Holland '44 (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Holland '44

Post autor: Leliwa »

Mark wspomniał o rozszerzeniu do Normandii. Czy miał na myśli Operację Cobra?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holland '44

Post autor: ghostdog »

Jestem ciekaw porównania tej gry do Monty's Gamble od MMP
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Holland '44

Post autor: Teufel »

Proponowana okładka do gry:

Obrazek

Wygląda na odejście od typowego, lekko komiksowego stylu okładek w wydawnictwie. Gra ma wyjść w drugiej połowie 2017r.
Swoją drogą trochę dziwny ten desant spadochronowy w tle pojazdów XXX Korpusu...
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Holland '44

Post autor: Teufel »

https://www.artstation.com/artist/roen911
http://roen911.deviantart.com/

A czy on nie robi okładek do pudełek dla modeli plastikowych? Kojarzę ten styl właśnie z nowszym modelarstwem.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holland '44

Post autor: ghostdog »

Może poprawią okładkę bo jakoś te Shermany sztucznie wyglądają.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holland '44

Post autor: ghostdog »

http://www.gmtgames.com/p-600-holland-4 ... arden.aspx
Według GMT należy szykować portfele na początek sierpnia.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Holland '44

Post autor: clown »

Jest i moduł Vassala:
http://www.vassalengine.org/wiki/Module ... ket-Garden
Gra niegrywalna dla mnie w warunkach domowych, więc jeśli ktoś będzie miał ochotę popróbować swoich sił w październiku, jestem do dyspozycji.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Holland '44

Post autor: Silver »

Nastawiałem się na kupno. Na stole na sklejce się zmieści tylko gorzej z przechowaniem na dogrywanie w innym terminie. Ale chyba z Ardennes większy problem i nie tylko chodzi o rozmiary mapy?
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Holland '44

Post autor: maciunia »

To są gry w starym stylu, nie wyobrażam ich sobie na współczesnym polskim konwencie... no chyba, że autor nas znowu odwiedzi :) Niemniej warto zagrać, system śmiga, instrukcja bardzo dobrze napisana, grafiki miodzio, nie ma problemu z balansem. Kto się wahał i nie zamówił w preorderze niech żałuje!
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Holland '44

Post autor: Teufel »

maciunia pisze:To są gry w starym stylu, nie wyobrażam ich sobie na współczesnym polskim konwencie... no chyba, że autor nas znowu odwiedzi :) Niemniej warto zagrać, system śmiga, instrukcja bardzo dobrze napisana, grafiki miodzio, nie ma problemu z balansem. Kto się wahał i nie zamówił w preorderze niech żałuje!
A ja sądzę, że tego typu gry mają się świetnie i ludzie w nie grają, co widać. Jak ktoś chce zagrać dla funu z mechaniki i posiedzenia przy piwie pogra sobie w coś prostszego, co zajmuje tyle czasu co wyjęcie komponentów, jak ktoś niedawno to trafnie ujał ;) - ok, niech się dobrze bawi. Ktoś, kto oczekuje większej ilości decyzji okraszonej sensowną dozą szczegółów, sięgnie po gry Simonitcha czy Ridenta.
Gra w tej skali musi mieć znamiona epickości i sztabowości dla mnie, nie wyobrażam sobie z gry o op. Market Garden czy Fall Blau na 10 obszarach, 20 żetonach i 15 kartach. Jako wycinek większej gry (Barbarossa to Berlin, Triump&Tragedy) ewentualnie, jako samodzielnej - podziękuję.

Clown zagram chętnie via Vassal jak gra będzie już dostępna w sklepach i będę miał grę z kartami pomocniczymi itd. czyli pewnie koniec października.

Btw. z rozpiski Vassala wynika, że najfajniejsza niemiecka jednostka w grze - kompania Tygrysów Królewskich Schwere Panzer Abteilung 3/506 przybywa na front w ostatnim etapie. Buu ;)
I niestety autor się nie pomylił, źródło dla zainteresowanych.
http://www.defendingarnhem.com/schpzabt506.htm
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Holland '44

Post autor: maciunia »

Teufel pisze:Jak ktoś chce zagrać dla funu z mechaniki i posiedzenia przy piwie pogra sobie w coś prostszego, co zajmuje tyle czasu co wyjęcie komponentów, jak ktoś niedawno to trafnie ujał ;) - ok, niech się dobrze bawi.
Dobre, dobre :) w oryginale chyba było 'czas przygotowania żetonów'. Anyway, H'44 to bardzo, ale to bardzo dobra gra dla tych którzy mocno ogrywali lub ogrywają polskie heksówki. Gracze, którzy weszli do hobby z innych kierunków, według mnie nawet nie wypchną żetonów.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holland '44

Post autor: ghostdog »

maciunia pisze:
Teufel pisze:Jak ktoś chce zagrać dla funu z mechaniki i posiedzenia przy piwie pogra sobie w coś prostszego, co zajmuje tyle czasu co wyjęcie komponentów, jak ktoś niedawno to trafnie ujał ;) - ok, niech się dobrze bawi.
Dobre, dobre :) w oryginale chyba było 'czas przygotowania żetonów'. Anyway, H'44 to bardzo, ale to bardzo dobra gra dla tych którzy mocno ogrywali lub ogrywają polskie heksówki. Gracze, którzy weszli do hobby z innych kierunków, według mnie nawet nie wypchną żetonów.
Dlaczego?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Holland '44

Post autor: clown »

Dlaczego?
Bo według "poważnych" graczy wojennych, lubiących kopczyki żetonów i gry na całe weekendy, gracze lubiący krótsze tytuły są mało poważni i ogólnie nie są "true grognards". To takie zawołanie bojowe rodem z forum geriatrycznego :lol: coraz mniej na szczęście takich typów.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holland '44

Post autor: ghostdog »

clown pisze:
Dlaczego?
Bo według "poważnych" graczy wojennych, lubiących kopczyki żetonów i gry na całe weekendy, gracze lubiący krótsze tytuły są mało poważni i ogólnie nie są "true grognards". To takie zawołanie bojowe rodem z forum geriatrycznego :lol: coraz mniej na szczęście takich typów.
Ufff. Bo juz się bałem, że to gra tylko dla bardzo doświadczonych graczy.... :oops:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Holland '44

Post autor: Raleen »

Cóż, są tytuły ambitniejsze, i mniej ambitne :). Na pewno graczy, którzy w ogóle w nic nigdy nie grali na heksach, trudno traktować jako poważnych wargamerów :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”