Soldiers in Postmen's Uniforms

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Soldiers in Postmen's Uniforms

Post autor: clown »

David Thompson, autor gier "Castle Itter" oraz "Pavlov's House" tym razem w polskim temacie - obrony Poczty Polskiej w Gdańsku:
https://www.boardgamegeek.com/thread/18 ... h-post-off
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Rafał_1982
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 00:15
Been thanked: 1 time

Re: Soldiers in Postmen's Uniforms

Post autor: Rafał_1982 »

Ja bym nawet powiedział, że to wstyd, że taka gra powstaje (tylko) na Zachodzie.
Ale nie ma co narzekać, Semper Fidelis dowodzi, że mamy w kraju zdolnych autorów.
Potencjał w narodzie drzemie, tylko dobrych wydawców jak na lekarstwo.

A swoją drogą, czy Pavlov's House został już oficjalnie wydany?
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soldiers in Postmen's Uniforms

Post autor: ghostdog »

Rafał_1982 pisze:Ja bym nawet powiedział, że to wstyd, że taka gra powstaje (tylko) na Zachodzie.
Ale nie ma co narzekać, Semper Fidelis dowodzi, że mamy w kraju zdolnych autorów.
Potencjał w narodzie drzemie, tylko dobrych wydawców jak na lekarstwo.

A swoją drogą, czy Pavlov's House został już oficjalnie wydany?
Skończył się KS robiony przez DVG.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Soldiers in Postmen's Uniforms

Post autor: maciunia »

Generalnie to powinno być dla nas powodem do dumy, że nasza historia jest tak inspirująca dla zagranicznych twórców. Ja w polskich przestałem już wierzyć. Daj Boże, żeby na fali popularności Uboota, ktoś tam na dalekim zachodzie zaczął projektować grę o ORP Orzeł...
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Soldiers in Postmen's Uniforms

Post autor: Raleen »

maciunia pisze:Ja w polskich przestałem już wierzyć. Daj Boże, żeby na fali popularności Uboota, ktoś tam na dalekim zachodzie zaczął projektować grę o ORP Orzeł...
Cóż, co do tej wiary, to samo mógłbym powiedzieć o niektórych polskich graczach (z naciskiem na "niektórych"). Obawiam się, że gdyby podobna do Uboota gra wyszła o ORP Orzeł i gracze mieli do wyboru, to spora ich część wolałaby grać ubootami. Trochę jak w tej reklamie Volkswagena, gdzie na końcu trzeba użyć określenia po niemiecku, żeby potencjalni klienci poczuli się lepsi od innych. Temat ma wiele aspektów i długo by można dyskutować, więc żeby nie popadać w uogólnienia i banały na tym zakończę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”