Triumph and Tragedy (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: Herman »

Wiosną 36 Paryż to średnio, ale Beneluks już jak najbardziej. Jak nie ma na nich 2 żetonów to ja zawsze Niemcami takiego szybkiego strzała wyprowadzam. Później jest większa zagwozdka z Paryżem tylko (kiedy).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: RAJ »

Jeżeli Aliant w '36 nie zainwestuje naprawdę mocno w zbrojenia (wszystko lub prawie wszystko) to Niemiaszki bez problemu zdobywają w tymże roku Francję.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Highlander
Sergent-Major
Posty: 185
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: Highlander »

RAJ pisze:Jeżeli Aliant w '36 nie zainwestuje naprawdę mocno w zbrojenia (wszystko lub prawie wszystko) to Niemiaszki bez problemu zdobywają w tymże roku Francję.
Pytanie czy to jest opłacalne dla Niemców. Wszystkiego w 1936 nie ogarniesz. Baza surowców, przemysł, zbrojenia. Wg mnie kluczowe dla Niemców w pierwszych latach jest budowanie przemysłu aby utrzymać poczatkowy dystans do rywali. Wtedy nie kupisz tylu CV piechoty aby wystarczyło w 36 na Belgii, Francję i VoN'y na państwa surowcowe. A jak zajmiesz tylko Belgie i Francje i Chorwacje to masz ograniczenie się do 9 produkcji w 37.

Inna sprawa że dużo zależy od czynników losowych, kto pierwszy w 36 kupuje, kto pierwszy się ruszy, jak się rozłożyć polityka szczególnie w Low Countries. Wiec ewentualny atak na Francję w 36 można podjąć oportunistycznie.
Moja kolekcja gier planszowych
Gdańskie wtorkowe spotkania z grami wojennymi i historycznymi w klubie Krolm - spis naszych gier
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: Salvadore21 »

Hello, trudne są zasady na pierwszy raz ;)?
Edek Leszczyk
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 3 października 2017, 09:14
Lokalizacja: Gniezno

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: Edek Leszczyk »

Jest ich sporo, ale są dość proste i intuicyjne.
bonzo89
Carabinier
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: bonzo89 »

Cześć! Jestem po pierwszej rozgrywce i ZSRR wbija konwojem do "gołych" Londynu oraz Ruhr i w 1941 kończy grę 😂

Gra petarda!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: Raleen »

To chyba jakiś "zdolny" gracz/gracze się trafili, że takie efekty :lol:
Albo początkujący...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
bonzo89
Carabinier
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: bonzo89 »

Raleen pisze: poniedziałek, 31 października 2022, 10:41 To chyba jakiś "zdolny" gracz/gracze się trafili, że takie efekty :lol:
Albo początkujący...
Tak początkujący i emocje poniosły 😂 ale teraz jeszcze się zastanawiamy: Londyn pusty, ZSRR wysyła konwojem piechotę. Oni są jeszcze w tej fazie nieaktywni i czy stolica zostaje zajęta czy dopiero w następnej combat phase jak będą aktywni?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: Raleen »

Ja nie jestem na tyle mądry, by odpowiedzieć czy i na ile to jest zgodne z zasadami, natomiast od strony historycznej, jak by nie patrzeć, wydaje mi się bardzo zabawne, żeby jakiś "konwój" sowiecki mógł zająć stolicę UK w początkowej fazie wojny, ponieważ jest ona "pusta" i w ten sposób jak rozumiem, opanować ją :roll:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Triumph and Tragedy (GMT)

Post autor: mk20336 »

First Look At Triumph & Tragedy

Przyjrzyjmy się dzisiaj wyjątkowej grze dla trzech graczy – Triumph & Tragedy. Przeanalizujemy komponenty, a także niektóre podstawowe mechaniki gry. Zapraszam!

LINK: First Look At Triumph & Tragedy

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”