Second World War at Sea: Arctic Convoy (Avalanche Press)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Second World War at Sea: Arctic Convoy (Avalanche Press)

Post autor: Raleen »

Gra z serii Second World War at See:

http://www.avalanchepress.com/gameArcticConvoy.php

Ładne żetoniki, choć zdjęcia i obrazki trochę staromodne.

Gra zawiera dużą liczbę scenariuszy - od 24 do 36.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Obrazki staromodne? Daj Boże wszystkim polskim grom taką grafikę.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Chętnie bym łyknął tą grę do kolekcji i do zagrania bo interesowałem się tematyką marynistyczną. Jeszcze chętniej nabyłbym tej firmy Great Naval Battles Cruiser Warfare czy inne z okresu I wojny. Jedynym problemem może być instrukcja którą należy przetłumaczyć a pewnie liczy sobie ze 20 i więcej stron. A może ktoś ma choćby jakieś wstępne tłumaczenia do gier tej serii?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Teufel pisze:Obrazki staromodne? Daj Boże wszystkim polskim grom taką grafikę.
Teufel, kwestia gustu :) . Ja miałem rzecz jasna na myśli obrazki nie żetony. Co do tych ostatnich natomiast, patrząc na tą grę widać, na czym czy też na kim niektórzy się swego czasu wzorowali.

Silver, ja ewentualnie mógłbym się podjąć potłumaczenia jakiejś instrukcji, z tym, że mam na głowie stronę. Jeśli popełnisz jakąś recenzję, z tym że taką porządniejszą, to ja mogę się zająć tłumaczeniem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”