VCS Salerno (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: VCS Salerno (MMP)

Post autor: Leviathan »

Teufel pisze:Leviathan niepokoi mnie trochę ta powtarzalność i prowadzenie po sznurku gracza. Ile razy grałeś w główny scenariusz? Czy strony faktycznie są zmuszone do działań historycznych aby osiągnąć sukces? Przyglądam się grze, bo wygląda bardzo ciekawie.
O ile dobrze pamiętam zagrałem główny scenariusz 3 razy. To, co mi się podobało to spora ilość chromu i zróżnicowanie siły oddziałów. To największe walory tej gry. To, co mi przeszkadzało to fatalnie napisane zasady i sporo różnych ograniczeń, o których trzeba pamiętać w trakcie gry. Raz skopałem też kwestię mobilności oddziałów bo najzwyczajniej zapomniałem, że na jednej z plansz jest inna tabela kosztów ruchu :)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: VCS Salerno (MMP)

Post autor: Teufel »

Dziękuję za odpowiedź. Przejrzałem solidnie dwa rulebooki, fakt jest trochę odniesień ale chyba są do ogarnięcia. Podoba mi się zróżnicowanie jednostek na brygady/pułki i jednostki wsparcia. Także wynik przełamujący i parę innych patentów.
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”