Red Winter (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Red Winter (GMT)

Post autor: cadrach »

Ja również jestem pod wielkim wrażeniem. Szczególnie, że przełożyłeś też cały 'bitewnik’. RW to bardzo dobra gra na konwent, a dzięki polskiej instrukcji może być łatwiej znaleźć przeciwnika. Świetna sprawa. Gra zdecydowanie warta poznania.

Nie śmiem pytać o Operation Dauntless ;-)
no school, no work, no problem
episodic
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2020, 18:51
Has thanked: 57 times
Been thanked: 42 times

Re: Red Winter (GMT)

Post autor: episodic »

Operation Dauntless - oczywiście że tłumaczę, ale to trochę się jeszcze zejdzie, zwłaszcza że chcę dokończyć kilka innych. Na dziś instrukcję Operation Dauntless mam prawie całą, kończę rozdział 11, reszta książeczek ledwo zaczęta. Chcę przetłumaczyć całość, no i trochę pograć/potestować pod względem tłumaczenia. Muszę też dokładnie sprawdzić jak tłumaczyć słowa Fire/Combat/Attack, aby nie pomieszać czegoś w zasadach. W Red Winter słowo Combat jako Ostrzał może przejdzie, ale w Operation Dauntless może już tak nie być i będę musiał zrobić Combat po prostu jako Walkę.

Przy okazji, odnośnie opublikowanego tłumaczenia - zdaje się że mogłem nie nanieść całej erraty, mimo że jest bardzo krótka. Poprawiony tekst przykładu na str. 17, wklejam cały poprawiony akapit:
Teraz Finowie rozpatrują wsparcie obronne. Jednostka KM na lodzie ma PSdyst równą 4 i zyskuje MOD +3 z powodu zgrupowania aż trzech kompanii piechoty wroga na jednym stosie, co daje MOD netto +7. Gracz fiński wyrzuca 10 na kostach. Ponieważ 10 + 7 = 17, daje to wynik „Przyduszenie Suppressed + redukcja 1 poziom siły” według TWWdyst. Gracz sowiecki musi natychmiast odwrócić jedną ze swoich jednostek piechoty na zredukowaną stronę. Heks z sowiecką piechotą otrzymuje również znacznik przyduszenia Suppressed: podczas najbliższej walki Finowie otrzymają korzystne przesunięcie wyniku o 1L.
episodic
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2020, 18:51
Has thanked: 57 times
Been thanked: 42 times

Re: Red Winter (GMT)

Post autor: episodic »

Jeśli nie widzieliście, to tak wygląda mapa dla dodatkowych scenariuszy i kampanii planowana dla drugiej edycji gry. Bitwa pod Kelją, wersja mapy sprzed roku, nieostateczna:

Obrazek

i przybliżenie:

Obrazek

(jeśli obrazek się nie wyświetla, to klik prawym i "otwórz grafikę na nowej karcie" lub klik lewym)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”