Raport z Galicyjskiego Pola Bitwy - gra wieloosobowa

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10575
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Raport z Galicyjskiego Pola Bitwy - gra wieloosobowa

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Obrazek

Zaczynamy.
Państwa Centralne zdobyły inicjatywę w dniu 22 sierpnia 1914.
Jako pierwszy ruszy się RK, potem Panzerfan (bez tankow jeszcze), potem Jenerał i na końcu Słowik.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10575
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ruch swój już zrobili Rysiek, Panzerfan i ja - jest 19.43, wysyłam plik do Słowika.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Rozsylam plik
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10575
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Jak na razie sytuacja na wschodnim odcinku frontu galicyjskiego:

Korpusy XI i X stoją (jeszcze jeden taki manewr, i ich komendanci pójdą pod sąd wojenny).

W okolicach Załoźców 10 DK została zaatakowana przez przeważające siły wroga, tj. 18 brygadę z 4 DK a-w oraz 21 brygadę z 11 DP.

W okolicach Jeziernej (obok Załoźców) 9 DK związała się walką z 15 brygadą kawalerii z 8 DK.

Strzegąca Seretu w okolicach Trembowli 6 brygada kawalerii z 1 DK z Temesvaru zetknęła się z 2 Kombinowaną Dywizją Kozacką (zwaną pieszczotliwie przez Generała Słowikowa dla swych zalet bojowych "Kombajnem").

Nieco niżej, w okolicach Jagielnicy, 7 brygada z 1 DK a-w zetknęła się z 15 DP z odesskiego VIII korpusu generała Radki-Dmitriewa Ruskowa.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Krótki raporcik...
1 Armia Dankla zmierza bez problemów w rejon koncentracji na linii Zaklików-Janów. 3 i 9 DK prowadzą działania rozpoznawcze i opóźniajace ruch przeciwnika.

4 Armia Auffenberga składająca się z 4 korpusów zmierza do Komarowa w miejsce koncentracji.
II, VI i IX Kosiagają linię Komarów-Tomaszów. 6 DK w trakcie rozpoznania terenu nadziała sie na 1 i 3 kawalerię Dońców.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jakby co Panzerfanie, jesteś umocowany do rozstrzygania walk na całym froncie. Nie wiem co tam u mnie się działo, ale niedługo pewnie się dowiem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10575
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:Ja powiem tylko tyle, że w pierwszych walkach jedna z brygad kawalerii tak dzielnie szarżowała, że mimo dwukrotnej przewagi liczebnej strony rosyjskiej odparła atak i zmusiła wrogie siły od odwrotu, fakt, że poniosła przy tym duże straty, ale to jedynie ku chwale tronu panującego.
Tak było, Wasze Wieliczestwo.

Kronikarz sztaby 3 Armii gienerała ot piechoty Nikołaja Ruzskiego zanotował:

:arrow: 10 dywizji kawalerii z Charkowa udało się bez strat uniknąć ciosu 18 brygady kawalerii z 4 DK ze Lwowa oraz 21 brygady piechoty z 11 DP także ze Lwowa.

:arrow: 9 dywizja kawalerii z Kijowa starła się we wspaniałym boju z 15 brygadą kawalerii z 8 Dk ze Stanisławowa.
Jak odnotował wywiad dywizji, w skład tej dzielnej brygady przeciwnika wchodzą 2 pułk dragonów Hrabiego Paar z Tarnopola oraz 11 pułk ułanów Aleksandra II Cesarza Rosji z Pardubic. :lol: Pulki w sporej części formowane były z nieuczciwie posądzanych o rusofilstwo Czechów.
Kosztem znacznych strat (4 pw) brygada odepchnęła dzielnych ( :?: :roll: ) bojców z Kijowa na północ za Górny Seret.

:arrow: 2 Kombinowana Dywizja Kozacka zdobyła most drogowy na Dolnym Serecie w okolicach Trembowli. Dywizja w całości przeprawiła się za Seret.

:arrow: 15 DP zdobyła mosty kolejowy i drogowy na Serecie pod Czortkowem. Na drugi brzeg przeprawiła się 1 brygada tej dywizji z Mikołajowa.

Jak się wydaje linia Seretu jest dla Wroga utracona, zaś Tarnopol poważnie zagrożony.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do dwóch ostatnich zdarzeń, słowo "zdobyła" jest jednak znacznym nadużyciem :lol: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10575
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:Co do dwóch ostatnich zdarzeń, słowo "zdobyła" jest jednak znacznym nadużyciem :lol: .
Racja, bo jak austriacka kawaleria dała dyla przed rosyjską, która zajęła opuszczony most, to nie jest to zdobycie, tylko zaplanowany manewr wojsk JCes i K Mości Franciszka Józefa. Doszło do starć, w trakcie których jako słabszy dałeś dyla, a ja zająłem dzielnie opuszczone zachodnie przyczółki mostowe.
To nie wiem, zdobyłem je na Tobie, czy tez nie?
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Powiedzmy, że zająłeś :) A manewr był oczywiście zaplanowany :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czekaj na drugi etap. Skończą się śmichy. :twisted:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

To sobie poczekamy...Słowika jak nie było tak dalej nie ma. Dziś chyba nie powalczymy bo ja za moment schodzę z kompa i mnie już dziś nie będzie.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Zadecydowalo 20 minut Panzerfanie. Niestety dzis nie mialem tyle czasu ile chcialem....
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10575
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Udało się. W II etapie inicjatywę mają Rosjanie.
Już się ruszyłem i wysyłam plik Słowikowi.

URRAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
NA LWÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

5.A rosyjska przeszla do ataku. wyslalem w nocy juz plik z ruchem, doszedl?
urodzony 13. grudnia 1981....
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”