Unconditional Surrender (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Unconditional Surrender (GMT)

Post autor: Leo »

W ostatni piątek miałem wreszcie okazję zagrać. Z Raubritterem zagraliśmy scenariusz z planem Barbarossa. Gra jest bardzo długa - w cztery godziny zrobiliśmy dwa etapy (z ośmiu). Ale poza tym zrobiła na nas dobre wrażenie - mechanika jest elegancka, walki ciekawe, a zarządzanie zasobami (które bardzo lubię) stawia przed graczami szereg dylematów. Na koniec okazało się, że w tym aspekcie graliśmy źle i gracze mieli do dyspozycji o połowę mniej zasobów, niż powinni mieć :lol:
Ja jestem zdecydowanie zachęcony i myślę już o kolejnych rozgrywkach. Spróbowałbym np.scenariusza śródziemnomorskiego 1940-42, gdzie jest mniej jednostek.
Michał stwierdził, że najfajniej byłoby zagrać całą kampanię, ale czasowo jest to nierealne. No może na jakimś konwencie, a na czterech gra kampanijna może być nieco szybsza.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Unconditional Surrender (GMT)

Post autor: Raubritter »

Gra jest bez wątpienia elegancka i i fajnie pomyślana, tylko bardzo długa. Nawet nie jakoś specjalnie żmudna, ale po prostu długa. Dlatego trochę żal, że realnie mamy szansę zagrać co najwyżej jakiś scenariusz, a na kampanię nie będzie zapewne ani czasu ani miejsca.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
waclaw
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Unconditional Surrender (GMT)

Post autor: waclaw »

Na długie rozgrywki polecam zestaw w postaci laptop+TV+Vassal. Dzięki temu udało nam się z kumpelm rozegrać kampanie od 1939 do 1944 i zajęło nam to dwa miesiące dość intensywnego grania.
episodic
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2020, 18:51
Has thanked: 57 times
Been thanked: 42 times

Re: Unconditional Surrender (GMT)

Post autor: episodic »

Gra pojawiła się na Board Game Arena (pierwsza gra wojenna na BGA). Obecnie jest w wersji testowej. Gra jest grywalna, jest kilka scenariuszy. Można grać solo. Zasad gry pilnują skrypty (dlatego potrzebni są gracze do testowania), więc czas poświęcany na rozgrywkę jest znacznie krótszy niż nad planszą czy przez Vassal. No i gra jest/będzie po polsku.
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Unconditional Surrender (GMT)

Post autor: Probe9 »

Ale, że ze wszystkich gier wojennych akurat na taką kobyłę się zdecydowali na start? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”