Band of Heroes i ogólnie o systemie Lock `n Load

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

W CC bardzo mi się podoba stacking limit - w LnL za to widać duże stosy. Skala niewiele zmieniona, więc trochę to dziwne. Mechanika wymusza rozpraszanie wojska, czy raczej stackowanie i tworzenie stosików - morderców?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Michael Signitus Nebulo
Tiro
Posty: 54
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 19:01

Post autor: Michael Signitus Nebulo »

To działa trochę inaczej - ani rozpraszanie, ani stackowanie nie zwiększają tak bardzo siły ognia, jak w SL na przykład. Drużyna główna strzela z pełną siłą ognia, a każda pozostała dzieli swą siłę na dwa. Wyjątkiem są tu KMy które zawsze podczas strzelania grupowego strzelają pełną siłą ognia. Ach, i jeszcze jedno - drużyna nie musi wybierać KM czy strzał własny - mogą to robić razem (w końcu 10 chłopa na jeden KM, to lekka przesada).

Na razie niestety nie mam możliwości, ale pod koniec września postaram się usiąść i przetłumaczyć instrukcję na polski. Ale biorąc pod uwagę, że liga gra w Combat Commandera, to chyba nie będzie język problemem :). Ale trzeba i innym dać szansę.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Wojna secesyjna jest w skali plutonu.
To jest chyba wojna o niepodległość ;)

http://www.locknloadgame.com/Section_Ca ... T=71&ID=64

Doormanie, Ty się temu przyglądaj, bo to chyba interesująca Ciebie skala. :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez ozy, łącznie zmieniany 1 raz.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Czy na mapie do Verville na polu J6 to są ule? :shock: Jeśli tak, to czy jest jakiś modyfikator za obronę wśród uli albo za atakowanie obszaru z ulami?

Ja bardzo przepraszam za te pytania, wiem że są odrobinkę złośliwe, ale to dlatego, że parafrazując Huncwocika "brzydzi mnie wszystko poniżej dywizji". :wink:
Zresztą po prawdzie pytania są całkowicie merytoryczne! :D

Pozdrawiam zwolenników wszelkich szczebli dowodzenia! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Michael Signitus Nebulo
Tiro
Posty: 54
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 19:01

Post autor: Michael Signitus Nebulo »

Ozy - No tak, wojna o niepodległość, przepraszam, ale coś ostatnio się sypie mi się koordynacja myśl-mowa - zwalam na chorobę :wink:

Andy - to mogą być ule; biorąc pod uwagę, że ja w zwykłym LnL zasadziłem się z MG42 na polu kapusty, to to mogą być ule, taki urok tej gry :). A jaki modyfikator - nie wiem, jak jest, to jakiś mały pewnie, za pszczoły i ule wystające na polu bitwy :). Nie, naprawdę.

Nie wiem, jak wojna seces... niepodległościowa broni się grywalnością niestety.

Ależ ja jestem zwolennikiem wszystkich szczebli dowodzenia, tylko nie wszystkie wszędzie mi pasują. :wink:
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Andy, może nie ma modyfikatora bo ule są puste - źli faszyści zabrali pszczółki? ;)

A tak na serio to lubię tego typu smaczki w grafice plansz. LnL przypomina wyglądem komputerowe CC, plansze są ciekawsze niż te w CC:E, tylko te pobielane krawędzie... Chyba już zresztą z tego zrezygnowali patrząc na zdjęcia z dodatku o froncie wschodnim.

Kurde na e-bayu tanio te gry chodzą, a u nas niestety drożyzna. Do tego front wschodni nie jest osobną grą, a mnie już ci 'heroesi z airborne' mdlą jako temat do gier. :evil:
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Michael Signitus Nebulo
Tiro
Posty: 54
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 19:01

Post autor: Michael Signitus Nebulo »

Tak, to jest rzeczywiście denerwujące, dlaczego w ogóle nie zrobili frontu zachodniego 1944. Wschód jest cały. A zachód rodzrobnili na spadochroniarzy angielskich, moduł spadochroniarzy brytyjskich, Francuzów i Belgów z 1940 (ale już Polaków w Norwegii nie ma...). Bez sensu to idzie jakoś. I tu CC:E jest m.in. lepszy. Nie wiem, mam nadzieję że inne moduły się jednak ukażą.

Na e-bayu jest tanio, na amazonie czasem się ukazuje, ale ja w Wargamerze sobie kupię. Może i perfidnie reklamuję, ale co tam :).
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Taaa tylko tu jest 18 $ a tu 250 zł :(
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Michael Signitus Nebulo
Tiro
Posty: 54
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 19:01

Post autor: Michael Signitus Nebulo »

Ech... Nadeszła w końcu ta era drogich gier, i trzeba wybierać, wszystkiego nie można :(. Dlatego tak obserwowałem wydarzenia w LNL i GMT, bo moja taktyczna przyszłość nie może się rozdwoić, jak portfel.
Awatar użytkownika
kru
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:17
Lokalizacja: City of Discovery - Dundee
Kontakt:

Post autor: kru »

Raczej odwrotnie, gry sa w miare tanie tylko zarobki w Polsce cienkie. Sorry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Chopy, gwoli ścisłości to Lock'n Load to zdaje się nazwa wydawnictwa, a gra o której tu pisaliście nazywa się Island War Deluxe. Zgadza się?

A przy okazji w tej chwili jak tam zajrzałem to piszą, że jest akurat wyprzedaż ww. gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Lock'n Load to tytuł serii.
Grę wydaje Schrapnel/ Matrix Games- mogę się mylić więc mnie poprawcie.
Awatar użytkownika
janekbossko
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: janekbossko »

Zaciekawiła mnie recenzja i porównanie BoH z CoH.

Zastanawia mnie jakie są wasze spostrzeżenia na temat BoH?

Czy coś się zmieniło od ostatnich postów?

Na stronie serii jest napisane, że nowa edycja wychodzi na dniach i jest pre-order kilka rzeczy zmieniono może warto się zainteresować ;)

Widzieliście wersję dziejącą się w Iraku?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez janekbossko, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

janekbossko pisze: widzieliscie wersje dziejąca sie w Iraku?
Z tego co pamiętam to nie ma wersji gry z walkami w Iraku ??
Awatar użytkownika
janekbossko
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: janekbossko »

Mój błąd :wall:

To jest Somalia.

A w międzyczasie pojawił się kolejny dodatek do LNL http://www.locknloadgame.com/Section_Ca ... D=33&ID=76
W koncu Amerykanska liniowa piechota w grze. :jupi:
Must have ;D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez janekbossko, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”