Duża gra: Uncondtional Surrender czy Steel Wolves?

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Duża gra: Uncondtional Surrender czy Steel Wolves?

Post autor: ghostdog »

No właśnie. Pytanie do Was. Zastanawiam się nad możliwością kupienia jednej lub drugiej. Szukam ew za i przeciw. Tak wiem, że różna tematyka w sumie, inny poziom. Bardziej chodzi mi o stopień skomplikowania, przejrzystość zasad no i fun z gry.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Duża gra Uncondtional Surrender czy Steel Wolves

Post autor: RAJ »

Przede wszystkim druga jest solo a pierwsza nie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duża gra Uncondtional Surrender czy Steel Wolves

Post autor: ghostdog »

Wiem. Było to brane pod uwagę.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: Duża gra Uncondtional Surrender czy Steel Wolves

Post autor: Anomander Rake »

Dziwne zestawienie. Te gry są chyba zupełnie nieporównywalne.
A ja mam pytanie jak się ma Unconditional Surrender do Totaler Kriega 2?
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duża gra Uncondtional Surrender czy Steel Wolves

Post autor: ghostdog »

Anomander Rake pisze:Dziwne zestawienie. Te gry są chyba zupełnie nieporównywalne.
A ja mam pytanie jak się ma Unconditional Surrender do Totaler Kriega 2?
Gdyby odpowiedzi były proste, to bym nie zawracał Wam głowy :-)
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Duża gra Uncondtional Surrender czy Steel Wolves

Post autor: cadrach »

To może ja pomogę odpowiedzieć na to pytanie, czy lepiej słyszeć, czy widzieć ;-) Zwłaszcza, że o jednej grze słyszałem, a drugą widziałem. Na Steel Wolves szkoda pieniędzy. Niesamowity produkt, opracowanie takie, że nie można nie mieć szacunku do autorów gry, przy tym fajna i szybka zabawa, ale trzeba włożyć zbyt dużo wysiłku na uzyskanie bardzo drobnych rezultatów, z których niewiele wynika. Dopiero gdy przygotujesz się psychicznie na serię takich wysiłków, a każdy objawia się myślą :"pier%^&, składam to", to uzyskasz serię drobnych rezultatów, po których gra pokazuje drugie dno. Tylko dlatego, by to zobaczyć, warto w nią grać, ale też właśnie z tego powodu nie warto w nią grać, bo za długo się do tego dociera, a wysiłek włożony w to moim zdaniem jest jednak zbyt duży jak na koncowy efekt, nawet jeśli ten jest niezły.

Gdybyś już miał grać w jakieś cząstkowe scenariusze, polecam omijać "The phoney war". Rozgrywanie pierwszych miesięcy wojny ma sens tylko przy graniu w całą kampanię do końca, a tak ciekawsze rzeczy dzieją się w późniejszych okresach wojny. Moja obecna kampania jest zapisana i od pół roku czekam na moc, by do tego wrócić (zaczął się sierpień 1940 roku). Może za rok lub dwa... Taka to gra. O Uncoditional Surrender o wiele lepiej pisano :-)
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duża gra Uncondtional Surrender czy Steel Wolves

Post autor: ghostdog »

Decyzja podjęta. Czekam na US.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”