Nightfighter Ace (Compass Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Nightfighter Ace (Compass Games)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Nightfighter Ace (Compass Games)

Post autor: wheeski »

Hej,
Osobiście bardzie wolę Interceptor ACE i walki z Mustangami by dopaść Fortecę.
Wydaje mi się, że daje więcej wyborów niż nocne myśliwce.
Co nie zmienia faktu, że ceny gier Compassu są obecnie mocno wysokie...
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Nightfighter Ace (Compass Games)

Post autor: Raleen »

Jeszcze mała korekta niektórych zdjęć - podziękowania dla Niedziaka za pomoc.

Dla mnie osobiście temat dziewiczy, bo zbytnio nie grywam w tego typu gry jednoosobowe. Tym bardziej się cieszę, że SPIDI się nim zajął.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10536
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2083 times
Been thanked: 2812 times

Re: Nightfighter Ace (Compass Games)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

wheeski pisze: wtorek, 6 lutego 2024, 08:49 Hej,
Osobiście bardzie wolę Interceptor ACE i walki z Mustangami by dopaść Fortecę.
Wydaje mi się, że daje więcej wyborów niż nocne myśliwce.
Co nie zmienia faktu, że ceny gier Compassu są obecnie mocno wysokie...
Jako stary miłośnik "Nighfighter" z GMT autorstwa Lee Brimmicombe-Wooda mogę powiedzieć, że korzystanie z narzędzi mroku daje znacznie więcej frajdy.
Nie grałem w Nightfighter Ace, ale nawet chętnie bym popatrzył. Nightfightera mam i dawno nie grałem.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Nightfighter Ace (Compass Games)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W najnowszym numerze "Techniki Wojskowej: Historia" (NS 1/2024) znajduje się artykuł Szymona Tetera "Mosquitojagd Nocne Polowanie na Mosquity", część pierwsza. O ile z samego artykułu można dowiedzieć się paru ciekawostek dot. taktyk i natury walk nocnych, o tyle nieco szkoda, że nie opisano jej więcej w formie ogólnego przedstawienia przedmiotu. Jest wymienionych sporo epizodów wojennych i na ich podstawie czytelnik dokonując inżynierii wstecznej tworzy sobie obraz walk nocnych.
Ale ja nie o tym.
W artykule poświęcono sporo miejsca myśliwcom jednosilnikowym, które zostały w Nightfighter Ace zupełnie pominięte. Wielka szkoda, gdyż to pozwoliłoby prawdziwie urozmaicić rozgrywkę. Przede wszystkim myśliwce jednosilnikowe posiadały zupełnie inną konstrukcję, osiągi, ale także konieczność radzenia sobie bez załogi zmuszała pilota do dzielenia obowiązków. Opisano nawet takie detale, jak bycie oślepianym przez jasne przyrządy radarowe!
Tak samo znajdziemy wątek "odciążania" nocnych myśliwców poprzez rezygnację z części uzbrojenia lub załogi. Oczywiście w celu polepszenia zasięgu i tempa wspinania się na wyższe pułapy.
To też powinno pojawić się w grze.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10536
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2083 times
Been thanked: 2812 times

Re: Nightfighter Ace (Compass Games)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

W "Nightfighter" z GMT Games są myśliwce jednosilnikowe włącznie z lataniem "w ciemno".

PS: pierwszy scenariusz w grze, gdy bronimy brytyjskiego nieba, nosi tytuł "Cat's Eye'. Latamy sobie Hurricanem bez jakiegokolwiek wsparcia z ziemi (reflektory i radar).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Nightfighter Ace (Compass Games)

Post autor: wheeski »

SPIDIvonMARDER pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 11:57 O ile z samego artykułu można dowiedzieć się paru ciekawostek dot. taktyk i natury walk nocnych, o tyle nieco szkoda, że nie opisano jej więcej w formie ogólnego przedstawienia przedmiotu. Jest wymienionych sporo epizodów wojennych i na ich podstawie czytelnik dokonując inżynierii wstecznej tworzy sobie obraz walk nocnych.
Pewnie już macie, lub czytaliście, ale jeśli nie to szczerze polecam Obrona Powietrzna III Rzeszy Cz.1 i Cz.2 z AJ Press z serii Kampanie Lotnicze.
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”