Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Daniel »

Witam
Poszukuję jakiejś gry o tematyce drugowojennej w tematyce, któreś z działań w Europie z lat 1941-45.
Wymogi szybka rozgrywka i przygotowanie do niej.
Mała ilość powierzchni jaką zajmą rozłożone komponęty gry.
Cena maksymalnie 300 zł jestem skłonny na nią przeznaczyć.
Gra raczej nowa wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: LordDisneyland »

Najtańsza opcja:

https://boardgamegeek.com/boardgame/287 ... ard-game-2

Małe, fajne, darmowe.
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:36
Been thanked: 21 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Grisznak »

Advanced Squad Leader: Starter Kit#1 - plansze zajmują 56x20 cm (przy czym niekiedy rozgrywka toczy się na ich połowie), w scenariuszach bierze udział od kilku do kilkunastu jednostek po każdej ze stron, scenariusze mają po 5-8 tur. Do tego materiały po polsku i duża przyjazność do gry sieciowej za sprawą społeczności. Cena - ok. 120 zł: http://fortgier.pl/p/16/23710/asl-start ... jenne.html
BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/982 ... rter-kit-1 (26 najwyżej oceniana gra w rankingu gier wojennych tego serwisu - pełen ASL jest na 11).
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: clown »

Dżizas ten znowu z tym ASL...
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:36
Been thanked: 21 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Grisznak »

clown pisze:Dżizas ten znowu z tym ASL...
Podał wymogi, gra wymogi spełnia, więc o co biega?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: clown »

Tak samo wciskałeś ASL jak na fejsie było pytanie o nieskomplikowaną grę z DWŚ. ASL to nie pępek świata :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:36
Been thanked: 21 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Grisznak »

clown pisze:Tak samo wciskałeś ASL jak na fejsie było pytanie o nieskomplikowaną grę z DWŚ. ASL to nie pępek świata :lol:
Ale wymogi podane wyżej spełnia idealnie. Mała rozmiarowo, szybka w rozłożeniu, niezbyt długa w rozgrywce. Zasady - 12 stron. Pasuje? Pasuje.
Więc z łaski swojej daj sobie siana.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: clown »

Siano lepiej widać jak wystaje z Twoich kamaszków.
Do tej definicji pasuje jakieś kilka tysięcy gier. Zamiast bredzić tę swoją mantrę o ASL lepiej byłoby zapytać o doświadczenie pytającego w grach wojennych, bo w przypadku braku lub ograniczonego doświadczenia, przygoda z ASL będzie ostatnią przygodą z grami wojennymi :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:36
Been thanked: 21 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Grisznak »

clown pisze:Siano lepiej widać jak wystaje z Twoich kamaszków.
Do tej definicji pasuje jakieś kilka tysięcy gier. Zamiast bredzić tę swoją mantrę o ASL lepiej byłoby zapytać o doświadczenie pytającego w grach wojennych, bo w przypadku braku lub ograniczonego doświadczenia, przygoda z ASL będzie ostatnią przygodą z grami wojennymi :lol:
Czytaj uważnie, co napisałem. Napisałem ASL Starter Kit, nie ASL. Starter Kit jest grą prostą, nawet dla osoby początkującej. Co więcej, mówimy o osobie mającej tu konto od 2009, ergo wątpliwie, by brak jej było takiego doświadczenia. Zatem ponawiam propozycję, abyś przestał jęczeć tylko napisał coś konstruktywnego. Bo jak dotąd widzę typowe polskie narzekanie i nic poza tym. A skoro pasuje kilka tysięcy, to zamiast narzekać, opisz choć kilka pytającemu. Trollowaniem nic tu nie osiągniesz.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: clown »

Ale kogo ty chcesz oszukać? ASL będzie ASL-em w każdej postaci. Takie kity możesz wciskać gimbazie na forum o mandze :lol:
Skoro już zadałeś sobie tyle trudu, by sprawdzić że Kolega Daniel jest na tym forum od 2009 roku, to zerknij gdzie się wypowiadał, skoro już wszystko wiesz na temat jego doświadczenia z grami wojennymi.
Wypowiedziałem się konstruktywnie w zakresie uściślenia pytania Daniela, zamiast jak ty na lewo i prawo pisać głupoty o prostocie i przystępności ASL.
I tak, będę jęczał tak długo, póki tacy fanatycy jak ty będą zniechęcać ludzi do gier wojennych.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:36
Been thanked: 21 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Grisznak »

Jeśli ktoś może kogoś zniechęcić, to właśnie takie pierdoły, które będą wylewać swoje frustracje, zamiast odpowiadać, gdy ktoś pyta. Swoim jojczeniem tworzysz offtopic, który w czasach, kiedy obowiązywało coś takiego jak netykieta (kiedy to było...) już dawno zostałby skasowany, jako nie związany w żaden sposób z tematem. Ale wiem, dziś za trollowanie są punkty, nie nagany. Mimo tego wypowiadaj się jednak merytorycznie lub wcale.

Gdyby rzeczona gra była tak trudna, jak twierdzisz, to nikt by po nią nie sięgał, poza jakąś garstką. A liczba graczy mówi tu sama za siebie. No i serio, jak gra o zasadach mieszczących się na dwunastu stronach może być trudna? No dobra, chyba że dla ciebie każda gra trudniejsza od Ardenów 1944 czy Grunwaldu 1410 jest trudna, wtedy rozumiem i pytań dalszych nie mam.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Raleen »

Ja dodam od siebie, że chyba trochę lepiej od Was znam Daniela, bo często z nim koresponduję i już od dłuższego czasu. Mogę jedynie zapewnić, że żaden wybór gry raczej go do gier w ogóle nie zniechęci. Z tego co wiem nabył np. niedawno moją "Ostrołękę", więc poważniejszych gier się nie boi. Natomiast zgadzam się po części z clownem, że ASL na początek zbyt przystępny nie jest. Tyle ode mnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: Daniel »

Dziękuję za odpowiedzi.
W swoim posiadaniu mam: Sukcesorów Aleksandra Wielkiego, Piekło na Pacyfiku, Budapeszt 1945 Mirage, Szczury Pustyni i Ardeny 1944 wydane przez Dragon, World War I, parę gier z systemów B-35 i W-39, 1939 wydane przez Kodryt.
Zasady mogą być skomplikowane kolega z pokoju obok w akademiku też trochę gra w gry tego typu więc to nie problem.
Problemem jest mały dość stolik i ograniczony czas gry maksymalnie 3,5 godziny.
Jest to czas między wykładem z powszechnej historii prawa wieczorem, a koniecznością dojechania na dzień następny na ćwiczenia z organów i korporacji ochrony państwa.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: maciunia »

@daniel
Jeśli macie mały stolik, mało czasu, a na dodatek dość piekła oferowanego przez Piekło na Pacyfiku, to pograjcie sobie w gry lotnicze od IPNu. Może jeszcze w akademiku turniej rozkręcisz ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukuję szybkiej i zajmującej mało miejsca gry II WW

Post autor: ghostdog »

Brak jeszcze doprecyzowania czy jedno czy dwuosobówka? Jako jedna może D-Day Omaha?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”