Wrzesień '39 (W-39) - ogólna dyskusja

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Post autor: misiek000 »

Zwróciłem się ostatnio ku systemowi Wrześniowemu. Jako, że jestem strasznym marzycielem to od razu zamarzyła mi się cała kampania wrześniowa w kilka osób, możliwość podjęcia innych prób obrony kraju, wyznaczenie szczebli dowództwa (od dowodzących jedną dywizją, do głównodowodzących armią), itp.
Czy ktoś już próbował takiej gry?
Benek
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 2 czerwca 2006, 09:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Benek »

Znalazłem co mialem znalezc :)

Dzieki wszystkim którzy chcieli pomoc..
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Cieszę się Benku. Tak to bywa, że najszybciej się znajduje samemu ;) .


Miśku, tutaj masz ciekawe rzeczy odnośnie całej kampanii, ale na kompa:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=252&start=0
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Post autor: misiek000 »

Zbliża się 70. rocznica Kampanii Wrześniowej. Ciekawie byłoby odtworzyć jej przebieg, korzystając z systemu W-39.
Niestety do gry nie są stworzone gameboxy ani moduły vassala, a rozkładanie całej planszy i rozegranie gry za jednym zamachem to chyba wyzwanie na kilka dni. Zastanawiam się więc, czy nie dałoby się tego rozegrać za pomocą e-maila, lub komunikatora GG. Gracze dowodzili by poszczególnymi korpusami czy też armiami, informowali by o swoich postępach głównodowodzącego, itp.
Co myślicie o szansach na powodzenie takiej rozgrywki?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kiedyś brałem udział w takiej rozgrywce w Galicję i już przy 3 graczach po każdej stronie było trudno to ogarnąć, a co dopiero przy większej liczbie, zresztą obawiam się, że trudno by Ci było tylu chętnych znaleźć, i do tego, żeby jeszcze mieli czas o jednej porze. Poza tym system W-39 nie jest skończony, bo brakuje jeszcze Karpat i Krakowa, z kolei Kock 1939 miał być modernizowany (i zdaje się jest), więc nie ma nawet wszystkich części.

Ja bym proponował spróbować w "Kampanię Wrześniową" Marka Domańskiego (FrankGiovanni), o ile się wyrobi i udostępni grę. W takiej skali da się ją skończyć grając w sieci, a ona akurat bardzo dobrze sprawdza się z maskowaniem (wiem, bo grałem).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Post autor: brathac »

Kraków i Karpaty są. Pierwszy jest w Śląsku a drugie jako dodatek do TiSa.

Miśku rozłożone mapy zajmują około 15-17 m2 i generalnie potrzebowałbyś z 10 graczy na stronę by wszystko w miarę igrało. Ale jeśli kiedykolwiek uda Ci się to ustawić, to ja chętnie ^^

http://brathac.fotosik.pl/albumy/423322.html
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

O, to szczerze powiem mnie zaskoczyłeś :] . A w którym numerze są Karpaty?

Reasumując, wyszły już wszystkie części?

Miśku, rzeczywiście, jak uda Ci się ustawić ekipę, ściągniemy czapki z głów. W necie może być trudno, za to gdybyś spróbował na którymś konwencie, będzie łatwiej. Kiedyś grano cały czy prawie cały Wrzesień w Lublinie na pierwszych Manewrach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Karpaty wyszły dwa lata temu w numerze 22 jako promocja dla nabywców Śląska, wraż z niewielką ilością żetonów i poprawionymi żetonami do Śląska.
Paulus zrobił nam wtedy wykład o tym jak nieracjonalnie ku pokrzepieniu serc przepakowano polską armię i fortyfikacje Krakowa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nic to, widać jestem mocno nie na czasie, ale z TiSowskich systemów tym interesowałem się zawsze najmniej.

Ciekaw byłbym szczegółów tego wykładu kiedyś :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Post autor: misiek000 »

Spodziewałem się tego, że będzie potrzeba całkiem sporej ilości osób. Ale wielu z nas posiada kilka gier z tego systemu, więc mogliby dowodzić przykładowo korpusem atakującym na Śląsku jak i pod Mławą. Chciałbym więc aby wszyscy chętni do gry, podali które części posiadają. Wtedy będzie można zacząć myśleć.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Post autor: brathac »

Wszystko prócz ostatniego wydania Mławy... jeszcze.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Piskor »

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale spróbować warto.

Pomorze
LOW (TiS)
Mława (nowe wydanie)
Suwalszczyzna
Wielkopolska
Bzura (TiS)
Piotrków
Śląsk
San
Góry Świętokrzyskie
Linia Wisły
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
BARTOSZ_B
Sergent
Posty: 111
Rejestracja: sobota, 10 października 2009, 15:23
Lokalizacja: jestem ?
Been thanked: 1 time

Post autor: BARTOSZ_B »

Czy można kupić gdzieś "całość" gier wydanych w tym systemie? Czy trzeba kolekcjonować poszczególne części?
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Post autor: brathac »

Trzeba kolekcjonować poszczególne części. Ale noszę się z zamiarem sprzedaży swoich. Mam wszystko prócz najnowszej Mławy.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Piskor »

Swego czasu padały propozycje i pomysły, by wszystkie dotychczasowe gry tego systemu wydać jako jedną całość w wielkim pudle. Jednak po rozważeniu ceny jaka musiałaby przypaść takiemu zakupowi, zrezygnowano z tego i ile dobrze pamiętam, nie wracano juz do tego.
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”