Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: hancza123 »

Pogramy i napiszemy wam swoje wrażenia. Tak patrzę że East Front II kosztuje w Columbia Games: 100usd + koszt wysyłki z USA + ewentualny VAT (kolega mówił mi że to całkiem realne ryzyko że się zapłaci +23%). Kosztowo to masakra, chyba że szukać gdzieś u ludzi używanej. W Polsce w sklepach nówki nigdzie nie widzę. Chyba jednak EFII jest opcją tylko teoretyczną i dla Moscow '44 nie widzę za bardzo alternatywy.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: clown »

Ja nie mówię, że 4-6 godzin to dramat. To tyle samo co scenariusz w EFII, więc odpada pierwszy argument na rzecz włoskiej gry (że jest niby krótsza). Przepisy w EFII też są prostsze (nie wiem np. po co w grze o tej skali ostrzał przeciwlotniczy). Są też podobieństwa: trafienia w przedziałach na 4, 5 czy 6, Blitz jako dodatkowa aktywacja, itp. Hitler i Stalin jako odpowiedniki Stawki i OKH.
Ale oczywiście rozgrywki zweryfikują grę. Dlatego czekam na raporty ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: Raleen »

W tym wydawnictwie na pierwszy rzut oka wszystko wygląda znakomicie i gdyby oceniać ich tylko za grafikę byliby mistrzami świata.
Problemy zaczynają się potem...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: Raubritter »

Mechanika jest dobra, gra jest płynna i nie nuży. Wątpliwości budzi regrywalność czy w ogóle możliwość czerpania przyjemności z w sumie dość oskryptowanej rozgrywki.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: hancza123 »

Jakbyście się nagrali lub stwierdzili że gra ma jednak małą regrywalność to ja chętnie odkupię używany egzemplarz. Swojego jednak nie kupiłem z prozaicznego powodu.
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: hancza123 »

Jak wasze dalsze rozgrywki, toczycie dalej zacięte rozgrywki czy gra leży na półce? Interesuje mnie regrywalność tej gry, czy po 2-3 partiach jest chęć na więcej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”