Poszukiwana gra planszowa

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
bartoszeg02
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:18

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: bartoszeg02 »

A wiesz gdzie można kupić tą Afrykę? W Forcie Gier coś nie widzę :/
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: RAJ »

Nie można
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: Leliwa »

Jest jeszcze The Mighty Endeavor Exp. od 6 czerwca 1944 na obu frontach II WŚ. Zakres odpowiada mniej więcej Liberty Roads+Victory Roads z Hexasimu, tylko u Francuzów mapy obejmują większy obszar, a co za tym idzie jest pełniejszy obraz wojny w tych latach w Europie.
bartoszeg02 pisze:A wiesz gdzie można kupić tą Afrykę? W Forcie Gier coś nie widzę :/
Wszystkie gry SCS mają moduły Vassala oraz reguły szczegółowe i podstawowe do przećwiczenia on-line. W afryve dzieją się Africa I i II, Crusader, Gazala.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: ghostdog »

Afryka jest niedostępna. Sam bym chętnie kupił ale nawet używek brak na rynku.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: Neoberger »

ghostdog - jak jest niedostępna na rynku wtórnym? Ogłoszenia z tego roku - za 105 i 125 dolców. Tyle, że jeszcze opłata za przesyłkę z USA.
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... nd-edition
Berger
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: ghostdog »

Mowię o w miarę choc normalnych cenach a nie z USA. Być może nie wyraziłem się dość jasno, za co przepraszam. Poza tym nawet w Europie jej ceny są zawrotne bo sięgają w przeliczeniu chyba ponad 400 zł. Jak na SCS to przyznasz, że koszmarna cena.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: Neoberger »

ghostdog - mnie bardziej dobija na BGG, że jak się napalę już na jakiś tytuł to się okazuje, że sprzedawca dawno grę sprzedał, a zapomniał zdjąć ogłoszenie, albo nie odpowiada na maile. I wtedy jest rana w sercu. :D
Berger
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: ghostdog »

Neoberger - mnie to wogóle BGG dobija bo chciałbym mieć większość z tego co tam jest :-) ale to już offtop.
Bartoszeg02 - zdecydowałeś już?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
bartoszeg02
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:18

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: bartoszeg02 »

W weekend zamawiam na 80% It never snows bo jest to operacja którą lubię + na rebelu jest do kupienia za 300 zł martwi mnie tylko komentarz Kpt. Bomba dotyczących 2 scenariuszy na 1 mapie ... że był mega nudne :/ ... no ale szukałem afryki i do kupienia nie znalazłem ... a normandia jest trochę przy droga.
Ale jestem niemal pewien że za miesiąc zakupie celles lub gazalę :) - tylko takie jedno pytanie - czy te gry mają pudełko? bo z nieoficjalnego źródła wiem że są sprzedawane w kopercie ... co było by dużym minusem
bartoszeg02
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:18

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: bartoszeg02 »

A mogli byście jeszcze napisać która gra z serii SCS jest waszym zdaniem najlepsza jeśli chodzi o mniejsze bitwy (1-2 mapy)?

Gry pudełkowe (jeśli mają eleganckie pudełko) cieszą oko kiedy leżą na półce + komponenty są bezpieczniejsze. Była kiedyś gra nazywala sie chyba Hannibal ante portas, sprzedawana w folii i któregoś razu wpadła między pudełka i strasznie została poszczerbiona. A co do tej niższej ceny... Celles kosztuje kolo 130 zł i ma mniej komponentów od gier wojennych w podobnej cenie.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: nexus6 »

Przyglądałem się mniejszym scenariuszom w It never snows i nie warto kupować dla nich gry, jak już to tylko dla całej kampanii. Z serii SCS jak pisałem wczesniej to najbardziej podoba mi się (z tych które są dostępne) Heigst of Courage. Zresztą wszystkie gry są na vassalu, instrukcje dostępne w internecie - sam możesz ocenić czy ci będzie się podobało.

Ja swoje pudełkowe gry nie trzymam w pudełkach - żetony w tackach, mapy w kartonowej teczce na rysunki formatu A1, a instrukcje wszystkie razem na półce. A pudełka.... gdzieś tam puste leżą.
bartoszeg02
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:18

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: bartoszeg02 »

Mi ten Dauntles się całkiem podoba (chociaż mapa trochę za wesoła) ale ciekawe jak na tak małej powierzchni mapy zdołali zawrzeć 15 scenariuszy :p

Mam teraz do was jeszcze jedno pytanie. Otóż mu mojej uciesze moja dziewczyna zainteresowała się grami wojennymi :) no i chciałem z nią spróbować w coś zagrać. Czy mogli byście polecić jakąś grę wojenną (koniecznie z heksami) którą można by zaprezentować komoletnemu nowicjuszowi który nie ma pojęcia co to strefa kontroli i czym miga być komunikatory terenowe? ;p będę wdzięczny za pomoc?:))
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Poszukiwana gra planszowa

Post autor: Leliwa »

Jak Celles to pewnie i Gazala. Bardziej egzotycznie i "romantycznie" tylko zamiast koni i wielbłądów - czołgi, no i piasek wszędzie, w ustach, gąsienicach, chłodnicach, za bielizną.....
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”