Gry Marka Simonitcha

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: RAJ »

Raleen pisze:Skoro się wyprzedały w stosunkowo niedługim czasie (a nakłady GMT nie są małe jak na heksówki), to chyba dobrze świadczy o grach.
I tak i nie, bo GMT ma aktualnie reputację największego i najpopularniejszego wydawcy gier wojennych i sprzedaje gry na cały świat...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
waclaw
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: waclaw »

Raleen pisze: Wywołany został temat czasu rozgrywki, to jak według Was to wypada przy poszczególnych tytułach?
Caucassus Campaign można rozegrać w jeden wieczór. Pozostałe gry wymgają już raczej całego dnia lub więcej. Większość z nich ma również dodany "scenariusz turniejowy", który określa warunki zwycięstwa po 7-10 turach umożliwająć krótsza rozrywkę.
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Gracz_82 »

Hey
W zasadzie moje uwagi powinny się znaleźć w dziale "Ogólnie o grach planszowych" w dwóch odrębnych watkach.
Pierwsza z nich dotyczy przedstawienia siły oddziału w ataku i obranie, jako dwie inne różne wartości. Mniemam że wskazuje to uzbrojenie jednostek w broń o charakterze ofensywnym i defensywnym, oraz ich skuteczność w obronie jak i ataku.
W drugim przypadku wprowadzenie dodatkowego elementu losowego do gry jakim jest aktywacja, wprowadza kolejną dozę losowości i może przyprawić gracza o kolejne kępki wyrwanych włosów.
Poza tymi drobnymi rozwiązaniami pojawiającymi się w grach nie mam żadnych uwag w temacie.
Awatar użytkownika
waclaw
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: waclaw »

Gracz_82 pisze: W drugim przypadku wprowadzenie dodatkowego elementu losowego do gry jakim jest aktywacja.
W tytułach omawianych w tym wątku nie ma mechanizmów aktywacji.
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Salvadore21 »

A czy wiecie czy gdzie w Pl można dostać jeszcze Ardennes albo France 40?
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: karawanken »

Ardeny do końca roku będą pewnie ponownie w sklepach. Na Francję wydawca zbiera chętnych na dodruk (więc prędzej lub później będzie w sklepach)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Teufel »

Ardeny są przesunięte na 2019r.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Salvadore21 »

Nie jest proste kupować tego typu gry...
Masakra...
Drugi rok szukam the Empire of the Sun..
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Raleen »

Taki ich urok, trzeba kupować jak wychodzą, a potem rozglądać się po sklepach.
Ale warto też się rozglądać po rynku wtórnym, np. u nas na giełdzie forumowej niedawno były niektóre tytuły Simonitcha w sprzedaży.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Gracz_82 »

Posiadam tłumaczenie zasad do Holland 44. Zainteresowanych zapraszam na Priv.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Raleen »

Bardzo ładnie, jak byś kiedyś chciał się szerzej podzielić, to mamy oficjalną zgodę GMT Games na zamieszczanie tłumaczeń zasad u nas na portalu. Warto by je oczywiście wcześniej jeszcze przejrzeć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Gracz_82 »

Dobry znajomy zajmuje się właśnie korektą tekstu, ale dla niecierpliwych mogę podesłać wyniki prac.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Raleen »

Jasne, komu się spieszy niech korzysta, a ja się odezwę na PW co do szczegółów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Silver »

Właśnie skończyłem rozgrywkę Ukraine43 i akurat zaczynam Holland44.
Kolega Gracz82 potłumaczył instrukcję od deski do deski i chwała mu za to.
Ja jednak zrobiłem swoją wersję instrukcji w takiej formie by było można z niej jak najłatwiej korzystać.
Też mogę podzielić się nią.
Musiałem przyciąć mapę do Holland44 bo nie mieściła mi się na sklejce - trudno, nie ważne jak to teraz wygląda ale ma być grywalnie.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: cadrach »

Napisałbyś coś o wrażeniach z Ukrainy? Kto wygrał? jak oceniasz szanse obu stron?
no school, no work, no problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”