Panzer Battles: 11th Panzer on the Chir River (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Panzer Battles: 11th Panzer on the Chir River (MMP)

Post autor: nexus6 »

Ja zasadę road march uwielbiam - bardzo podobna była w Bastogne i gdyby nie to, to tamta gra nie miałaby w ogóle uroku. Podobnie tutaj.

A co do tych nieszczęsnych czterech aktywacjach pod rząd - to oczywiście był mój błąd, powinienem przeczekać to, a nie rzucać się do walki, ale czasu było coraz mniej i postanowiłem zaryzykować licząc na max. dwie aktywacje 11pancernej pod rząd. Przeliczyłem się.
Awatar użytkownika
cretu
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Panzer Battles: 11th Panzer on the Chir River (MMP)

Post autor: cretu »

Jeszcze raz scenariusz 2.1 bez "udziwnień"...

Właśnie skończyłem pierwszą turę. Gram ostrożniej. Oboma stronami.

Sowiecki 1KPanc ruszył ponownie na Sovchoz 79. Jedna z jego brygad podeszła tam w fazie Exploitation. Niestety Niemcy wylosowali wtedy drugiego chita 11DPanc i się zaczęło. Sowiecka brygada została otoczona i rozbita do końca tury. Reszta 1KPanc lekko się cofnęła na wzgórza i dezorganizując jeden z atakujących stosów przetrwała pomimo, że na koniec Tury wszystkie oddziały są także zdezorganizowane.

Dwie kompanie motocyklowe 8 Pułku Motocyklowego brawurowym wypadem zdobył most w Surovikino ale w ostatniej aktywacji (Non 11Pz) załoga miasta zniszczyła jedną kompanię i odbiła most odblokowując tym samy zaopatrzenie.

Dwie pozostałe kompanie 8 Pułku próbowały odciąć niemieckie siły w Chivulevski ale nadziały się na kompanię czołgów z KG Weike i nie przetrwały.

Sowiecka 216BPanc nie zdobyła wzgórza 129 (VP) ale udało się to dwóm batalionom ogniomiotnych tanków.

Na wschodzie 4DPGw wsparta 6DKawGw i 32DKaw walczy o Blizhne-Mel’nichyy (VP) z elementami KG Adam, 687 bat (336DP) i II bat. 110 PzGrReg (11Dpanc).

Sowieci mają w tej chwili 2VP. Niemcy nadal 5 ale odpuścili sobie Surovikino.

Udało się powstrzymać 1KPanc w marszu na Sovchoz 79 i odrzucić go dobre parę kilometrów. W drugiej turze 11DPanc będzie miała 3 realne opcje:
- rozbić pozostałe dwie brygady 1KPanc
- zdemolować 4DPGw żeby przestała zagrażać Blizhne-Mel’nichyy
- odbić wzgórze 129

Trzeba się przespać z tym wyzwaniem ;)
Awatar użytkownika
cretu
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Panzer Battles: 11th Panzer on the Chir River (MMP)

Post autor: cretu »

Minęła druga tura (9-10 XII 1942)

11DPanc "dokończyła" sowiecki 1KPanc (ocalały osłabione batalion sam. panc. i bat. zmot.) przy stracie jednej kompani pancernej (ataki lotnicze). Kluczem było właściwe użycie artylerii która przed ruchem i walką dezorganizowała sowieckie oddziały (strat nie zadała istotnych).

W Surovikino w aktywacji "non-11Pz" udało się Niemcom utrzymać linię zaopatrzenia i dzięki temu dwa bataliony KG Schmidt okupują jeden z heksów co oznacza, że póki co nikt nie ma tego VP.

Na wschodzie 4DPGw wraz z kawalerzystami wypchnęła Niemców z Blizhne-Mel’nichyy i zdobyła VP.

Status VP jest następujący: Niemcy - 3; Sowieci - 3 (za Surovikino nikt nie dostaje punktu).

Cele na Turę 3:
Sowieci:
- zdobyć i utrzymać Surovikino
- utrzymać Blizhne-Mel’nichyy i wzgórze 129
Niemcy:
- odbić wzgórze 129
- zająć pozycje uniemożliwiające skuteczny kontratak 5KZmech, który może pojawić się w Turze 4
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Panzer Battles: 11th Panzer on the Chir River (MMP)

Post autor: Leliwa »

cretu pisze:Minęła druga tura (9-10 XII 1942)

11DPanc "dokończyła" sowiecki 1KPanc (ocalały osłabione batalion sam. panc. i bat. zmot.) przy stracie jednej kompani pancernej (ataki lotnicze). Kluczem było właściwe użycie artylerii która przed ruchem i walką dezorganizowała sowieckie oddziały (strat nie zadała istotnych).

W Surovikino w aktywacji "non-11Pz" udało się Niemcom utrzymać linię zaopatrzenia i dzięki temu dwa bataliony KG Schmidt okupują jeden z heksów co oznacza, że póki co nikt nie ma tego VP.

Na wschodzie 4DPGw wraz z kawalerzystami wypchnęła Niemców z Blizhne-Mel’nichyy i zdobyła VP.

Status VP jest następujący: Niemcy - 3; Sowieci - 3 (za Surovikino nikt nie dostaje punktu).

Cele na Turę 3:
Sowieci:
- zdobyć i utrzymać Surovikino
- utrzymać Blizhne-Mel’nichyy i wzgórze 129
Niemcy:
- odbić wzgórze 129
- zająć pozycje uniemożliwiające skuteczny kontratak 5KZmech, który może pojawić się w Turze 4
Wiem, że tak jest na mapie, ale my Słowianie nazywamy te miejscowości korzystając z naszego alfabetu i naszej transkrypcji, proszę :) Np. Bliżne-Mielniczyj i Surowikino. Polski tekst i angielskie potworne wersje słowiańskich nazw to się gryzie. Gdyby było bardziej na zachód to Anglicy zapisaliby pewnie Cherkasy, to co my znamy z Sienkiewicza.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
cretu
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Panzer Battles: 11th Panzer on the Chir River (MMP)

Post autor: cretu »

leliwa pisze:Wiem, że tak jest na mapie, ale my Słowianie nazywamy te miejscowości korzystając z naszego alfabetu i naszej transkrypcji, proszę :) Np. Bliżne-Mielniczyj i Surowikino. Polski tekst i angielskie potworne wersje słowiańskich nazw to się gryzie. Gdyby było bardziej na zachód to Anglicy zapisaliby pewnie Cherkasy, to co my znamy z Sienkiewicza.
Gdybym pisał artykuł historyczny zgodziłbym się z Tobą w pełni. Jako że jednak moje posty mają w swój oczywiście niedoskonały sposób tylko przybliżyć chętnym konkretną grę to pozostanę przy swoim podejściu. Co do zasady. :|

Skoro jednak już pofatygowałeś się i podesłałeś mi te nazwy to oczywiście nie będę się silił na złośliwość i w następnych relacjach zamieszczę je obok tych, które są w grze. ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 6 października 2017, 21:30 przez cretu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cretu
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Panzer Battles: 11th Panzer on the Chir River (MMP)

Post autor: cretu »

Krótkie podsumowanie Tury 3 (11-13 XII 1942)

Sowieci:
- nadal nie udało się oczyścić Surowikina (Surovikino) z niemieckich oddziałów
- Bliżne-Mielniczyj (Blizhne-Mel’nichyy) utrzymany (nic tam się jednak w praktyce nie działo poza wzajemnym ostrzałem)
- wzgórze 129 utracone - broniąca go 216 BPanc zniszczona

Niemcy mają teraz 4 VP; Sowieci 2 VP (prawie 3)

Teraz wszystko zależy od 5KZmech.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”