa też ma w sobie jakiś przewrotny urok, :wink: choć purysta przyczepi się do Lublina leżącego tuż na południe od Suwałk i niezwykłego awansu Ryków do roli punktu strategicznego. Urzekający pomysł, żeby w grze używane były dwie kostki: biała i czerwona. :D
No i oficjalna strona gry może służyć za przykład, jak takie strony powinny wyglądać!
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Ja cię kręcę!
Po prostu rewelacja!

Tylko zebrać kasę i kupować!
No po prostu szok!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Wiedziałem, że Ci się spodoba! :wink:
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Gra wygląda ciekawie, ale musze przyznać, że karty mi się nie podobają do końca, a mapa to już w ogóle. Na kartach każde zdjęcie z innej parafiii, jedne kolorowe, inne cz-b., inne w sepii, na niektórych po kilka małych zdjęć. Gdzie ten styl i porządek ze Ścieżek?

Karta 'White Eagle Fights' robi wrażenie, tylko też jakiś chaos graficzny na niej.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Andreas von Breslau pisze:Gdzie ten styl i porządek ze Ścieżek?
A któżby śmiał porównywać cokolwiek ze Ścieżkami? :shock: :wink:
Co do mapy, to zwracałem uwagę na jej PRZEWROTNY urok. :wink:
A i tak najważniejsze, czy gra nadaje się do użytku - tego nie da się ocenić na podstawie obrazków.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Najwazniejsze, zeby gory byly na swoim miejscu, a nie jak w niektorych grach ze 'stylem' ;).
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Andreas von Breslau pisze:....Na kartach każde zdjęcie z innej parafiii, jedne kolorowe, inne cz-b., inne w sepii, na niektórych po kilka małych zdjęć. Gdzie ten styl i porządek ze Ścieżek?

Karta 'White Eagle Fights' robi wrażenie, tylko też jakiś chaos graficzny na niej.
Andreasie skoro gra nazywa się Triumf Chaosu to taki brak porządku jest jak najbardziej ok. :wink: Mnie akurat to się podoba ,że oglądamy oprócz fotografii plakaty, rysunki satyryczne i obrazy ale to pogląd nieobiektywny :) .
Co do mapy to wolałbym zdecydowanie inną o jakieś bardzo surowej stylistyce ....
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Andy pisze: Gra wygląda imponująco! Karty i żetony fantastycznie zaprojektowane, ilość postaci i wydarzeń zapiera dech w piersi ...Urzekający pomysł, żeby w grze używane były dwie kostki: biała i czerwona. :D
Tak jest! :D .Nie mogę się doczekać ,żeby zobaczyć czy forma koresponduje z treścia.Co do kostek to należy postulować jako obowiązkowy dobór odpowiednich kolorów w każdej grze (np w grze o wojnie secesyjnej nie będzie to trudne,w gach o wojnie II na Pacyfiku postulowałbym niepoprawne politycznie ujęcie Japończycy koniecznie żółta kostka lub poprawne politycznie ujecie czerwono- białe pasy albo wariant czytelniejszy czerwona. :).
W wojnę trzydziestoletnia gram kostkami zółtą i niebieska bo odpowiadaja kolorystycznie elementom kart katolików i protestantów. W wojne o Kanadę używam jako Francuz kostki niebieskiej a jako Anglik czerwonej w związku z kolorem żetonów itd.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Strategos pisze:Mnie akurat to się podoba ,że oglądamy oprócz fotografii plakaty, rysunki satyryczne i obrazy ale to pogląd nieobiektywny :) .
Ale w każdym razie intersubiektywny, bo ja go podzielam. :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Przejrzałem stronę internetową gry i przyznać muszę, że zapowiada się znakomicie. Większy nacisk na politykę to coś, czego zdecydowanie brakuje Ścieżkom. Już mam swojego kandydata na któryś z kolei składkowy zakup. A plansza, żetony, karty? No cóż, mogłoby być lepiej, ale tak naprawdę nie to sie liczy.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Dodatkowy link
www.boardgamegeek.com/game/15826

Ocena w Boardgamegeek 8.67 ! Wydaje mi się ,że więcej ilustracji prezentują na tej stronie (12 obecnie) Dodano też materiały dodatkowe w filename.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

http://www.boardgamegeek.com/fullimage/110906

Mapka :D ( zmieniłem zdanie i powoli zaczyna mi się podobać)

PS.Na boardgamegeek przybyło obrazków :!:
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ha! Moja szeptana propaganda zaczyna odnosić sukcesy. Czy polubiłeś już także Ryki? :wink:
Jeszcze trochę starań, a zachwycicie się mapą do Fire in the Sky! 8) :wink:
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Ja myślę ,że trzeba postępować krok za krokiem , powolutku - gdybym od razu się zachwycił mogłoby dojść , u mnie, do szoku "heksagonalno - ptp ,owego " :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”