Leningrad '41 (VentoNuovo)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: ghostdog »

Może kogoś zainteresuje.
Gra ufundowana już pierwszego dnia. Idą po Moskwie za ciosem.
https://www.kickstarter.com/projects/m4 ... -eastern-f
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: hancza123 »

Może ktoś chce sprzedać Moskwę aby kupić teraz Leningrad?
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: ghostdog »

Tylko podobno Moskwa jest stosunkowo szybką grą w przeciwieństwie do EastFront II :D Mam EastFront ale jakoś do tej pory nie było czasu zagrać :(
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: clown »

Podobno na Placu Czerwonym w Moskwie rozdają zegarki :lol:
Ja zostanę przy East Front II :idea:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: hancza123 »

Potrzebuję grywalną grę na 2-3h a nie epopeję na 6-12h którą może raz uda się zagrać, a może nie uda się wcale...

Wolę Moskwę niż Leningrad bo Moskwa jest bardziej epicka. Leningrad po prostu zablokowali i głodzili.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: clown »

Niektórzy gracze pewnie i w kółko i krzyżyk zagrają w 6-12 godzin ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: hancza123 »

Na BGG widzę informację: playing time: 240 min. Z praktyki wiem że deklarowany czas jest z reguły niedoszacowany więc zakładam że to będzie jednak około 6h. Znacząco się mylę?
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: Herman »

Jest część graczy, która skupia się na "pełnej mocy" gry, czyli na kampanii. Przeważnie ten moduł jest też najlepiej dotestowany, dopieszczony. Ja zdecydowanie wole grać pełne kampanie,niż mniejsze scenariusze. Eastfront to kobyła przy tej Moskwie ;)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: clown »

Barbarossa w EF łączy całościowo front wschodni od czerwca do listopada, a Włosi rozdzielili Leningrad od reszty, a na dodatek w Moskwie front na odcinku leningradzkim przesuwa się na głupi rzut kością, co, jak wspominali koledzy przy wyrównanych szansach i zajętej równej liczbie obszarów punktowanych, losowo determinuje zwycięzcę.
W Niepołomicach w zeszłym roku zagraliśmy z Pędrakiem scenariusz Fall Blau, też półroczny. Krzychu siadał "z marszu" do grania. Rozgrywka trwała 3 godziny.
Co do kampanii w EF, to pewnie trudno byłoby ją rozegrać całościowo, natomiast jest tam przepis, że gdy na koniec któregokolwiek okresu półrocznego jeden z graczy osiąga Decisive Victory, gra się kończy.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: Wally »

Ja rozegrałem kilka razy kampanię EF, zwykle po ok 8 godzinach ktoś się poddawał. Etapy letnie trwają tyle ile pisaliście wcześniej, za to jak się zaczyna błoto i śnieg to gra przyśpiesza i leci błyskawicznie.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: clown »

Brawo Wally! To jest podstawa - trzeba zagrać a nie tylko gdybać, przypuszczać i pisać bzdety ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: karawanken »

Mógł by ktoś więcej powiedzieć o grze? Czy jest zepsuta/niezła? Wydaje się dość prosta i szybka na bgg ma dobre oceny. Ale widzę po tym i innych wątkach dotyczących tego wydawnictwa, że tu na forum nie mają dobrych opinii. Więc jak to jest z tą grą. Wprawdzie bardziej mnie interesował Stalingrad od nich ale dostępna jest tylko wersja KS za 90€ co jest już przesadą.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: Raleen »

O tej grze więcej nie powiem, bo nie grałem, ale grałem w jej większego bliźniaka. Generalnie nie polecam, tu jest recenzja:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Myślę, że z tym tytułem będzie podobnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: karawanken »

Raleen pisze:O tej grze więcej nie powiem, bo nie grałem, ale grałem w jej większego bliźniaka. Generalnie nie polecam, tu jest recenzja:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Myślę, że z tym tytułem będzie podobnie.
Już czytałem. To między innymi miałem na myśli pisząc o nieciekawych opiniach na forum. Akurat tej gry nigdy nie brałem pod uwagę. Widzę jednak, że Leningrad/Moskwa są grami prostszymi, zrezygnowano z hexow na rzecz obszarów. Ciekaw jestem opinii osób które grały w Leningrad (opinie na temat Moskwy już przeczytałem na forum)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Post autor: Raleen »

Przejście z hexów na obszary pozwoli zapewne rozwiązać jeden z problemów jakim było upychanie dużej liczby bloczków na hexach, które się na nich często mieściły. Ale to nie był jedyny problem z tamtą grą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”